Daugavpils zinātniskais centrs sāks darboties jau vasarā 0

Piektdiena, 24 apr 2015, 16:35 Versija drukāšanai

Daugavpils zinātniskais centrs sāks darboties jau vasarā
Vasaras vidū pilsētā tiks atvērts Daugavpils bērnu zinātniskais centrs Zili brīnumi, kas atradīsies kinoteātra Renesanse telpās. Par to tika paziņots projekta prezentācijas laikā, kura notika Daugavpils pilsētas domē. Atklāšana paredzēta aptuveni uz 1. jūliju. Uz šo brīdi pilnā sparā rit sagatavošanas darbi un Cēsīs aktīvi tiek izgatavoti eksponāti.


Organizatori paredz, ka potenciālā auditorija būs pirmsskolas un sākumskolas vecuma bērni vecumā no 4 – 9 gadiem. Viņiem tiks izgatavotas vienkārši un viegli uztveramas instalācijas. Nākotnē tiek plānots paplašināt ekspozīcijas, kā arī dažādu pilsētas pasākumu organizācija un nodarbību vadīšana pilsētas skolās.

Uzņēmuma Zili brīnumi pārstāvji atzīmē, ka pieredze rāda, ka šis centrs kļūs ne tikai par atpūtas vietu ģimenei ar bērniem, bet arī kļūs par tūrisma objektu. Tajā pašā laikā – pirmās darba vietas studentiem, jo tiek plānots nodarbināt tieši vietējo jaunatni.

 

Lai paplašinātu un atjauninātu eksponātu centru uzņēmums sadarbosies ar Daugavpils Universitāti un sabiedriskajām organizācijām, bet līdzekļus plānots piesaistīt no Eiropas fondiem un valsts budžeta. Turklāt, centra dibinātāji plāno izveidot dienas vasaras nometni bērniem.

 

Kopumā organizatori ļoti optimistiski noskaņoti un viņu noskaņojumu atbalsta Latviešu kultūras centra vadītāja Regīna Osmane, kuras pārvaldībās atrodas kinoteātra ēka. “Es apmeklēju kompleksu Zili brīnumi Rīga un sapratu, ka Renesanse ir ideāla vieta, lai attīstītu šo centru,”- saka Regīna Osmane.

No sākuma eksponāti tiks izvietoti vestibilā, pēc tam mazajā zālē. Regīna Osmane atzīmēja, ka kinoteātrī ir unikāls pagrabs, kurā nākotnē arī varēs izvietot ekspozīcijas. Vienīgi būs jāveic neliels kosmētiskais remonts.

 

“Pēdējo piecu gadu laikā tiek veiktas pārrunas par to, ka kinoteātra Renesanse ēkā nepieciešams izveidot ģimenes atpūtas centru un es pilnīgi atbalstu šo ideju. Turklāt būs iespējams piesaistīt Eiropas savienības fondu līdzekļus ēkas renovācijai. Pilsētai, tas būs īsts atradums,”- dalījās pārdomās Latviešu kultūras centra vadītāja.

 

Bērnu zinātnes centra apmeklējuma izmaksas vēl nav noteiktas, iespējams tie varētu būt trīs eiro. Salīdzinājumam – ieejas biļete Cēsīs ir 6 eiro. Tajā pašā laikā plānots ieviest individuālo, ģimenes un grupas biļešu sistēmu. Bez tam tiek plānotas atlaides dažādām iedzīvotāju grupām, piemēram, maznodrošinātajām ģimenēm tiks sniegta atlaide dienās, vai arī kad apmeklētāju plūsma samazināsies šīm ģimenēm būs iespēja apmeklēt bez maksas.

Autors:Grani.lv
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti