Apbalvoti grantu konkursa “Impulss - 2019” uzvarētāji (VIDEO) 0

Otrdiena, 19 nov 2019, 10:45 Versija drukāšanai

 

14. novembrī Daugavpils pilsētas domē norisinājas pašvaldības grantu konkursa “Impulss 2019” uzvarētāju apbalvošana. 11 interesantāko biznesa projektu autori prezentēja savas idejas, kas tiks īstenotas jau pavisam drīz.

 

Programma veiksmīgi darbojas mūsu pilsētā kopš 2014.gada. Sešu gadu laikā iesniegti vairāk nekā 150 projektu pieteikumi, 63 no tiem guvuši finansiālu atbalstu. Pašvaldības atbalstu var saņemt gan jauna projekta iesākšanai, gan esošās biznesa idejas attīstībai. Ideju ir daudz: sākot ar ģimenes kafejnīcas, izklaižu kupola, matu dizaina studijas vīriešiem un mēbeļu restaurācijas darbnīcas atklāšanu, līdz nesagraujošās testēšanas laboratorijas izveidei. Plašs ir piedāvajums arī tūrisma nozares daudzveidošanai.

 

Daugavpilietis Ivars Reimanis kopā ar sievu vairākus gadus nostrādāja ārzemēs, taču vienmēr gribēja atgriezties dzimtajā pilsētā. Pēc atgriešanās sāka domāt par sava biznesa uzsākšanu. Meitiņas piedzimšana iedvesmoja likt lietā kādreiz gūtās tehniskās prasmes: paša rokām tika izveidots pirmais darbgalds ar datorvadību un sākās ekoloģisko rotaļlietu ražošana. Uzvara konkursā ļaus daudzveidot rotaļlietu klāstu, paaugstināt ražojumu māksliniecisko līmeni un paplašināt klientu bāzi.

 

Ideja par laivu ražošanu radās, pateicoties Stalidzānu ģimenes hobijam – makšķerēšanai. Pētot laivu piedāvājumu tirgū, Annas un Māra uzmanību piesaistīja stiklaplasta laivas. Pēc kāda laika zinātkāre rezultējās ar ģimenes biznesa uzsākšanu: pilnveidojot līdz šim izmantotās konstrukcijas, tiek veidotas stabilākas un izturīgākas laivas. Nākamais solis, kas atsperas uz uzvaru „Impulsā”, ir produkcijas klāsta paplašināšana un jaunu darbavietu radīšana.

 

Uzvarētāju sumināšanā piedalījās arī SIA „Stream Labs”, kas uzvarēja pirmajā „Impulsa” grantu konkursā 2014. gadā. Uzņēmums strādā un attīstās, tā darbinieku skaits sešu gadu laikā ir četrkāršojies. Tā pārstāvji norādīja, ka dalība programmā sniedz daudz vairāk par finansiālu atbalstu – tā palīdz noticēt saviem spēkiem un iedvesmo darbam.

 

Domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš, sveicot uzvarētājus, novēlēja veiksmi un darba sparu interesanto ideju īstenošanā, jo tās noteikti sniegs devumu arī pilsētai kopumā. Savukārt vērtēšanas komisijas pārstāvji uzslavēja programmas dalībnieku atbildīgumu, ko viņi ir apliecinājuši visos „Impulsa” pastāvēšanas gados, un novēlēja izdošanos arī jaunpienācējiem, kuriem tagad būs jāattaisno saņemtais uzticības kredīts.

 

Sižetu sagatavoja Daugavpils pilsētas domes Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļa.

0

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti