"Uz pārmaiņu sliekšņa": top jauns DAUTKOM TV raidījumu cikls par reģionālo reformu 0

Trešdiena, 31 jūl 2019, 18:47 Versija drukāšanai

"Uz pārmaiņu sliekšņa": top jauns DAUTKOM TV raidījumu cikls par reģionālo reformu

Pēdējo mēnešu laikā Latvijas sabiedrībā ir uzvirmojušas kaislības sakarā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iecerēm ķerties klāt pie valsts administratīvi teritoriālās reformas sen sasāpējušo jautājumu risinājuma.


Ieplānotā reforma nenoliedzami ienesīs būtiskas izmaiņas vairāku Latvijas novadu turpmākajā dzīvē - kas, saprotams, nevar neradīt zināmas bažas gan to iedzīvotājiem, gan arī attiecīgo pašvaldību pārstāvjiem, tostarp arī Latgales reģionā. Daudzkārt jau izskanējis lauku rajonu iedzīvotāju sašutums par, viņuprāt, ne visai pārdomāto VARAM iecerēto nākamo Latvijas teritoriālo iedalījumu, kas jau vistuvākā nākotnē varētu viņiem izraisīt daudzas problēmas un sarežģījumus - kā, piemēram, apgrūtinātu piekļuvi sabiedriskajam transportam, radītu grūtības ar bērnu izglītošanu (sakarā ar skolu tīkla reorganizāciju) un būtiskas neērtības ar veselības aprūpes, kā arī valsts un pašvaldības iestāžu sniedzamo pakalpojumu pieejamību utt.

 

Lai rastu lielāku skaidrību par veidojošos situāciju, kā arī labāk saprastu, kuras no iedzīvotāju izteiktajām bažām un pretenzijām ir pamatotas, bet kuras - vairāk iedomātas un balstītas galvenokārt uz emocijām un nevēlēšanos pieņemt pārmaiņas, televīzijas sabiedrība DAUTKOM TV ir sākusi darbu pie raidījumu cikla ar kopējo nosaukumu "Uz pārmaiņu sliekšņa".

 

Kopumā iecerēti 8 raidījumi, kuros vispusīgi tiks analizēta izveidojusies situācija. Raidījuma gaitā tik uzklausīti gan Latgales iedzīvotāju un pašvaldību pārstāvju viedokļi – tādejādi aplūkojot pastāvošās problēmas no redzes punkta, kā arī tiks prasītas atklātas atbildes no VARAM pārstāvjiem: kādus risinājumus viņi gatavi piedāvāt, lai novērstu iespējamās neērtības un sarežģījumus reformas skarto novadu ļaudīm.

 

Raidījuma tapšanā iesaistīties ir aicināts ikviens interesents! Latgales iedzīvotāji ir aicināti aktīvi piedalīties raidījumu satura veidošanā. Rakstiet mums - ikviens viedoklis mums ir svarīgs! Jūsu izteiktās bažas un priekšlikumi tiks apkopoti un izanalizēti, tādējādi gūstot iespēju raidījuma veidotājiem vispusīgāk iedziļināties reformas izraisītajās problēmsituācijās un līdz ar to padziļināt un uzlabot ieplānoto raidījumu kvalitāti. Tas arī ļaus Latgales iedzīvotājiem – mūsu mērķauditorijai – aktīvi piedalīties raidījumu satura veidošanā. Šajos raidījumos skartie jautājumi arī ļautu VARAM pārstāvjiem gūt lielāku skaidrību par iespējamajām problēmām un sarežģījumiem reformas īstenošanas gaitā.

 

Raidījumu cikls “Uz pārmaiņu sliekšņa" tiks retranslēts televīzijas kanālos DAUTKOM TV un Re:TV; piekļuve šīm programmām tiks nodrošināta arī tiešsaistes arhīvā XTV.lv, ziņu portālā Grani.lv, sociālo mediju platformās Facebook.com un Youtube.com. Paredzamais raidījumu iznākšanas laiks: š.g. oktobris/novembris.

 

Raidījums taps sadarbībā ar Latvijas valsts budžeta finansēto mērķprogrammu “Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma”.

0
Autors:Preses relīze
Foto:mk.gov.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti