"Uz pārmaiņu sliekšņa": top jauns DAUTKOM TV raidījumu cikls par reģionālo reformu 0

Trešdiena, 31 jūl 2019, 18:47 Versija drukāšanai

"Uz pārmaiņu sliekšņa": top jauns DAUTKOM TV raidījumu cikls par reģionālo reformu

Pēdējo mēnešu laikā Latvijas sabiedrībā ir uzvirmojušas kaislības sakarā ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) iecerēm ķerties klāt pie valsts administratīvi teritoriālās reformas sen sasāpējušo jautājumu risinājuma.


Ieplānotā reforma nenoliedzami ienesīs būtiskas izmaiņas vairāku Latvijas novadu turpmākajā dzīvē - kas, saprotams, nevar neradīt zināmas bažas gan to iedzīvotājiem, gan arī attiecīgo pašvaldību pārstāvjiem, tostarp arī Latgales reģionā. Daudzkārt jau izskanējis lauku rajonu iedzīvotāju sašutums par, viņuprāt, ne visai pārdomāto VARAM iecerēto nākamo Latvijas teritoriālo iedalījumu, kas jau vistuvākā nākotnē varētu viņiem izraisīt daudzas problēmas un sarežģījumus - kā, piemēram, apgrūtinātu piekļuvi sabiedriskajam transportam, radītu grūtības ar bērnu izglītošanu (sakarā ar skolu tīkla reorganizāciju) un būtiskas neērtības ar veselības aprūpes, kā arī valsts un pašvaldības iestāžu sniedzamo pakalpojumu pieejamību utt.

 

Lai rastu lielāku skaidrību par veidojošos situāciju, kā arī labāk saprastu, kuras no iedzīvotāju izteiktajām bažām un pretenzijām ir pamatotas, bet kuras - vairāk iedomātas un balstītas galvenokārt uz emocijām un nevēlēšanos pieņemt pārmaiņas, televīzijas sabiedrība DAUTKOM TV ir sākusi darbu pie raidījumu cikla ar kopējo nosaukumu "Uz pārmaiņu sliekšņa".

 

Kopumā iecerēti 8 raidījumi, kuros vispusīgi tiks analizēta izveidojusies situācija. Raidījuma gaitā tik uzklausīti gan Latgales iedzīvotāju un pašvaldību pārstāvju viedokļi – tādejādi aplūkojot pastāvošās problēmas no redzes punkta, kā arī tiks prasītas atklātas atbildes no VARAM pārstāvjiem: kādus risinājumus viņi gatavi piedāvāt, lai novērstu iespējamās neērtības un sarežģījumus reformas skarto novadu ļaudīm.

 

Raidījuma tapšanā iesaistīties ir aicināts ikviens interesents! Latgales iedzīvotāji ir aicināti aktīvi piedalīties raidījumu satura veidošanā. Rakstiet mums - ikviens viedoklis mums ir svarīgs! Jūsu izteiktās bažas un priekšlikumi tiks apkopoti un izanalizēti, tādējādi gūstot iespēju raidījuma veidotājiem vispusīgāk iedziļināties reformas izraisītajās problēmsituācijās un līdz ar to padziļināt un uzlabot ieplānoto raidījumu kvalitāti. Tas arī ļaus Latgales iedzīvotājiem – mūsu mērķauditorijai – aktīvi piedalīties raidījumu satura veidošanā. Šajos raidījumos skartie jautājumi arī ļautu VARAM pārstāvjiem gūt lielāku skaidrību par iespējamajām problēmām un sarežģījumiem reformas īstenošanas gaitā.

 

Raidījumu cikls “Uz pārmaiņu sliekšņa" tiks retranslēts televīzijas kanālos DAUTKOM TV un Re:TV; piekļuve šīm programmām tiks nodrošināta arī tiešsaistes arhīvā XTV.lv, ziņu portālā Grani.lv, sociālo mediju platformās Facebook.com un Youtube.com. Paredzamais raidījumu iznākšanas laiks: š.g. oktobris/novembris.

 

Raidījums taps sadarbībā ar Latvijas valsts budžeta finansēto mērķprogrammu “Reģionālo un vietējo mediju atbalsta programma”.

0
Autors:Preses relīze
Foto:mk.gov.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti