Daugavpils domē ēnoja vairāki desmiti jauniešu 0

Ceturtdiena, 14 feb 2019, 13:55 Versija drukāšanai

Daugavpils domē ēnoja vairāki desmiti jauniešu
13. februārī visā Latvijā tiek aizvadīta Ēnu diena. Arī Daugavpils pilsētas domē viesojās vairāk kā 30 jaunieši, kas bija pieteikušies sekot Domes vadības un pašvaldības speciālistu darbam.


“Ēnu” gaitas Domē sākās ar rīta sapulci konferenču zālē. Pilsētas mērs Andrejs Elksniņš un viņa pirmais vietnieks Igors Prelatovs, uzrunājot jauniešus, pastāstīja par Domes struktūru, to, kādi jautājumi šeit tiek skatīti un kā tiek pieņemti pilsētai svarīgi lēmumi, uzsverot ikviena iedzīvotāja svarīgo lomu šajā procesā. Andrejs Elksniņš aicināja jauniešus būt aktīviem savas dzīves un pilsētas nākotnes veidotājiem, nebaidoties veidot dialogu ar pilsētas vadību.

 

Pēc kopējās sanāksmes jaunieši devās darba gaitās. Tie, kas par “ēnojamiem” bija izvēlējušies domes vadību, kopā ar A.Elksniņu un I.Prelatovu apmeklēja uzņēmumu SIA “East Metal”, kur varēja piedalīties uzņēmuma vadības, domes pārstāvju, Nodarbinātības Valsts aģentūras un Biznesa inkubatora diskusijā par uzņēmumu lomu pilsētas ekonomikā, darba tirgu Daugavpilī un Latvijā, speciālistu sagatavošanu, ka arī citām ražošanas un ekonomikas aktualitātēm. Šāda pieredze ļāva jauniešiem klātienē ieraudzīt, kā tiek veidots konstruktīvs dialogs starp uzņēmējiem, pašvaldības vadību un citām darba tirgus procesos iesaistītām pusēm

 

Pēcpusdienā jaunieši devās uz zinātkāres centru “Zinoo”, kur nepiespiestā gaisotnē varēja uzdot Domes vadībai jautājumus ne vien par pilsētas pārvaldību, bet arī par citām viņiem svarīgām tēmām. Tikšanās dalībnieki uzsvēra, ka pasākums bijis lietderīgs viņu karjeras izvēlei un redzesloka paplašināšanai.

 

Šajā dienā “ēnas” bija ne tikai domes vadībai, bet arī Attīstības departamenta, Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta, Bāriņtiesas, Jaunatnes nodaļas un Sabiedrisko attiecību un mārketinga nodaļas speciālistiem. Jaunieši varēja iejusties pilsētas galvenā arhitekta un žurnālista lomā, piedalīties tiesas sēdē un projekta rakstīšanā, organizēt pasākumu un uzmodelēt jaunu pilsētvides objektu.

 

Diena pagājusi daudzveidīgi un radoši, ļaujot jauniešiem tuvāk iepazīt interesantās profesijas, bet tiem, kuru “ēnas” viņi bija – uzklausīt jauno paaudzi, smeļoties šajā dialogā iedvesmu turpmākam darbam pilsētas labā.

0
Autors:www.daugavpils.lv
Foto:kadrs no video

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti