No 25. janvāra publiskajā apspriešanā nonāks jaunā Daugavpils pilsētas plānojuma redakcija (VIDEO) 0

Svētdiena, 20 jan 2019, 11:01 Versija drukāšanaiDaugavpils pilsētas domes sēdē nupat apstiprināti grozījumi Daugavpils pilsētas teritorijas plānojumam, kas drīzumā nonāks arī sabiedriskajā apspriešanā.

 

Plānojuma jaunā redakcija bijusi nepieciešama, ņemot vērā pirmo plānojuma publisko apspriešanu, kuras gaitā tika saņemts 151 privāto un juridisko personu iesniegums. Liela daļa saņemto iesniegumu bija saistīta ar Šuņu ezera krastā esošajām privātmājām, kas ezera apvidus iedzīvotājiem varētu liegt iespēju izmantot krasta teritoriju. Jaunajā plānojumā būs attēlots kompromiss, pie kāda nonākuši pilsētplānošanas speciālisti un pilsētas iedzīvotāji. Dažās pilsētas vietās tika pārskatītas arī kvartālu apbūves prasības.

 

Vairāki priekšlikumi saņemti no Nacionālās kultūras pieminekļu pārvaldes saistībā ar visu Latvijas kultūras pieminekļu digitalizāciju, vietām nosakot izmaiņas kultūras pieminekļu aizsargjoslās, kas arī parādīsies Daugavpils pilsētas plānojuma jaunajā redakcijā.

 

Jaunajā plānā arī samazināts pilsētas Centrālā parka laukums, mainot arī tā apbūves prasības, lai vieglāk varētu realizēt Oskara Stroka vasaras koncertzāles celtniecību. Plānojot koncertzāles apmeklētājiem nepieciešamo bet neesošo autostāvvietas iespējamo atrašanās vietu, pilsētas domē tāpat pieņemts lēmums par ēkas 18. novembra ielā 43 nojaukšanu autostāvvietas izbūvei. Ziņa par mājas nojaukšanu 18. novembra ielā nupat publicēta Facebook lapā “Daugavpils LIVE”, kur tā saņēmusi virkni nosodošu komentāru par plānoto autostāvvietas izbūvi mājas vietā. Iedzīvotāji kā galveno argumentu min, ka māja vēl esot laba, un tajā būtu bijis iespējams veikt atjaunošanas darbus, bet pilsētplānošanas speciālisti uzsvar, ka māja jau 25 gadus nav apdzīvota un remontdarbu veikšanai tajā būtu nepieciešams ļoti liels finansējums, savukārt stāvvieta noderēs arī jaunās koncertzāles un iedzīvotāju ērtībai.

 

Tika runāts arī par meža aizsargjoslas līniju, gan arī ekoloģijas veicināšanu, kuras vajadzībām dažās pilsētas meža teritorijās tikšot izvietoti šķiroto atkritumu savākšanas laukumi, tādējādi mazinot atkritumu skaitu, ko pilsētnieki, diemžēl, joprojām bieži vien izmet dabā.

 

Teritorijas plānojuma esošā versija šobrīd un jaunā versija sākot ar 25. janvāri būs pieejama Daugavpils pilsētas mājaslapā – daugavpils.lv, sadaļas “Pilsēta” apakšsadaļā “Plānojam pilsētu”. Uzklikšķinot lauku “Teritoriālais plānojums”, interesentiem būs iespēja aplūkot Daugavpils pilsētas karti, kurā atzīmētas gan visas komunikācijas, gan hidranti, gan kultūras pieminekļi un pilsētas teritoriju raksturojums, ieskaitot pat katra objekta kadastra numuru, ko ērti var atrast meklētājā virs kartes arī pēc objekta adreses. Sabiedriskā apspriešana jaunajai pilsētas plānojuma redakcijai notiks no 25. janvāra līdz 15 februārim.

0
Autors:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 09:29 Bibliotēka piedāvā uzlabot digitālās prasmes
Šodien, 09:08 Atklāta izstāde "Izcilie Latgales ebreji”
Šodien, 08:39 Šodien daudzviet gaidāms lietus un slapjš sniegs
Šodien, 08:02 Parlamentārieši konceptuāli atbalsta priekšlikumu būtiski ierobežot darījumus ar skaidru naudu
Vakar, 16:14 Skolēnu komanda no Daugavpils uzvar RTU zinātniskās pētniecības darbu konkursā
Vakar, 15:18 Darba piedāvājumi Daugavpilī (2019. gada 18. martā)
Vakar, 15:00 Aptiekas aicina nodot nederīgos medikamentus (VIDEO)
Vakar, 14:15 Ušakova biroja vadītāja un tagadējā sieva astoņus gadus sniegusi konsultācijas "Rīgas ūdenim"
Vakar, 12:52 Daugavpilieši “Factory Kingz” – stiprākie breika dejotāji Baltijā
Vakar, 12:19 Pacientiem Latvijā pieejams pirmais heksapods Baltijā
Vakar, 11:39 Pāreja uz vasaras laiku notiks 31. martā
Vakar, 10:45 Bibliotēka aicina svinēt Pasaules dzejas dienu
Vakar, 10:20 'LSDSP/KDS/GKL' pārtop par Sudrabas vadītu "Atmodu"
Vakar, 10:15 Dokumentu iesniegšana uz jauniešu vasaras nodarbinātības programmu (13-14 gadi)
Vakar, 08:45 Daugavpils sinagogā atklāta izstāde “Izcilie Latgales ebreji” (VIDEO)

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņasFest

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti