“Daugavpils Satiksme” iesniedz variantus savu darbinieku algu paaugstināšanai () 0

Ceturtdiena, 17 jan 2019, 13:11 Versija drukāšanai

 

Šobrīd Daugavpils pilsētā turpinās darbs pie pilsētas budžeta sastādīšanas 2019. gadam, tādēļ pašvaldības iestādēm vēl ir iespēja iesniegt domes speciālistu un deputātu izskatīšanai savus priekšlikumus par budžeta veidošanu, un pilsētas domes saimniecības komitejā ar savu plānu nākamajam gadam nupat uzstājušies arī uzņēmuma “Daugavpils Satiksme” pārstāvji, lūdzot nākamā gada budžetā iekļaut papildus līdzekļus uzņēmumā strādājošo tramvaju un autobusu vadītāju atalgojuma celšanai. Šāda nepieciešamība radusies, apspriežot atalgojuma jautājumu ar uzņēmumā strādājošajiem autobusu vadītājiem, kas nav apmierināti ar darba apmaksas un darba laika apjoma proporciju, kā arī reaģējot uz tramvaju vadītāju deficītu uzņēmumā.

 

Uzņēmums šobrīd sagatavojis 3 provizoriskos darba likmes koeficienta paaugstināšanas variantus – paaugstinājumu par 10 procentiem, kas nozīmētu darba algu fonda pieaugumu par 180 tūkstošiem eiro gadā, paaugstinājumu par 15%, kas nozīmētu darba algu fonda pieaugumu par 260 tūkstošiem, un paaugstinājumu par 20%, kas nozīmētu darba algu fonda pieaugumu par 350 tūkstošiem eiro gadā, kas būtu jāsedz no pilsētas domes finansējuma. Provizoriski tas nozīmētu algu kāpumu tramvaja vadītājiem no līdzšinējiem 652 eiro uz 721 eiro 10% palielinājuma gadījumā un uz 749 eiro 15% palielinājuma gadījumā, bet autobusa šoferiem algas kāpums būtu no līdzšinējiem 716 eiro uz attiecīgi 749 vai 824 eiro. Taču sēdes laikā klātesošie autobusu vadītāji tomēr iebilda arī pret šo plānu, jo uzskata, ka jebkurā gadījumā viņu darbs tiek nepilnīgi apmaksās, jo sagatavošanās darbam laika un darba paužu dēļ šobrīd iznāk tā, ka reāli nostrādāto 12 stundu vietā šoferi saņem atalgojumu vien par 7.

 

Pēc asās diskusijas domes sēžu zālē deputāti pieņēmuši lēmumu uzdot domes Kapitālsabiedrības pārraudzības nodaļai veikt vajadzīgos aprēķinus transportlīdzekļu algu paaugstināšanas variantiem, savukārt mutvārdos deputāti lūdza uzņēmuma valdes locekļiem tomēr komunicēt ar saviem darbiniekiem, lai izvairītos no tik asām domstarpībām nākotnē.

 

Jāatzīmē gan, ka kamēr Saeimas deputāti nevienosies par valsts budžeta pieņemšanu šim gadam, arī Daugavpils pilsēta, tāpat kā visas citas Latvijas pašvaldības, turpinās pildīt savas primārās funkcijas izmantojot vien laicīgo budžeta gada plānu.

0
Autors:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti