Daugavpils iedzīvotāji ir pret atkritumu dedzināšanas rūpnīcas celtniecību dzīvojamajā mikrorajonā (VIDEO) 0

Trešdiena, 09 jan 2019, 10:40 Versija drukāšanai

 

Lēmums par atkritumu dedzināšanas rūpnīcas celtniecību Daugavpils pilsētā domē pieņemts jau 2017. gadā, sekojot Eiropas savienības noteiktajām direktīvām par atkritumu pārstrādi. Rūpnīcas būvniecība palīdzētu mazināt dabas resursa nodokļa paaugstināšanās ietekmi uz iedzīvotājiem, kā arī ļautu daļu no sadedzināto atkritumu enerģijas pārstrādāt siltumenerģijā, novirzot to uz pilsētas siltumtīkliem. Daugavpils pilsētas iedzīvotāji nupat iestājušies pret būvniecības projektu, savācot vairāk kā 2000 iedzīvotāju parakstus.

 

Lai gan veselu gadu Daugavpils pilsētas iedzīvotāji šī jautājum apspriešanā neiesaistījās īpaši aktīvi, Vides pārraudzības valsts birojs nupat saņēmis vairāk kā 2000 iedzīvotāju parakstus pret atkritumu dedzināšanas rūpniecības būvniecību pilsētas Ķīmiķu mikrorajonā, kur attālums no plānotās rūpnīcas līdz dzīvojamajām mājām ir vien 400 metri. pilsētas iedzīvotājus šeit māc bažas par to, ka radīsies dabas piesārņojums un smaka, un solītie piesārņojumu mazinošie filtri

Lai gan šobrīd vēl nav uzsākta būvprojekta izstrāde un jautājums atrodas sabiedriskās apspriešanas stadijā un vēl nav pabeigta ietekmes uz vidi novērtēšanas procedūra, jautājums par atkritumu dedzināšanas rūpnīcas būvniecību pilsētā tiek arī politizēts – lēmumu par projekta virzību un provizorisko objekta atrašanās vietu 2017. gadā pieņēmis toreizējais pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis, kurš šobrīd, kopā ar pārstāvēto “Latgales partiju”, uzskatāmi cīnās pret objekta izbūvi dzīvojamajā zonā, kamēr pilsētas vadība ir neizpratnē par pēkšņo iedzīvotāju negatīvo nostāju.

 

Šobrīd Vides pārraudzības valsts birojs jau ir saņēmis 6 iesniegumus saistībā ar atkritumu dedzināšanas rūpnīcas izbūves jautājumu, kurā kā vienu no punktiem iesniedzēji min nepietiekamo par projekta virzību pieejamo informāciju. Vides pārraudzības valsts biroja vadītājs intervijā arī atzina, ka iedzīvotāju bažām nav liela pamata, ja tiks ievērotas atbilstošās tehnoloģiskās prasības, jo šāda atkritumu dedzināšanas prakse pilsētu centros ir ierasta parādība visā pasaulē.

 

Kā vienu no iespējamajiem situācijas risināšanas variаntiem Daugavpils pilsētas domes deputāti minēja iespēju novirzīt atkritumu dedzināšanas rūpnīcas izbūvi uz sadzīves atkritumu poligonu "Cinīši" Daugavpils novada Demenes pagastā, taču šādā gadījumā nebūs iespējams izmantot dedzināšanas laikā radušos siltumenerģiju. Jau rīt, 9. janvārī, Latgales partijas biedre Inguna Kokina domes Būvniecības komitejā uzstāsies pret ietekmes uz vidi novērtēšanas procedūras izstrādi objekta būvniecībai Ķīmiķu mikrorajonā.

0
Autors:Evika Muizniece

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā
15. decembrī, 20:46 Ziemassvētku noskaņas Daugavpils Tūrisma informācijas centrā
14. decembrī, 16:23 Mūžībā devies Daugavpils pašvaldības policijas priekšnieks Genādijs Kaminskis
14. decembrī, 13:00 Sociālais dienests uzsāk braukšanas karšu noformēšanu daudzbērnu ģimenēm
14. decembrī, 10:05 Pilsētniekus uzrunās atpazīstamie Daugavpils iedzīvotāji

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti