Daugavpils iedzīvotāji ir pret atkritumu dedzināšanas rūpnīcas celtniecību dzīvojamajā mikrorajonā (VIDEO) 0

Trešdiena, 09 jan 2019, 10:40 Versija drukāšanai

 

Lēmums par atkritumu dedzināšanas rūpnīcas celtniecību Daugavpils pilsētā domē pieņemts jau 2017. gadā, sekojot Eiropas savienības noteiktajām direktīvām par atkritumu pārstrādi. Rūpnīcas būvniecība palīdzētu mazināt dabas resursa nodokļa paaugstināšanās ietekmi uz iedzīvotājiem, kā arī ļautu daļu no sadedzināto atkritumu enerģijas pārstrādāt siltumenerģijā, novirzot to uz pilsētas siltumtīkliem. Daugavpils pilsētas iedzīvotāji nupat iestājušies pret būvniecības projektu, savācot vairāk kā 2000 iedzīvotāju parakstus.

 

Lai gan veselu gadu Daugavpils pilsētas iedzīvotāji šī jautājum apspriešanā neiesaistījās īpaši aktīvi, Vides pārraudzības valsts birojs nupat saņēmis vairāk kā 2000 iedzīvotāju parakstus pret atkritumu dedzināšanas rūpniecības būvniecību pilsētas Ķīmiķu mikrorajonā, kur attālums no plānotās rūpnīcas līdz dzīvojamajām mājām ir vien 400 metri. pilsētas iedzīvotājus šeit māc bažas par to, ka radīsies dabas piesārņojums un smaka, un solītie piesārņojumu mazinošie filtri

Lai gan šobrīd vēl nav uzsākta būvprojekta izstrāde un jautājums atrodas sabiedriskās apspriešanas stadijā un vēl nav pabeigta ietekmes uz vidi novērtēšanas procedūra, jautājums par atkritumu dedzināšanas rūpnīcas būvniecību pilsētā tiek arī politizēts – lēmumu par projekta virzību un provizorisko objekta atrašanās vietu 2017. gadā pieņēmis toreizējais pilsētas domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis, kurš šobrīd, kopā ar pārstāvēto “Latgales partiju”, uzskatāmi cīnās pret objekta izbūvi dzīvojamajā zonā, kamēr pilsētas vadība ir neizpratnē par pēkšņo iedzīvotāju negatīvo nostāju.

 

Šobrīd Vides pārraudzības valsts birojs jau ir saņēmis 6 iesniegumus saistībā ar atkritumu dedzināšanas rūpnīcas izbūves jautājumu, kurā kā vienu no punktiem iesniedzēji min nepietiekamo par projekta virzību pieejamo informāciju. Vides pārraudzības valsts biroja vadītājs intervijā arī atzina, ka iedzīvotāju bažām nav liela pamata, ja tiks ievērotas atbilstošās tehnoloģiskās prasības, jo šāda atkritumu dedzināšanas prakse pilsētu centros ir ierasta parādība visā pasaulē.

 

Kā vienu no iespējamajiem situācijas risināšanas variаntiem Daugavpils pilsētas domes deputāti minēja iespēju novirzīt atkritumu dedzināšanas rūpnīcas izbūvi uz sadzīves atkritumu poligonu "Cinīši" Daugavpils novada Demenes pagastā, taču šādā gadījumā nebūs iespējams izmantot dedzināšanas laikā radušos siltumenerģiju. Jau rīt, 9. janvārī, Latgales partijas biedre Inguna Kokina domes Būvniecības komitejā uzstāsies pret ietekmes uz vidi novērtēšanas procedūras izstrādi objekta būvniecībai Ķīmiķu mikrorajonā.

0
Autors:Evika Muizniece

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 11:43 Jaunā raidījuma «Top-5» atkārtojums kanālā DAUTKOM TV
22. martā, 16:51 Ģimenes diena muzejā
22. martā, 14:58 Izmaiņas veselības aprūpes finansēšanas sistēmā varētu īstenot no nākamā gada
22. martā, 14:35 Vēl aizvien nav skaidra Daugavpils lidostas nākotne (VIDEO)
22. martā, 13:24 Tiek mainīts tramvaju kustības saraksts
22. martā, 11:14 LIAA darbinieki nav iesaistīti apjomīgajā Eiropas fondu naudas izkrāpšanā, uzsver Ozols
22. martā, 10:27 Uz Latvijai paredzētajām astoņām EP deputātu vietām pretendēs 246 kandidāti
22. martā, 10:16 Akciju “Baltkrievijas ģēniji” turpinās sporta tēma
22. martā, 09:50 Ebreju kopiena Daugavpilī atzīmēja Purima svētkus (VIDEO)
21. martā, 16:58 Akciju “Baltkrievijas ģēniji” turpinās sporta tēma
21. martā, 16:45 Atklātas SIVA Daugavpils atbalsta punkta telpas Daugavpils Universitātē (VIDEO)
21. martā, 15:52 Daugavpilī plāno uzstādīt suvenīru automātus
21. martā, 14:22 Ministrija atklāj iespējamus Ušakova likumpārkāpumus; mēram dod pēdējās septiņas dienas
21. martā, 13:13 Policija lūdz atsaukties ceļu satiksmes negadījuma lieciniekus
21. martā, 11:15 Saeima konceptuāli atbalsta 2019.gada budžeta projektu

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņasFest

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti