Viedex projekta ietvaros 0

Otrdiena, 11 dec 2018, 08:00 Versija drukāšanai

Viedex projekta ietvaros
2018. gada 8. decembrī Daugavpils Universitātē norisinājās pasākums Viedex projekta ietvaros, kurš finansēts ar Erasmus+ programmas atbalstu. Viedex ir augstākās izglītības iestāžu projekts, kurš ilgst trīs gadus (2016.- 2019.gg.) un kura dalībnieki ir docētāji, pētnieki un studenti no piecām valstīm: Zviedrijas, Somijas, Islandes, Igaunijas un Latvijas. Projekta primārais mērķis ir izstrādāt, īstenot un izvērtēt virtuālo valodas kursu zviedru valodas apmācībai un izmantošanai darba vidē Ziemeļvalstu un Baltijas valstu reģionā.


Pasākuma mērķis bija iepazīstināt mērķauditoriju, t.i. valodu pasniedzējus, ekspertus, uzņēmumus, un jo īpaši jauniešus, kas nākotnē, iespējams, izvelēsies mācīties zviedru valodu Daugavpils Universitātē, ar zviedru kultūru, dabu, vidi, tradīcijām caur Viedex projektu, prezentēt tā mērķus, līdz šim paveikto, virtuālās apmācības nozīmi un ļaut izvērtēt izstrādātā materiāla ilgtspēju un piemērotību virtuālajai apmācībai.

 

Projekts ietver sevī četrus posmus, katrā nu kuriem ir izveidots konkrēts materiāls gala mērķa sasniegšanai – portāla un interaktīvas spēles izveidei. Projekta otrajā posmā aktīvi piedalījās Daugavpils Universitātes studenti. Viņu uzdevums bija iepazīstināt citu partneraugstskolu studentus ar sevi un savas pilsētas vai valsts ievērojamajām vietām, ar savu kultūru, tradīcijām, virtuvi un dzīvesveidu, izmantojot zviedru valodu. Studenti arīdzan intervēja cilvēkus, kuri zviedru valodu izmanto darbā. Visi izstrādātie materiāli tika ievietoti virtuālajā blogā. Tā visiem projekta dalībniekiem bija iespēja uzzināt ko jaunu par citām partnervalstīm. Studenti un projekta partneri iepazinās ar blogā ievietotajiem materiāliem – esejām, prezentācijām, intervijām, bija iespēja tos komentēt, apmainīties viedokļiem vai uzdot jautājumus. Tā kā materiāls un saziņa notiek zviedru valodā, tad arī praktizēja savas zviedru valodas zināšanas un iepazinās ar citiem studentiem.

 

Ziemeļvalstis un Baltiju vieno kopīga vēsture un sen nodibinātās tirdzniecības attiecības. Globalizācijas apstākļos darba vide kļūst arvien vairāk multinacionāla un daudzvalodīga. Interese un nepieciešamība pēc cilvēkiem, kas zina zviedru valodu ar katru gadu pieaug. Tiek izveidoti uzņēmumi, kas ir zviedru uzņēmumu filiāles vai kuri sadarbojas ar Zviedriju. Ceļojumi uz Zviedriju kļūst arvien populārāki tās pieejamības un neliela ģeogrāfiskā attāluma dēļ.

 

Pašlaik projektam rit pēdējā fāzē, proti, tiek izstrādāts portāls un spēle, kuros izmantoti tieši partneraugstskolu lektoru un studentu izstrādātie materiāli. To izveide ir ļoti radošs darbs, kurā rudenī savu devumu snieguši Daugavpils Universitātes studenti, kas apgūst zviedru valodu. Novembrī projekta partneri tikās Daugavpils Universitātē. Šīs tikšanās laikā DU studenti iesaistījās virtuālās spēles tekstu un zīmējumu izstrādē, kā arī izteica viedokli attiecībā uz spēles satura sarežģītību, nepieciešamajām funkcijām, sniedza savus ieteikumus spēles uzlabošanai vai papildināšanai.

 

Plašāka informācija par projektu ir pieejama DU mājas lapā un Facebook lapā.

 


 

0
Autors:preses relīze
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti