DRS atsakās pieņemt pacienti stāvoklī ar asiņošanu, kā rezultātā sievietei notiek spontānais aborts 0

Otrdiena, 18 dec 2018, 10:46 Versija drukāšanai

DRS atsakās pieņemt pacienti stāvoklī ar asiņošanu, kā rezultātā sievietei notiek spontānais aborts
Skandālu sociālajā vietnē Facebook nupat izraisījis video, kurā Daugavpils Reģionālās slimnīcas ginekoloģijas nodaļā ārste atteikusies hospitalizēt sievieti stāvoklī, kurai biju temperatūra virs 38 grādiem un sākusies asiņošana. Video dienas laikā redzējuši aptuveni 70 000 cilvēku, kas arī komentāros norāda, ka šāda attieksme pret pacientu ir salīdzināma ar viduslaikiem.


Situācijas, kad mediķi ar necieņu izturas pret pacientiem diemžēl Latvijā nav retums, taču sestdienas notikumi Daugavpils reģionālajā slimnīcā ir pārsteiguši tūkstošiem sociālās vietnes Facebook lietotāju – sestdienas vakarā slimnīcā ieradās sieviete stāvoklī ar temperatūru un asiņošanu, kuru ginekoloģe Olga Lazareva atteicās hospitalizēt, izturoties pret pacienti maigi izsakoties, necienīgi.

 

Pēc šīs situācijas meitene devusies mājās, kur viņai tiešām, kā minēja ginekoloģe, pa gabaliem sācis nākt ārā embrijs. Meitenes draugs vēlreiz mēģinājis griezties Daugavpils Reģionālajā slimnīcā, zvanot dakterei Lazareivai, kas sarunas laikā vienkārši nometusi klausuli. Šobrīd Irina ir hospitalizēta un atrodas Rēzeknes slimnīcā, un šo jautājumu pēc izrakstīšanās no slimnīcas sieviete plāno nodot tiesai. Irina stāsta:

 

“Viņa atnāca lai mani apskatītu, šī te daktere Lazareva, un viņa teica, ka es tevi nelikšu slimnīcā. Es viņai saku – vai jūs saprotat, ka man ir temperatūra un tek asinis, un man mana ginekoloģe teica, ka ja sākas asiņošana, uzreiz ir jāguļas slimnīcā, uz ko viņa man atbildēja, lai es eju uz krēsla. Es teicu, ka vēlos iet pie cita speciālista un jums es neļaušu sevi apskatīt, jo attieksme bija tāda. Mans puisis piezvanīja uz Rēzekni, viņi uzreiz pateica, lai mēs braucam, mēs atbraucām un pēc 20 minūtēm mani jau nosūtīja uz procedūrām. Es noteikti nolīgšu juristu, kad izrakstīšos no šejienes, man ir visi izraksti, tajā skaitā no tās ārstes, ko viņa izrakstīja bez maniem datiem, es jautāju viņai, kādēļ viņa nenorāda manus datus, un viņa teica, ka viņai vienkārši ir slinkums tos rakstīt. Viņa pēc tam pasauca no uzņemšanas nodaļas meiteni, kas sēdēja un tālāk aizpildīja dokumentus. “

 

Sievietes sarežģītais stāvoklis saistāms ar to, ka grūtniecības laikā Irina cīnījusies ar laima slimību un lietojusi antibiotikas. Kā minēja Irina telefonintervijā, ārste Lazareva ne vien vulgāri un necienīgi izturējusies, bet uz draudiem par sūdzību vadībai atbildējusi, ka viņai esot pilnīgi vienalga, lai paciente darot, ko grib. Lietas sakarā šodien Daugavpils Reģionālajā slimnīcā tika sasaukta preses konference, kuras laikā gan arī īpaši daudz atbilžu netika sniegts.

Daugavpils Reģionālās Slimnīcas pārstāvji preses konferencē minēja, ka uz šo brīdi ārste Lazareva vēl nav atstādināta no amata un, lai gan situācija viennozīmīgi bijusi nepieņemama, šis jautājums sākotnēji tiks skatīts no juridiskā viedokļa un tikai tad tikšot pieņemti konkrēti lēmumi. Kā sola slimnīca, izskatīšana notiks jau tuvāko dienu laikā.

0
Autors:Evika Muizniece
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti