Pārrobežu sadarbības projekta noslēguma konference 0

Otrdiena, 04 dec 2018, 10:23 Versija drukāšanai

Pārrobežu sadarbības projekta noslēguma konference
2018.gada 23.novembrī Zarasu rajona pašvaldības administrācijas telpās norisinājās Latvijas un Lietuvas pārrobežu projekta “Kvalitatīvas medicīnas pakalpojumu pieejamības uzlabošana, stiprinot institucionālo kapacitāti un sadarbību pārrobežu reģionā Zarasi – Daugavpils, Nr.LLI-224” noslēguma konference.


Konferencē piedalījās projektā iesaistītās puses – vadošā partnera, Zarasu veselības centra, kā arī Daugavpils reģionālās slimnīcas pārstāvji, – Daugavpils un Zarasu domes, NMPD, Nacionālā veselības dienesta pārstāvji, kā arī citi interesenti. Pasākuma gaitā tika veikts atskats uz paveikto, uzsverot ievērojamāko no ieguvumiem – parakstīto Latvijas un Lietuvas sadarbības līgumu, kas paredz savstarpējas neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu pierobežas teritorijā. Zarasu Veselības centra direktors kā lielāko Zarasu iedzīvotāju ieguvumu minēja iespēju saņemt augstvērtīgu medicīnisko palīdzību Daugavpils reģionālajā slimnīcā, kas ir lielākais veselības pakalpojumu sniedzējs Latvijā ārpus galvaspilsētas Rīgas. Zarasu vicemērs atgādināja, ka arī turpmāk veselības aprūpes attīstība jāplāno ar skatu nākotnē. Viena no Eiropas Savienības (ES) direktīvām nosaka, ka jebkurš ES iedzīvotājs var saņemt veselības aprūpes pakalpojumus citā dalībvalstī, un paveiktais pārrobežu projekts iet roku rokā ar direktīvas izvirzītajiem mērķiem.

 

Konferences turpinājumā Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes locekle Ilona Skrinda klātesošos iepazīstināja ar ārstniecības iestādes darbības jomām un plašo pakalpojumu klāstu, kā arī pastāstīja par slimnīcas iesaisti ESF projektos. NMPD Katastrofu mācību eksperte Dita Heiberga, savukārt, prezentēja maijā aizvadīto katastrofu mācību rezultātus, un izteica vēlmi šādas mācības rīkot biežāk, palielinot iesaistīto organizāciju skaitu, tādējādi maksimāli pietuvinot mācības reālai katastrofas pārvaldībai.

 

Pasākuma kulminācijā projekta partneri parakstīja savstarpējās sadarbības līgumu par turpmāku sadarbību, lai arī nākotnē turpinātu attīstīt pierobežas iedzīvotāju veselības aprūpes pieejamību un ārstniecības pakalpojumu kvalitāti.

 

Pasākuma dalībnieku praktiskai iesaistei Daugavpils reģionālās slimnīcas Anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļas vadītājs Anatolijs Turonoks veica dažu projekta laikā iegādāto ierīču paraugdemonstrējumus un aicināja dalībniekus pārliecināties par ierīču priekšrocībām. Mediķis izcēla jauniegādāto ierīču nozīmīgo devumu iedzīvotāju veselības aprūpes kvalitātes celšanā, piemēram, pateicoties jauniegādātajam tromboelastometram, iespējams samazināt mirstību neskaidru asiņošanu gadījumā, kad ātra lēmumu pieņemšana ir kritiski svarīga. Ar jauniegādāto pacientu simulatoru jeb manekenu palīdzību mediķis nodemonstrēja videolaringoskopu iespējas atvieglot mediķu darbu un uzlabot neatliekamās palīdzības sniegšanas procesu, atvieglojot pacientu intubāciju un svešķermeņu izņemšanu no elpceļiem kardiopulmonālās reanimācijas laikā.

0

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 15:40 Ceļojošā izstāde "Ar Mirandas acīm"
Vakar, 14:00 Policija novērsusi kādas valsts amatpersonas nolaupīšanu
Vakar, 13:00 Vidusskolēniem piedāvās izvēlēties priekšmetus padziļinātai apguvei
Vakar, 12:00 "Lursoft": Pēdējos gados Latvijā strauji audzis likvidēto uzņēmumu skaits
Vakar, 10:20 Pētījums: Iedzīvotāji apšauba Latvijas sekmes imigrantu integrācijā
Vakar, 08:00 Latvijā atgriezušies pirmie gājputni
15. februārī, 16:15 Līdz 1.aprīlim jāiesniedz valsts amatpersonas deklarācija par 2018.gadu
15. februārī, 14:00 “Daugavpils ūdens” nenoliedz, ka saistībā ar uzņēmumu uzsākta administratīvā lietvedība (VIDEO)
15. februārī, 10:00 Svinēt vai nesvinēt mīlētāju dienu? (VIDEO)
15. februārī, 09:49 Tiesa Bemhena atbrīvošanai nosaka 200 000 eiro drošības naudu
14. februārī, 17:00 Jaunatnes nodaļā viesojās 9 ēnas
14. februārī, 16:05 Rīt ir pēdējā reģistrācijas diena uz jauniešu vasaras darbu
14. februārī, 16:00 Apkarojot naudas atmazgāšanu, policija pērn arestējusi mantu 121,3 miljonu eiro vērtībā
14. februārī, 13:55 Daugavpils domē ēnoja vairāki desmiti jauniešu
14. februārī, 10:55 Poļu kultūras centrā notiks mūzikas vakars

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņasFruktFest

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti