Pārrobežu sadarbības projekta noslēguma konference 0

Otrdiena, 04 dec 2018, 10:23 Versija drukāšanai

Pārrobežu sadarbības projekta noslēguma konference
2018.gada 23.novembrī Zarasu rajona pašvaldības administrācijas telpās norisinājās Latvijas un Lietuvas pārrobežu projekta “Kvalitatīvas medicīnas pakalpojumu pieejamības uzlabošana, stiprinot institucionālo kapacitāti un sadarbību pārrobežu reģionā Zarasi – Daugavpils, Nr.LLI-224” noslēguma konference.


Konferencē piedalījās projektā iesaistītās puses – vadošā partnera, Zarasu veselības centra, kā arī Daugavpils reģionālās slimnīcas pārstāvji, – Daugavpils un Zarasu domes, NMPD, Nacionālā veselības dienesta pārstāvji, kā arī citi interesenti. Pasākuma gaitā tika veikts atskats uz paveikto, uzsverot ievērojamāko no ieguvumiem – parakstīto Latvijas un Lietuvas sadarbības līgumu, kas paredz savstarpējas neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanu pierobežas teritorijā. Zarasu Veselības centra direktors kā lielāko Zarasu iedzīvotāju ieguvumu minēja iespēju saņemt augstvērtīgu medicīnisko palīdzību Daugavpils reģionālajā slimnīcā, kas ir lielākais veselības pakalpojumu sniedzējs Latvijā ārpus galvaspilsētas Rīgas. Zarasu vicemērs atgādināja, ka arī turpmāk veselības aprūpes attīstība jāplāno ar skatu nākotnē. Viena no Eiropas Savienības (ES) direktīvām nosaka, ka jebkurš ES iedzīvotājs var saņemt veselības aprūpes pakalpojumus citā dalībvalstī, un paveiktais pārrobežu projekts iet roku rokā ar direktīvas izvirzītajiem mērķiem.

 

Konferences turpinājumā Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes locekle Ilona Skrinda klātesošos iepazīstināja ar ārstniecības iestādes darbības jomām un plašo pakalpojumu klāstu, kā arī pastāstīja par slimnīcas iesaisti ESF projektos. NMPD Katastrofu mācību eksperte Dita Heiberga, savukārt, prezentēja maijā aizvadīto katastrofu mācību rezultātus, un izteica vēlmi šādas mācības rīkot biežāk, palielinot iesaistīto organizāciju skaitu, tādējādi maksimāli pietuvinot mācības reālai katastrofas pārvaldībai.

 

Pasākuma kulminācijā projekta partneri parakstīja savstarpējās sadarbības līgumu par turpmāku sadarbību, lai arī nākotnē turpinātu attīstīt pierobežas iedzīvotāju veselības aprūpes pieejamību un ārstniecības pakalpojumu kvalitāti.

 

Pasākuma dalībnieku praktiskai iesaistei Daugavpils reģionālās slimnīcas Anestezioloģijas un intensīvās terapijas nodaļas vadītājs Anatolijs Turonoks veica dažu projekta laikā iegādāto ierīču paraugdemonstrējumus un aicināja dalībniekus pārliecināties par ierīču priekšrocībām. Mediķis izcēla jauniegādāto ierīču nozīmīgo devumu iedzīvotāju veselības aprūpes kvalitātes celšanā, piemēram, pateicoties jauniegādātajam tromboelastometram, iespējams samazināt mirstību neskaidru asiņošanu gadījumā, kad ātra lēmumu pieņemšana ir kritiski svarīga. Ar jauniegādāto pacientu simulatoru jeb manekenu palīdzību mediķis nodemonstrēja videolaringoskopu iespējas atvieglot mediķu darbu un uzlabot neatliekamās palīdzības sniegšanas procesu, atvieglojot pacientu intubāciju un svešķermeņu izņemšanu no elpceļiem kardiopulmonālās reanimācijas laikā.

0

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti