LKC organizējis deju meistarklases 0

Piektdiena, 09 nov 2018, 13:43 Versija drukāšanai

LKC organizējis deju meistarklases
Vienības nama koncertzālē nupat aizvadītas latviešu tautu deju meistarklases, kuru gaitā katram interesentam bija iespēja ne tikai redzēt, bet arī iesaistīties latviešu tautas dejā un tās tapšanas procesā. Daugavpils Latviešu kultūras centrs ik gadu rīko pasākumus, uzsākot radošās darbības sezonu, un šogad, valsts svētku gadā, gribējies piedāvāt skatītājiem kaut ko īpašu.


Pasākuma laikā gan bērni, gan pieaugušie varēja iesaistīties latviešu tautu danču dejošanā profesionālu dejotāju pavadībā, un šeit bija ieradušies arī Daugavpils Universitātes projekta “Esi sveicināta, simtgades Latvija!” dalībnieki. Projekts ir vērsts uz trešo valstu pilsoņu integrāciju Latvijas vidē un to iespēju pēc iespējas tuvāk iepazīt latviešu kultūru.

 

Projekta dalībnieku vidū sastapām Abulfazu, kas Latvijā ieradies pirms vairāk kā 20 gadiem no Azerbaidžānas un kam ar Vienības nama koncertzāli saistās īpašs stāsts – 1990. gadā tieši šeit viņš sastapis savu sievu. Projekta dalībnieks atzīst, ka tam Latvija šķiet īpaša un mīļa valsts, kuras tradīcijas tiek ievērotas arī ģimenē, lai gan kādreiz Abulfazs par Latviju zinājis vien trīs lietas – Rīga, Laima un Raimonds Pauls, taču šobrīd gan projekta dalībnieks ir apguvis ļoti daudz ar Latviju un tās vēsturi saistītu informāciju, jo viņam tas šķietot interesanti.

 

Arī runājot par latviešu tautu dejām, projekta dalībnieks atzina, ka, lai gan tās krasi atšķiras no straujajiem azerbaidžāņu ritmiem, tajās redzams kāds neparasts spēks. Arī pēc deju meistarklasē iesaistīto bērnu un pieaugušo emocijām varēja noprast, ka tautu dejas sniedz ne vien enerģiju, bet palīdz uzturēt saikni ar senču atstāto mantojumu.

 

Redzot pasākuma apmeklētāju atsaucību, Daugavpils latviešu kultūras centrs apsver domu līdzīgu pasākumu veidot arī radošās sezonas noslēgumā, kad dejotājiem varētu pievienoties arī citi kultūras centra radoši kolektīvi, piedāvājot meistarklases tiem, kuriem saspringtās ikdienas dēļ nav iespējas apmeklēt kādu no radošajiem kolektīviem pastāvīgi.

0
Autors:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

4. jūlijā, 13:25 Daudzbērnu ģimenes varēs iemācīties iesniegt e-iesniegumus
2. jūlijā, 09:45 “Lelles un papīrs” Starptautiskajā leļļu festivālā Daugavpilī (VIDEO)
25. jūnijā, 11:53 Vasaras pilnbrieda izstāžu sezonas atklāšana
2. jūnijā, 10:29 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
31. maijā, 17:35 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
31. maijā, 11:15 Daugavpils tehnikuma audzēkņi stāžējas ārzemēs (VIDEO)
30. maijā, 15:15 Bērnu drošība vasarā (VIDEO)
29. maijā, 11:07 Policija lūdz atsaukties konflikta lieciniekus
29. maijā, 10:47 Izsludināta pieteikšanās dalībai akordeona mūzikas festivālā
28. maijā, 14:50 Rēzeknē godalgoti izcilākie skolēni (VIDEO)
28. maijā, 12:05 Izplata viltus ziņas par drošības draudiem Daugavpils tiesā (VIDEO)
26. maijā, 10:41 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
25. maijā, 17:00 Baltkrievu kultūras centrs iegrieza visus jubilejas riņķu dejā
24. maijā, 16:55 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
24. maijā, 16:05 Eiropas Parlamenta vēlēsānas jau sestdien (VIDEO)

 

Reklāma

 
-Dautkom ziņas
Projekti

Projekti

Projekti

Projekti