Sācies 5. Starptautiskais tekstilmākslas un šķiedras mākslas simpozijs

Sācies 5. Starptautiskais tekstilmākslas un šķiedras mākslas simpozijs
Šobrīd Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā norisinās jau 5. starptautiskais tekstilmākslas un šķiedras mākslas simpozijs, kas šogad pulcējis kopumā 10 dalībniekus no dažādām pasaules valstīm. Nupat aizvadīts mākslinieku iepazīšanās vakars, kad katrs no tiem mazliet vairāk pastāstījis gan par sevi un savu daiļradi, gan par pārstāvēto valsti un tās tradīcijām.

Visi mākslinieki, kas vēlas piedalīties simpozijā, sākotnēji nonāk starptautiskas žūrijas izvērtēšanā, kas ņem vērā gan mākslinieku izcelsmes valsti, gan prezentāciju, kurā mākslinieki iepazīstina ar savu portfolio un darbiem, ko plāno veidot simpozija laikā. Šogad Daugavpilī ieradušies mākslinieki no Japānas, Taivānas, Islandes, Polijas, Meksikas, Indijas, Itālijas, Dienvidkorejas, ASV, Francijas un Latvijas, kam būs ne vien lieliska iespēja smelties iedvesmu no starptautiskajiem kolēģiem, bet arī popularizēt savas dzimtenes kultūru un savu personīgo daiļradi.

 

Latviju simpozijā šogad pārstāv starptautiski atzītā leļļu māksliniece Olga Roela, kas no simpozija sagaida iespēju mācīties un pierādīt sevi. Māksliniece intervijā atklāja, ka viņas darbs būšot saistīts ne vien ar tekstilmākslu, bet arī ar īpaša apgaismojuma izmantošanu, lai gan sākotnējā ideja vēl varot mainīties, savukārt māksliniece Mumita Dasa no Indijas, simpozijam vēl tikai sākoties, visvairāk novērtējusi iespēju skarīt Marka Rotko darbus reālajā dzīvē. Mumitai gan vēl nav izveidotas konkrētas skices darbam Daugavpilī, jo, kā intervijā minēja pati māksliniece, viņa darba procesu izbauda vairāk kā rezultātu, un darba procesa laikā topošais mākslas darbs pats pasaka viņai, kādā virzienā jādarbojas tālāk.

 

Bet māksliniece Jen-Ju Cenga no Taivānas savā daiļradē daudz pievēršas lietotu apģērbu otrreizējai pārstrādei, jo pēc viņas teiktā, katrs jau lietots apģērba gabals nes sev līdzi unikālu vēsturi, un tā kā Latvija mākslinieci iedvesmo, Daugavpilī varētu tapt darbs no Latvijā atrastiem “vēstures nesējiem”.

 

Simpozija dalībnieki turpinās radoši un aktīvi darboties Daugavpils Marka Rotko mākslas centrā līdz pat 16. novembrim, kad, Latvijas simtgadi sagaidot, tiks atklāta novembra izstāžu sezona ar kopumā astoņiem izstāžu projektiem, starp kuriem būs atrodami arī 5. Starptautiskā tekstilmākslas un šķiedras mākslas simpozijā radītie darbi.