LCB skatāma Nataļjas Aļehno scrapbooking tehnikā tapušo atklātnīšu izstāde 0

Ceturtdiena, 08 nov 2018, 10:27 Versija drukāšanai

LCB skatāma Nataļjas Aļehno scrapbooking tehnikā tapušo atklātnīšu izstāde
Aizvien attīstoties dažādiem rokdarbu veidiem, arī līdz Latvijai nu jau vairākus gadus atpakaļ nonākusi scrapbooking (skrapbukings) jeb papīra dizaina tehnika, kas no angļu valodas tiešā tulkojumā nozīmē scrap — izgriezums un book — grāmata, jeb „iekļaut grāmatā”. Skrapbukings ir radoša pieeja fotogrāfiju albumu noformēšanai, taču, salīdzinot ar fotogrāfiju glabāšanu datorā vai foto albumā ar kabatiņām, tas sagādā daudz vairāk prieka gan albuma veidotājam, gan tā skatītājam. Tēlaini runājot, tā ir ģimenes vēstures saglabāšana taustāmā formātā, kas sastāv no fotogrāfijām, apdrukāta dekoratīvā papīra, uzlīmēm, dekorācijām, kolāžām, rāmīšiem u.tml. Skrapbooking meistare un Naujenes tautas bibliotēkas bibliotekāre no Daugavpils novada Nataļja Aļehno ar šo rokdarbu veidu aizraujas no 2012. gada, un pati māksliniece stāsta, ka šī aizraušanās sākusies pavisam nejauši, atrodot nepazīstamo vārdu scrapbooking kādā no bibliotēkas materiāliem.


Jau vairāk nekā piecus gadus rokdarbnieces veidotās atklātnes un kāzu aploksnes, fotoalbumi un jaundzimušo atmiņu albumi dāvā svētku noskaņojumu ne tikai daugavpiliešiem, bet arī citu Latvijas pilsētu iedzīvotājiem. Izstādes autore aktīvi darbojas arī virtuālā vidē, rakstot blogus, kuros piedāvā idejas un sniedz konsultācijas papīra dizaina tehnikas entuziastiem. Svarīgi piebilst, ka skrapbukings nav tikai skaista bilžu noformēšana, tā ir atmiņu uzglabāšana par kādu notikumu dzīvē. Līdz ar to, pats galvenais skrap-lapā ir ne tikai skaisti noformēta fotogrāfija, bet piezīmes pie tās, kas norāda, kas, kur, kad un kāpēc ir redzams attēlā. Māksliniece atzīst, ka viņu šajā procesā visvairāk saista tieši kompozīcijas veidošana un darba detalizētība, iedvesmu kam var smelties gan no ikdienas, gan īpašiem dzīves notikumiem.

 

Nataļja nepārtraukti pilnveido savu meistarību, piedaloties dažādos kursos un radošos projektos. Meistare arī vada meistarklases bērniem un pieaugušajiem, kuri mācās pašu rokām no papīra veidot skaistus un neparastus darbus. Izstāde Latgales centrālajā bibliotēkā būs skatāma līdz par 16. novembrim.

0
Autors:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti