Rakstu krājuma “Daugavpils novads. Vietas vērtība” atklāšanas svētki Vabolē 0

Trešdiena, 31 okt 2018, 10:36 Versija drukāšanai

Rakstu krājuma “Daugavpils novads. Vietas vērtība” atklāšanas svētki Vabolē

Latvijas Universitātes profesores Janīnas Kursītes redakcijā nācis klajā monogrāfisks rakstu krājums “Daugavpils novads. Vietas vērtība”, kas raksturo Daugavpils novada kultūrvēsturisko un dabas daudzveidīgumu. Nupat aizvadīti grāmatas atklāšanas svētki Daugavpils novada Vabolē, klāt esot grāmatas un Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma dokumentālās filmas “No sētas uz sētu. Daugavpils novads” veidotājiem un varoņiem.


Krājuma pamatā ir 2016. un 2017. gada vasarā Latvijas Universitātes un Daugavpils Universitātes pētnieku un studentu kopīgās mutvārdu vēstures un folkloras ekspedīcijās Daugavpils novadā. Lai gūtu dziļāku un plašāku ieskatu, piesaistīti arī pētnieki, kuri nepiedalījās lauka pētījumos, bet kuru zinātnisko interešu lokā ir norises Daugavpils novadā. Šo pētnieku vidū ir arī Daugavpils Universitātes zinātņu prorektors Arvīds Barševskis, kurš bija īpaši priecīgs ar grāmatas atvēršanas svētku vietas izvēli.

 

Jaunajā grāmatā Daugavpils novada savdabība atklāta 23 publikācijās, kas ietilpinātas trijās tematiskās nodaļās. Rakstos Daugavpils novads atklājas no ļoti dažādiem skatupunktiem – tie ir gan kultūras objektu un nozīmīgu vietu apraksti un fotogrāfijas, gan šeit mītošo cilvēku stāsti, gan arī pētījumi par Daugavpils novada iedzīvotāju mājas iekārtošanas paradumiem, gan to, kāds ir Daugavpils novada tēls sociālajā vietnē Twitter.

 

Autoru mērķis ir stiprināt sabiedrībā izpratni par šīs teritorijas kultūrvēsturisko un mūsdienu nozīmi, iepazīstinot ar daudzveidīgu dabas un kultūras vidi, kas abpus Daugavai cauri laikiem vienojusi dažādu etnosu, konfesiju un sociālo slāņu pārstāvjus. Līdz ar grāmatu tapusi arī Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma dokumentālā filma “No sētas uz sētu. Daugavpils novads”, kuras veidotājiem pieredze, strādājot Latgalē, likusies pārsteidzoša.

 

Nākamie novadi, ko taisās apzināt Janīna Kursīte ir Preiļu un Līvānu, kur jau uzsākts darbs. Jaunā grāmata drīzumā būs pieejama arī novada bibliotēkās, lai, kā uzsvēra gan filmas veidotāji, gan paši Daugavpils novada iedzīvotāji, šejienes cilvēki apzinās sava novada un tā cilvēku vērtību.

0
Autors:Grani.lv
Foto:Publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

31. oktobrī, 18:59 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 5)
31. oktobrī, 09:00 Atver jaunu analīžu nodošanas punktu Ķīmiķu mikrorajonā
30. septembrī, 15:05 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 4)
15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. septembrī, 12:01 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 3)
2. augustā, 10:57 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 2)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti