Daugavpilī aizvadīts pirmais Latvijā Sociālo Inovāciju Hakatons 0

Pirmdiena, 29 okt 2018, 13:54 Versija drukāšanai

Daugavpilī aizvadīts pirmais Latvijā Sociālo Inovāciju Hakatons

Daugavpilī nupat noslēdzies pirmais Latvijā Sociālo Inovāciju Hakatons, kura gaitā 40 dalībnieki strādāja pie 8ņām sociālās uzņēmējdarbības idejām, cīņā par galveno balvu – speciālistu konsultācijām jaunajiem uzņēmējiem 1000 eiro vērtībā.


Daugavpils par pasākuma norises vietu izvēlēta, jo Latvijas Sociālās uzņēmējdarbības asociācijai ir izveidojusies laba sadarbība ar vietējo biedrību “Juno-D”, kas arī nodarbojas ar ideju ģenerēšanas pasākumu organizāciju pilsētā.

 

Hakatonā pulcējās gan tie, kuriem jau bija savas uzņēmumu idejas, gan arī ikviens sociālo inovāciju jomā domājošais – uzņēmumu pārstāvji, jaunie uzņēmēji, programmētāji, 3D mākslinieki, grafiskie dizaineri, biznesa un finanšu speciālisti, studenti, kā arī vienkārši entuziasma pilni ideju ģeneratori. Vienīgais noteikums, radot ideju, bija tas, ka tai jāatbilst sociālās uzņēmējdarbības kritērijiem, tas ir, uzņēmumam jāspēj risināt kādu sabiedrībai svarīgu problēmu, radot produktus un pakalpojumus ar augstu sociālo pievienoto vērtību.

 

Pirmajā hakatona dienā 18 no 40 dalībniekiem prezentēja savas idejas klātesošajiem, pēc kā tika spriests, pie kurām idejām un kādā komandu sastāvā hakatona dalībnieki strādās atlikušo pasākuma norises laiku. Uzņēmējs Andris Faibuševičs arī šeit ieradies ar gatavu ideju par lietoto drēbju pārstrādi un tālāktridzniecību, kas tika aprakstīta projektā Upcycle design. Projekts ieguva vienu no konkursa galvenajām balvām, un tā autori cer savu ideju realizēt dzīvē.

Hakatona galveno balvu – profesionālas biznesa konsultācijas pie Vadības konsultāciju uzņēmuma CIVITTA 1000 EUR vērtībā, šoreiz ieguva projekts Wastethic, pie kura strādāja Daugavpils sociālā uzņēmēja Oļesja Soboļevska uzsverot, ka šādu ideju uzņēmēja lolojusi jau sen, taču tieši hakatonā atradusi tās realizācijai nepieciešamos cilvēkus un iedrošinājumu. Projekta komanda sola šo ideju drīzumā pārvērst reālā uzņēmumā.

 

Hakatons ikvienam dalībniekam sniedz vērtīgas zināšanas un prasmes biznesa modelēšanā, jaunas idejas, kontaktus, potenciālos savas uzņēmējdarbības partnerus un kolēģus, kā arī lielisku iespēju prezentēt savu biznesa ideju investoriem. Hakatona noslēgumā organizatori atvadījās ar vārdiem “tiksimies nākamgad”, kas nozīmē vēl vienu iespēju sociālās uzņēmējdarbības idejas popularizēšanai un reālu sociālo uzņēmumu darbības uzsākšanai.

0
Autors:Grani.lv
Foto:Pixabay

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 13:49 Pledi ne tikai mūs sasilda, bet arī rotā māju
1. februārī, 10:40 Labākās dāvanu idejas sievietēm - ideāli piemērotas jebkuriem svētkiem
31. janvārī, 20:08 Kā darbojas saules paneļi un vai tie ir piemēroti manam mājoklim?
30. janvārī, 21:41 Kā darbojas saules paneļi un vai tie ir piemēroti manam mājoklim?
26. janvārī, 13:47 Kā trauksmes signālus par psihisko veselību atpazīt ikdienā
31. decembrī, 22:30 Vecgada Top Latgale raidījums Vienības laukumā
31. decembrī, 13:19 2022. gada apskats
22. decembrī, 16:18 Kā nezaudēt naudu tirgojot kriptovalūtas
22. decembrī, 13:31 Kāpēc putekļu sūcēji var kļūt neciešami skaļi
13. decembrī, 11:32 “Maxima Latvija” kļūst par IIHF Pasaules čempionāta hokejā 2023 pirmo oficiālo partneri Latvijā
28. novembrī, 10:29 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 6)
31. oktobrī, 18:59 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 5)
31. oktobrī, 09:00 Atver jaunu analīžu nodošanas punktu Ķīmiķu mikrorajonā
30. septembrī, 15:05 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 4)
15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti