Sadarbības projekta “DaugavAbasMalas” konferencē Vecsalienā spriež par inovācijām 0

Ceturtdiena, 25 okt 2018, 12:30 Versija drukāšanai

Sadarbības projekta “DaugavAbasMalas” konferencē Vecsalienā spriež par inovācijām

Sadarbības projekts “DaugavAbasMalas” uzsākās šī gada vasarā ar tā pirmo posmu - unikālo Daugavas ūdenstūrisma maršruta izpētes ekspedīciju, kas ceļu pa Latvijas lielāko upi uzsāka tās augštecē, Latvijas – Baltkrievijas pierobežā, un noslēdza Rīgā, pie Mangaļsalas bākas, un no jauna iezīmēja Daugavas laivotāju ceļu 350 km garumā un identificējot vairāk kā 400 nozīmīgus tūrisma punktus upes krastos.


Šobrīd jau ir izveidota interaktīvā karte ar Daugavas ūdenstūrisma ceļu visā upes garumā, un šobrīd kopumā 8 konferencēs projekta partneri, jomas eksperti un vietējie interesenti spriedīs par inovācijām Daugavas upes baseina ekonomiskā potenciāla attīstības rosināšanai, kā arī par Daugavas baseina attīstības plāna nepieciešamību un tā potenciālo ietekmi ES finansējuma piesaistē un sadarbībā ar Austrumu partnerības valstīm.

 

Konferences dalībnieku vidū bija Rīgas Tehniskās universitātes arhitektūras projektēšanas katedras docents Egons Bērziņš, kas savā prezentācijā uzsvēra Daugavas kā likteņupes nozīmi un tās emocionālo sasaisti ar latviešu nāciju, kā arī norādīja uz citu valstu pieredzi lielu upju baseinu izmantošanā, atgādinot, ka lielā mērā mēs esam aizmirsuši daudz no vēsturiskā Daugavas izmantošanas potenciāla.

 

Egons Bērziņš prezentācijas laikā arī pieminēja tā saukto Knoweledge economy jeb zināšanu ekonomiku, kas jau šobrīd veiksmīgi darbojas Latvijas lielākajās augstskolās, ļaujot lekcijās piedalīties internacionāliem studentiem, tādējādi eksportējot zināšanas kā produktu uz ārzemēm – arī šāds IT un zinātniskais potenciāls no ekonomiskā viedokļa ļauj paplašināt Daugavas ekonomiskā potenciāla izmantošanu, sevišķi reģionos. Daugavpils novadā šobrīd tiek domāts par iespējām attīstīt upes baseina teritoriju, taču lielākās grūtības šajā procesā sagādā upes mainīgais ūdens līmenis.

 

Sadarbības projektu “DaugavAbasMalas” īsteno Publisko un privāto partnerattiecību biedrība “Zied zeme” sadarbībā ar 21 pašvaldību, 7 vietējās rīcības grupām un citiem stratēģiskajiem partneriem. Pēdējā daugaviešu tikšanās šogad tiks aizvadīta 11.decembrī Ikšķiles novadā ar kopīgu visu konferenču rezultātu izvērtēšanu un turpmāko rīcību noteikšanu.

0
Autors:Grani.lv
Foto:Publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti