Daugavpilī nupat aizvadīts kārtējais projekta “LAVKA” pasākums, kura viena no centrālajām tēmām šoreiz bija brīvības koncepts. Kā skaidro paši pasākuma organizatori, projekts LAVKA ir sarunu pasākumu cikls, kas rosina cilvēkos vēlmi attīstīt savas zināšanas, saistītas ar visdažādākajām dzīves jomām.
Šoreiz pasākums pulcēja vienkopus radošos prātus, kas ar savu darbību un idejām spējušo mainīt gan apkārtesošo vidi, gan šīs vides uztveri.
Viens no stāstiem ir īsts piemērs tam, kā radošas un reizēm, šķiet, neticamas idejas spēj mainīt dzīvi veselā ciematā. Ulmaņlaikos celtā luterāņu baznīca Krāslavas novada Indrā vairākus gadu desmitus bija kultūras un sporta pasākumu norises vieta, bet vēlāk tā tikusi pamesta novārtā. Tagad, pateicoties iedzīvotāju iniciatīvai, ēka atjaunota un tajā izveidots Latvijā vēl nebijis muzejs – Laimes muzejs. Indrā Laimes muzeja izveide ir palīdzējusi sākt attīstīties arī vietējai uzņēmējdarbībai, kas piedāvā privātos pakalpojumus.
Savukārt sarunu cikla dalībnieki no Baltkrievijas dalījās ar veiksmes stāstu, kā tiem izdevies, sadarbojoties ar banku, iegūt savā īpašumā pamestu fabrikas ēku, kas šobrīd ir kļuvusi par mājvietu mākslai.
Pasākums arī šogad ir spējis iedvesmot tā dalībniekus, un izrādās, ka biedrības “Atmiņu lāde” izveidotā mākslas Galerija “Baltais zirgs” arī tapusi, iedvesmojoties no sarunām. Šajā reizē festivāls “LAVKA” norisinājies ar Polijas valsts atbalstu, un jau novembra beigās otra pasākuma versija tiks aizvadīta Varšavā, kuras centrālās tēmas būs māksla un dizains.