Randenes šūšanas ceham šobrīd trūkst darbinieku 0

Pirmdiena, 15 okt 2018, 08:03 Versija drukāšanai

Randenes šūšanas ceham šobrīd trūkst darbinieku

Šī gada 20.jūnijā tika svinīgi parakstīts nomas tiesību līgums starp Daugavpils novada domi un SIA “Lattex D” par renovēto ražošanas telpu iznomāšanu Kalkūnes pagasta Randenē šūšanas ceha attīstīšanai. Šis objekts ir īpašs arī ar to, ka tas ir bija pirmais kopīgais Vides un reģionālās attīstības ministrijas, pašvaldības un uzņēmēju kopprojekts. Kopumā Latvijā šādu projektu ietvaros paredzēts radīt 4000 darba vietas.


Viens no galvenajiem nomas tiesību izsoles nosacījumiem paredz, ka uzņēmumam SIA “Lattex D līdz 2022.gadam jārada ne mazāk kā 30 jaunas darba vietas un jānodrošina nefinanšu investīcijas komersanta nemateriālajos ieguldījumos un pamatlīdzekļos ne mazāk kā 30 000 tūkstošu eiro apmērā, uz ko uzņēmums ir bijis gatavs, solot attīstīt līdz pat 70 jaunām darba vietām. Pēc pirmajiem diviem darbības mēnešiem, uzņēmuma filiālē ir nodarbināti 10 cilvēki, kas esot atbilstoši plānā paredzētajam.

 

Uzņēmuma vadība paredz pirmo šūšanas līniju nokomplektēt līdz šī gada beigām vai nākamā gada sākumam, un sākt darbu arī apakšējos atjaunotās ēkas stāvos nākamā gada laikā. Uzņēmums kopš oktobra sākuma uzsācis sadarbību arī ar Nodarbinātības Valsts aģentūru, kas dod iespēju darba meklētājiem iziet apmācību SIA “Lattex D” meistara uzraudzībā, līdzfinansējot mācekļu darba apmaksu mācību gaitā minimālās algas apmērā, kā arī sedzot to ceļa izdevumus, ja tie nepārsniedz 70 eiro mēnesī.

 

Šobrīd Randenē tiek ražotas bērnu kombinezonu bikses Igaunijas apģērbu uzņēmumam LENNE, kami ir filiāles Baltijā un citviet Eiropā, un vēl līdz galam nenokomplektētā šuvēju līnija, pēc uzņēmuma vadības teiktā, tiekot galā ar pasūtījuma apjomiem. Savukārt jaunās darbinieces atzīst, ka ir apmierinātas ar darba vidi un noteikumiem.

 

Trūkstošo darbinieku konttekstā, uzņēmuma vadība atzīst, ka prasmīgu šuvēju trūkums novērojams visos Latvijas šūšanu uzņēmumos, taču ceha atklāšana Randenē ir radījusi ērtākas iespējas Daugavpils novada iedzīvotājiem strādāt tuvāk dzīvesvietai, turklāt ar Daugavpils novada vadību jau ir norunāts, ka, ja pēc tā būs pieprasījums, arī novadā kursējošo autobusu grafiks tiks pakārtots uzņēmuma darba laika grafikam, lai nodrošinātu ērtu darbinieku nokļūšanu līdz darba vietai.

0
Autors:Grani.lv
Foto:Pixabay

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 12:15 Daugavpils sportisti piedalījās Latvijas čempionātā klasiskajā spēka trīscīņā
Šodien, 12:13 Darba piedāvājumi Daugavpilī (2018. gada 20.novembrī)
Šodien, 11:05 Parakstīts sadarbības memorands ar Minskas Padomju rajona administrāciju
Šodien, 11:03 Daugavpils teātrī gaidāma pirmizrāde komēdijai latgaliski
Vakar, 14:25 Tieslietu ministrija un nozare atzīmē simto pastāvēšanas gadadienu
Vakar, 11:05 Uzvedumu "Saules mūžs" noskatījušies vairāk nekā 100 000 iedzīvotāju
Vakar, 10:00 Smiltenes novadā, degot šķūņiem, cietis viens cilvēks
Vakar, 09:00 Šonedēļ bieži gaidāms neliels sals
Vakar, 08:00 Šodien ir oficiāla brīvdiena, jo 18.novembris iekrita svētdienā
18. novembrī, 12:41 Latvijas valsts simtgades svinīgajos pasākumos piedalīsies Igaunijas, Islandes, Lietuvas un Somijas prezidenti
18. novembrī, 10:40 Diena būs vējaina, daudzviet uzpilinās lietus
18. novembrī, 10:37 Aprit 100 gadi kopš Latvijas valsts proklamēšanas
17. novembrī, 14:27 Pasniegs Valsts augstākos apbalvojumus
17. novembrī, 12:34 Trešo reizi atjaunotās Latvijas vēsturē varētu nākties strādāt ar pagaidu budžetu
17. novembrī, 11:25 Šonedēļ Baltijas biržās reģistrēts kritums

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņasFest

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti