Randenes šūšanas ceham šobrīd trūkst darbinieku 0

Pirmdiena, 15 okt 2018, 08:03 Versija drukāšanai

Randenes šūšanas ceham šobrīd trūkst darbinieku

Šī gada 20.jūnijā tika svinīgi parakstīts nomas tiesību līgums starp Daugavpils novada domi un SIA “Lattex D” par renovēto ražošanas telpu iznomāšanu Kalkūnes pagasta Randenē šūšanas ceha attīstīšanai. Šis objekts ir īpašs arī ar to, ka tas ir bija pirmais kopīgais Vides un reģionālās attīstības ministrijas, pašvaldības un uzņēmēju kopprojekts. Kopumā Latvijā šādu projektu ietvaros paredzēts radīt 4000 darba vietas.


Viens no galvenajiem nomas tiesību izsoles nosacījumiem paredz, ka uzņēmumam SIA “Lattex D līdz 2022.gadam jārada ne mazāk kā 30 jaunas darba vietas un jānodrošina nefinanšu investīcijas komersanta nemateriālajos ieguldījumos un pamatlīdzekļos ne mazāk kā 30 000 tūkstošu eiro apmērā, uz ko uzņēmums ir bijis gatavs, solot attīstīt līdz pat 70 jaunām darba vietām. Pēc pirmajiem diviem darbības mēnešiem, uzņēmuma filiālē ir nodarbināti 10 cilvēki, kas esot atbilstoši plānā paredzētajam.

 

Uzņēmuma vadība paredz pirmo šūšanas līniju nokomplektēt līdz šī gada beigām vai nākamā gada sākumam, un sākt darbu arī apakšējos atjaunotās ēkas stāvos nākamā gada laikā. Uzņēmums kopš oktobra sākuma uzsācis sadarbību arī ar Nodarbinātības Valsts aģentūru, kas dod iespēju darba meklētājiem iziet apmācību SIA “Lattex D” meistara uzraudzībā, līdzfinansējot mācekļu darba apmaksu mācību gaitā minimālās algas apmērā, kā arī sedzot to ceļa izdevumus, ja tie nepārsniedz 70 eiro mēnesī.

 

Šobrīd Randenē tiek ražotas bērnu kombinezonu bikses Igaunijas apģērbu uzņēmumam LENNE, kami ir filiāles Baltijā un citviet Eiropā, un vēl līdz galam nenokomplektētā šuvēju līnija, pēc uzņēmuma vadības teiktā, tiekot galā ar pasūtījuma apjomiem. Savukārt jaunās darbinieces atzīst, ka ir apmierinātas ar darba vidi un noteikumiem.

 

Trūkstošo darbinieku konttekstā, uzņēmuma vadība atzīst, ka prasmīgu šuvēju trūkums novērojams visos Latvijas šūšanu uzņēmumos, taču ceha atklāšana Randenē ir radījusi ērtākas iespējas Daugavpils novada iedzīvotājiem strādāt tuvāk dzīvesvietai, turklāt ar Daugavpils novada vadību jau ir norunāts, ka, ja pēc tā būs pieprasījums, arī novadā kursējošo autobusu grafiks tiks pakārtots uzņēmuma darba laika grafikam, lai nodrošinātu ērtu darbinieku nokļūšanu līdz darba vietai.

0
Autors:Grani.lv
Foto:Pixabay

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 08:00 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
Vakar, 08:00 Daugavpils 100 sekundēs (VIDEO)
4. jūlijā, 13:25 Daudzbērnu ģimenes varēs iemācīties iesniegt e-iesniegumus
2. jūlijā, 09:45 “Lelles un papīrs” Starptautiskajā leļļu festivālā Daugavpilī (VIDEO)
25. jūnijā, 11:53 Vasaras pilnbrieda izstāžu sezonas atklāšana
2. jūnijā, 10:29 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
31. maijā, 17:35 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
31. maijā, 11:15 Daugavpils tehnikuma audzēkņi stāžējas ārzemēs (VIDEO)
30. maijā, 15:15 Bērnu drošība vasarā (VIDEO)
29. maijā, 11:07 Policija lūdz atsaukties konflikta lieciniekus
29. maijā, 10:47 Izsludināta pieteikšanās dalībai akordeona mūzikas festivālā
28. maijā, 14:50 Rēzeknē godalgoti izcilākie skolēni (VIDEO)
28. maijā, 12:05 Izplata viltus ziņas par drošības draudiem Daugavpils tiesā (VIDEO)
26. maijā, 10:41 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
25. maijā, 17:00 Baltkrievu kultūras centrs iegrieza visus jubilejas riņķu dejā

 

Reklāma

 
-Dautkom ziņas
Projekti

Projekti

Projekti

Projekti