Daugavpilī aizvadīts NVA rīkotais Vakanču gadatirgus 0

Pirmdiena, 01 okt 2018, 10:17 Versija drukāšanai

Daugavpilī aizvadīts NVA rīkotais Vakanču gadatirgus

Ik gadu NVA rīko Vakanču gadatirgu visos valsts reģionos, lai darba devējiem palīdzētu atrast vajadzīgos darbiniekus, bet darba meklētājiem – darbu, un nupat aizvadīts arī rudens vakanču gadatirgus pasākums Daugavpilī, kas šeit tiek aizvadīts jau ceturto reizi.


Vakanču gadatirgus pasākumu parasti apmeklē aptuveni 1000 cilvēku, un Latgales reģionā tas ir īpaši aktuāli, jo šeit joprojām ir lielākais bezdarba īpatsvars valstī, kas sastāda 14,4%tus. NVA pārstāvji gan atzīst, ka tendence darba ņēmēju vidū ir pozitīva un ar katru mēnesi bezdarbnieku skaits konkrēti Daugavpils pilsētā samazinās. Vakanču gadatirgus ir lieliska iespēja darba meklētājiem atrast darbu, bet darba devējiem -vajadzīgos darbiniekus, klātienē un vienuviet informējot darba meklētājus par vakancēm, darba nosacījumiem un izaugsmes iespējām savos uzņēmumos, kā arī veicot pirmās darba intervijas ar piemērotākajiem kandidātiem. Šogad Daugavpils vakanču gadatirgū piedalījās arī vairāki jauni uzņēmēji, kas atzina, ka šī ir lieliska iespēja ne vien piesaistīt kvalificētu darba spēku, bet arī padarīt savu uzņēmumu zināmu plašākai publikai.

 

Vakanču gadatirgū pārstāvētie uzņēmumi gan atzina, ka problēma darba ņēmēju vidū ir atbilstoša kvalifikācija un kadru trūkums tieši arodizglītību ieguvušo strādnieku vidū. Problēmas gan lokālā, gan valsts līmenī ir arī mediju uzņēmumiem – viens no lielākajiem mediju uzņēmumiem Latgalē atrodas Daugavpilī, tomēr arī šeit, tāpat kā citur valstī, ir grūti atrast kvalificētu darbaspēku, kas lielā mērā tā ir arī intereses mazināšanās par mediju jomu kā darba tirgus preci.

 

Vairāki uzņēmumi, kas bija pārstāvēti vakanču gadatirgū Daugavpilī, kā piemēram veikalu tīkli Rimi un Maxima atzina, ka tie var piedāvāt daudz vakantu vietu savos lielveikalos Rīgā un Pierīgā, nodrošinot arī darbiniekiem dzīvesvietu, tomēr vietējie braukt prom nevēloties. Vakanču gadatirgus ir viens no ekonomiskās situācijas valstī stimulējošiem rīkiem, kas noteikti jāizmanto potenciālajiem darba ņēmējiem lai paplašinātu arī savu kā darbinieka redzesloku. Nākamais NVA rīkotais Vakanču gadatirgus norisināsies jau 1.novembrī Smiltenē.

0
Autors:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti