Daugavpilī aizvadīts NVA rīkotais Vakanču gadatirgus 0

Pirmdiena, 01 okt 2018, 10:17 Versija drukāšanai

Daugavpilī aizvadīts NVA rīkotais Vakanču gadatirgus

Ik gadu NVA rīko Vakanču gadatirgu visos valsts reģionos, lai darba devējiem palīdzētu atrast vajadzīgos darbiniekus, bet darba meklētājiem – darbu, un nupat aizvadīts arī rudens vakanču gadatirgus pasākums Daugavpilī, kas šeit tiek aizvadīts jau ceturto reizi.


Vakanču gadatirgus pasākumu parasti apmeklē aptuveni 1000 cilvēku, un Latgales reģionā tas ir īpaši aktuāli, jo šeit joprojām ir lielākais bezdarba īpatsvars valstī, kas sastāda 14,4%tus. NVA pārstāvji gan atzīst, ka tendence darba ņēmēju vidū ir pozitīva un ar katru mēnesi bezdarbnieku skaits konkrēti Daugavpils pilsētā samazinās. Vakanču gadatirgus ir lieliska iespēja darba meklētājiem atrast darbu, bet darba devējiem -vajadzīgos darbiniekus, klātienē un vienuviet informējot darba meklētājus par vakancēm, darba nosacījumiem un izaugsmes iespējām savos uzņēmumos, kā arī veicot pirmās darba intervijas ar piemērotākajiem kandidātiem. Šogad Daugavpils vakanču gadatirgū piedalījās arī vairāki jauni uzņēmēji, kas atzina, ka šī ir lieliska iespēja ne vien piesaistīt kvalificētu darba spēku, bet arī padarīt savu uzņēmumu zināmu plašākai publikai.

 

Vakanču gadatirgū pārstāvētie uzņēmumi gan atzina, ka problēma darba ņēmēju vidū ir atbilstoša kvalifikācija un kadru trūkums tieši arodizglītību ieguvušo strādnieku vidū. Problēmas gan lokālā, gan valsts līmenī ir arī mediju uzņēmumiem – viens no lielākajiem mediju uzņēmumiem Latgalē atrodas Daugavpilī, tomēr arī šeit, tāpat kā citur valstī, ir grūti atrast kvalificētu darbaspēku, kas lielā mērā tā ir arī intereses mazināšanās par mediju jomu kā darba tirgus preci.

 

Vairāki uzņēmumi, kas bija pārstāvēti vakanču gadatirgū Daugavpilī, kā piemēram veikalu tīkli Rimi un Maxima atzina, ka tie var piedāvāt daudz vakantu vietu savos lielveikalos Rīgā un Pierīgā, nodrošinot arī darbiniekiem dzīvesvietu, tomēr vietējie braukt prom nevēloties. Vakanču gadatirgus ir viens no ekonomiskās situācijas valstī stimulējošiem rīkiem, kas noteikti jāizmanto potenciālajiem darba ņēmējiem lai paplašinātu arī savu kā darbinieka redzesloku. Nākamais NVA rīkotais Vakanču gadatirgus norisināsies jau 1.novembrī Smiltenē.

0
Autors:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

28. novembrī, 10:29 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 6)
31. oktobrī, 18:59 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 5)
31. oktobrī, 09:00 Atver jaunu analīžu nodošanas punktu Ķīmiķu mikrorajonā
30. septembrī, 15:05 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 4)
15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. septembrī, 12:01 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 3)
2. augustā, 10:57 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 2)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti