Daugavpilī atklāts jauns nieru aizstājterapijas dienas stacionārs 0

Pirmdiena, 17 sep 2018, 12:39 Versija drukāšanai

Daugavpilī atklāts jauns nieru aizstājterapijas dienas stacionārs

Vēl pirms pārdesmit gadiem biežākais nieru bojāejas iemesls bija hronisks glomerulonefrīts jeb nieru kamoliņu iekaisums, taču šobrīd visā pasaulē par nieru mazspējas jeb hroniskās nieru slimības galveno iemeslu kļuvuši otrā tipa cukura diabēta un ilgstoši paaugstināta asinsspiediena izraisīti nieru bojājumi.


Vēl pirms pārdesmit gadiem biežākais nieru bojāejas iemesls bija hronisks glomerulonefrīts jeb nieru kamoliņu iekaisums, taču šobrīd visā pasaulē par nieru mazspējas jeb hroniskās nieru slimības galveno iemeslu kļuvuši otrā tipa cukura diabēta un ilgstoši paaugstināta asinsspiediena izraisīti nieru bojājumi.

 

Latvijā pašlaik aptuveni 5 simtiem hroniskās nieru slimības pacientu tiek veikta hemodialīze vai peritoneālā dialīze, bet 550 pacientu dzīvo ar funkcionējošu donora nieri. Hemodialīze ir asiņu attīrīšana, izmantojot mākslīgu filtru jeb ierīci, ko dēvē par mākslīgo nieri. Procedūras notiek trīs reizes nedēļā un parasti ilgst apmēram četras stundas. Lai šis medicīnas pakalpojums Latvijā tiek simtprocentīgi apmaksāts no valsts puses, pacientiem problēmas bieži vien sagādā nokļūšana līdz aizstājterapijas procedūras vietai. Lai atvieglotu pakalpojuma pieejamību Daugavpils pilsētas un novada iedzīvotājiem, Latgales uroloģijas centrā Daugavpilī nupat durvis vēris jauns nieru aizstājterapijas dienas stacionārs.

 

Lielākais nieru aizstājterapijas pakalpojumu sniedzējs Latvijā “Medicīnas sabiedrība Gaiļezers” cilvēkiem ar nieru slimībām ik gadu veic aptuveni 14 000 dažādu procedūru, un pagājušogad uzņēmums atvēris arī nieru aizstājterapijas dienas stacionāru Preiļu pilsētā. Šobrīd Daugavpilī nieru aizstājterapijas pakalpojums joprojām pieejams arī Daugavpils Reģionālajā slimnīcā, kas katru dienu spēj uzņemt līdz 40 pacientiem. Jaunais dienas stacionārs pilsētas centrā Rīgas ielā 54 a savukārt pacientiem būs pieejams katru otro nedēļas dienu, un tas spēs uzņemt līdz 20 pacientiem dienā.

 

Jaunā dienas stacionāra izveide Daugavpolī pilnībā finansēta no Medicīnas sabiedrības “Gaiļezers” finanšu līdzekļiem, kas kopumā sastādījuši 165 tūkstošus eiro. Kā minēja intervijā Georgs Ritovs, nākotne centrā pacientiem būs pieejamas arī bezmaksas nefrologa konsultācijas. Kā jau minēts, Latvijā nieru aizstājējterapiju pilnībā apmaksā valsts, taču grūtības rodas pakalpojuma pieejamībā. Pašvaldības savu finansiālo iespēju robežās cenšas segt transporta izdevumus, lai pacienti nokļūtu uz hemodialīzes centriem. Rīgā, piemēram, tie ir 71,14 eiro mēnesī, Siguldas novadā – līdz 75 eiro mēnesī, Daugavpilī – 100 eiro gadā.

0
Autors:Evika Muzniece
Foto:Pixabay

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

15. februārī, 16:15 Līdz 1.aprīlim jāiesniedz valsts amatpersonas deklarācija par 2018.gadu
15. februārī, 14:00 “Daugavpils ūdens” nenoliedz, ka saistībā ar uzņēmumu uzsākta administratīvā lietvedība (VIDEO)
15. februārī, 10:00 Svinēt vai nesvinēt mīlētāju dienu? (VIDEO)
15. februārī, 09:49 Tiesa Bemhena atbrīvošanai nosaka 200 000 eiro drošības naudu
14. februārī, 17:00 Jaunatnes nodaļā viesojās 9 ēnas
14. februārī, 16:05 Rīt ir pēdējā reģistrācijas diena uz jauniešu vasaras darbu
14. februārī, 16:00 Apkarojot naudas atmazgāšanu, policija pērn arestējusi mantu 121,3 miljonu eiro vērtībā
14. februārī, 13:55 Daugavpils domē ēnoja vairāki desmiti jauniešu
14. februārī, 10:55 Poļu kultūras centrā notiks mūzikas vakars
14. februārī, 10:40 Tiek izsludināts vēsturiskais erudīcijas konkurss
14. februārī, 10:10 Daugavpils skolēni iepazīst profesijas Ēnu dienā (VIDEO)
14. februārī, 10:00 Ķuzis: Latvijā dzīvot ir droši, jo noziedzības līmenis turpina samazināties
14. februārī, 09:00 "Rīgas satiksmes" iepirkumu lietā izmeklētājiem vēl priekšā daudz darba
13. februārī, 21:00 Pirmo reizi Daugavpilī izskanējusi “Muzikālā Banka” (VIDEO)
13. februārī, 17:00 VARAM joprojām gaida paskaidrojumus no Daugavpils mēra Andreja Elksniņa (VIDEO)

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņasFruktFest

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti