Hip-hopa kultūra dzīvo Daugavpilī! 0

Otrdiena, 28 aug 2018, 09:10 Versija drukāšanai

Hip-hopa kultūra dzīvo Daugavpilī!

2018.gada 10.-12.augustā Daugavpilī tika aizvadīts Starptautiskais hip-hopa kultūras festivāls “Skill Deal”. Tā ietvaros notika breika deju turnīrs, kas sapulcināja ap 150 augsta līmeņa dejotājus no Polijas, Baltkrievijas, Krievijas, Ukrainas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Festivāla speciālie viesi bija pasaulē slavenie breika dejotāji Stanislavs Vojtehovičs (Wolt) un Aleksejs Bulgakovs (Robin) no Krievijas komandas “Top 9”, kā arī breika deju aizsācējs Latvijā (1985.gads), rīdzinieks Vadims Meikšāns (Krys). Vadims Meikšāns ir arī graffiti mākslas pamatlicējs PSRS teritorijā.


Festivāla programmā bija arī breika deju meistarklases un diskusija “Pasaules līmeņa dejotāju veiksmes stāsti”, graffiti zīmēšana stadionā “Celtnieks”. Lai dažādu valstu dejotāji labāk viens otru iepazītu, tika aizvadīta arī futbola spēle.

 

Breika deju battli notika četrās vecuma grupās, trijās no tām uzvaru izcīnīja daugavpilieši. Visjaunākajā vecuma grupā (battli 2 uz 2 starp bērniem līdz 8 gadu vecumam) uzvaru izcīnīja Edgars Sūrītis kopā ar Iļju Mihailovu, finālā pārspējot baltkrievu pāri. Kategorijā (battli 3 uz 3 starp bērniem līdz 12 gadu vecumam) Maksims Mitušovs, Gļebs Zenkovs un Marats Gatjatulins finālā zaudēja komandai no Minskas, iegūstot 2.vietu. Junioru battlos 2 uz 2 uzvaru izcīnīja apvienotais pāris – Romans Sokolovskis no Baltkrievijas un daugavpilietis Oskars Alehno. Puiši sadraudzējās vienā no turnīriem un nolēma piedalīties Daugavpilī kopā.

 

Eksperiments izdevās! Breiks vieno tautas! Profesionāļu kategorijā (battli 2 uz 2) spēcīgākie bija Daugavpils dejotāji Dainis Jackevičs un Nareks Hačatrjans. Puiši finālā pārspēja spēcīgus, pasaules līmeņa dejotājus no Baltkrievijas izcīnot uzvaru galvenajā turnīra kategorijā!

 

Festivāla noslēguma dienā profesionālie mākslinieki Edgars Largo, Vadims Meikšāns, Edgars Ļuļs, Piotrs Dzikijs kopā ar daugavpils jauniešiem veidoja graffiti mākslas darbus uz stadiona “Celtnieka” sienām, atstājot piemiņu par notikušo festivālu.

 

Dejotāji, viesi, vecāki pateicās festivāla rīkotājiem par tā profesionālo organizēšanu un izteica vēlmi šeit atgriezties nākamgad!

 

Festivāla “Skill Deal” iniciatori – biedrība “Factory Kingz” Tā norisi atbalstīja Daugavpils pilsētas dome, Daugavpils pilsētas domes jaunatnes nodaļa, Naujenes sporta un iniciatīvas jauniešu centrs, J.Pilsudska Daugavpils valsts poļu ģimnāzija, kompānija “Brothers laboratory”, kafejnīca “Dinaburger”. Īpašs paldies brīvprātīgajiem, kuri palīdzēja festivāla norises procesā.

 

Hip-hopa kultūra dzīvo Daugavpilī!

0
Autors:www.daugavpils.lv
Foto:Publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

4. jūlijā, 13:25 Daudzbērnu ģimenes varēs iemācīties iesniegt e-iesniegumus
2. jūlijā, 09:45 “Lelles un papīrs” Starptautiskajā leļļu festivālā Daugavpilī (VIDEO)
25. jūnijā, 11:53 Vasaras pilnbrieda izstāžu sezonas atklāšana
2. jūnijā, 10:29 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
31. maijā, 17:35 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
31. maijā, 11:15 Daugavpils tehnikuma audzēkņi stāžējas ārzemēs (VIDEO)
30. maijā, 15:15 Bērnu drošība vasarā (VIDEO)
29. maijā, 11:07 Policija lūdz atsaukties konflikta lieciniekus
29. maijā, 10:47 Izsludināta pieteikšanās dalībai akordeona mūzikas festivālā
28. maijā, 14:50 Rēzeknē godalgoti izcilākie skolēni (VIDEO)
28. maijā, 12:05 Izplata viltus ziņas par drošības draudiem Daugavpils tiesā (VIDEO)
26. maijā, 10:41 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
25. maijā, 17:00 Baltkrievu kultūras centrs iegrieza visus jubilejas riņķu dejā
24. maijā, 16:55 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
24. maijā, 16:05 Eiropas Parlamenta vēlēsānas jau sestdien (VIDEO)

 

Reklāma

 
-Dautkom ziņas
Projekti

Projekti

Projekti

Projekti