Daugavpilī mācās jaunie turku mediķi 0

Ceturtdiena, 09 apr 2015, 10:10 Versija drukāšanai

Daugavpilī mācās jaunie turku mediķi
Daugavpils medicīnas koledža dod iespēju ārzemju studentiem praktizēties medicīnas iestādēs Latgalē, bet Latvijas studentiem piedāvā gūt pieredzi kādā no Rietumeiropas valstīm. Patlaban Daugavpils medicīnas koledžā ieradušies 50 topošie mediķi.


Labi teorētiski sagatavoti Rietumu studenti jau ceturto dienu apmeklē lekcijas Daugavpils medicīnas koledžā. Arī Turcijas studentei, topošajai medmāsai Gozdenurai Karačanai prakse Latvijā ir svarīga pieredzes apmaiņai. Turcijas studenti šādu pieeju augstu novērtē un no nākamās nedēļas integrēsies Daugavpils Reģionālajā un psihoneiroloģiskajā slimnīcā kā arī citās pilsētas veselības iestādes.

 

„Man ir liels prieks ka atrodos šeit. Cilvēki ļoti draudzīgi un laipni, domāju prakses vieta izvēlēta pareizi. Es būšu medmāsa,“ saka Karačana.

 

Kaut arī šobrīd ārzemju studenti izjūt diskomfortu valodas barjeras dēļ, medicīnas koledžas pedagogi ir ļoti iecietīgi, palīgā nāk arī tulki.

„Esmu pateicīga pedagogiem, kas gatavojas lekcijām latviešu valodā un angļu valodā un tad turku grupas pedagogi tulko turku valodā. Tas nozīmē mēs esam gatavi darboties pateicoties Eiropas prasībām,“ saka Daugavpils Medicīnas koledžas direktore Līvija Jankovska.

 

Pirms dažām dienām no Turcijas ir atgriezušās arī astoņas latviešu meitenes. Kā stāsta pašas studentes - prakse ārzemēs ir laba iespēja skaidrāk apjaust pareizo virzienu.

 

Pieredzes apmaiņas galvenas diskusiju tēmas bija jauniešu atkarība. Piemēram, smēķēšana un statistikas dati joprojām nav apmierinoši. Slimību profilakses un kontroles centrs vesta, kabērnu un pusaudžu smēķētāju īpatsvars Latvijā vēl joprojām ir viens no augstākajiem. „Mums bija pieredzes apmaiņa kā apturēt smēķēšanu, dzeršanu un narkotiku lietošanu mūsu valstis (..) Turcijā situācija ir daudz labāka, tur nav ļauts brīvi lietot alkoholu,“ vērtē otrā kursa medmāsa Iveta Garkule.

 

Līdz pat rudenim Daugavpils medicīnas iestādēs būs manāmi topošie Turcijas medicīnas darbinieki, savukārt Daugavpils medicīnas koledžas pārstāvji gatavojas jauniem izaicinājumiem – praksei Vācijā.

0
Autors:lsm.lv
Foto:medkol.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

4. jūlijā, 13:25 Daudzbērnu ģimenes varēs iemācīties iesniegt e-iesniegumus
2. jūlijā, 09:45 “Lelles un papīrs” Starptautiskajā leļļu festivālā Daugavpilī (VIDEO)
25. jūnijā, 11:53 Vasaras pilnbrieda izstāžu sezonas atklāšana
2. jūnijā, 10:29 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
31. maijā, 17:35 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
31. maijā, 11:15 Daugavpils tehnikuma audzēkņi stāžējas ārzemēs (VIDEO)
30. maijā, 15:15 Bērnu drošība vasarā (VIDEO)
29. maijā, 11:07 Policija lūdz atsaukties konflikta lieciniekus
29. maijā, 10:47 Izsludināta pieteikšanās dalībai akordeona mūzikas festivālā
28. maijā, 14:50 Rēzeknē godalgoti izcilākie skolēni (VIDEO)
28. maijā, 12:05 Izplata viltus ziņas par drošības draudiem Daugavpils tiesā (VIDEO)
26. maijā, 10:41 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
25. maijā, 17:00 Baltkrievu kultūras centrs iegrieza visus jubilejas riņķu dejā
24. maijā, 16:55 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
24. maijā, 16:05 Eiropas Parlamenta vēlēsānas jau sestdien (VIDEO)

 

Reklāma

 
-Dautkom ziņas
Projekti

Projekti

Projekti

Projekti