“Gādības lieta” nosūtīta Ģenerālprokuratūrai 0

Trešdiena, 17 dec 2014, 16:39 Versija drukāšanai

“Gādības lieta” nosūtīta Ģenerālprokuratūrai
Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja darbinieki nosūtīja Ģenerālprokuratūrai kriminālprocesa materiālus pret bijušo Valsts ieņēmuma dienesta amatpersonu un uzņēmēju par iespējamiem noziedzīgiem nodarījumiem saistībā ar komercuzņēmuma piedalīšanos Daugavpils pilsētas domes un Daugavpils novada domes rīkotajos publiskajos iepirkumos.


Pirmstiesas izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka uzņēmējs vairākkārt piedaloties pašvaldību rīkotajos iepirkumos un neskatoties uz nodokļu parādu esamību, kā likumā noteikto obligāto apliecinājumu par nodokļu parāda neesamību, iesniedzis pasūtītājam viltotas VID izziņas vai nepatiesas ziņas saturošas VID izziņas.

 

Saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu pasūtītājam ir pienākums izslēgt pretendentu no turpmākās dalības iepirkuma procedūrā un neizskatīt pretendenta piedāvājumu, ja tam ir nodokļu parādi.

 

Izmeklēšanas laikā konstatēts, ka kopumā divu gadu garumā komercuzņēmums ir iesniedzis viltotus vai nepatiesas ziņas saturošus dokumentus un uzvarējis 14 publiskajos iepirkumos, tādējādi ar viltu iegūstot tiesības veikt liela apjoma būvdarbus un radot Eiropas Savienības fondu finansējuma saņēmējiem mantisko kaitējumu – par kopējo summu 4 235 237,94 eiro.

 

Uzskatot, ka pirmstiesas izmeklēšanas laikā ir savākti pietiekami pierādījumi, KNAB izmeklētājs rosina saukt pie kriminālatbildības bijušo VID amatpersonu par krāpšanas atbalstīšanu un par apzinātu viltota dokumenta izsniegšanu, savukārt uzņēmēju par viltota dokumenta izmantošanu mantkārīgā nolūkā un krāpšanas izdarīšanu lielā apmērā, par viltota dokumenta izmantošanu un mēģinājumu izdarīt krāpšanu lielā apmērā un par VID amatpersonas uzkūdīšanu veikt dienesta viltojumu.

 

KNAB norāda, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek konstatēta Kriminālprocesa likumā noteiktajā kārtībā.

 

Atgādināsim, ka 2012. gada pavasarī krimināllieta tika ierosināta pret Valsts ieņēmu dienesta lielo nodokļu maksātāju pārvaldes priekšnieku Valdi Lubganu un pret būvuzņēmumu "Gādība", kurš tādā veidā no 2010. gada līdz 2012. gad februārim piedalījās un uzvarēja pašvaldības rīkotajos iepirkumos.

 

Rezultātā, ierēdnis pārtraucis darba attiecības ar VID pēc paša vēlēšanās un līdz ar to no iespējamā disciplinārsoda viņam izdevies izvairīties, bet uzņēmums ir pasludināts par maksātnespējīgu.

 

0
Autors:Grani.lv
Foto:Stock.XCHNG

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti