Daugavpilī konfiscē nelikumīgi glabātus šaujamieročus un narkotiskās vielas 0

Trešdiena, 18 jūl 2018, 10:19 Versija drukāšanai

Daugavpilī konfiscē nelikumīgi glabātus šaujamieročus un narkotiskās vielas
VP LRP Daugavpils iecirkņa policisti izmeklējot iepriekš uzsākto kriminālprocesu, ieguva informāciju, ka Daugavpilī, kādā nekustamā īpašumā, iespējams, tiek glabātas zagtās mantas. Informācijas pārbaudei tika realizēts operatīvo pasākumu komplekss, kura rezultātā pagājušās nedēļas beigās policisti ieradās notikuma vietā, kur kratīšanas laikā konfiscēja zagto motociklu, vairākus nelikumīgi glabātus šaujamieročus, ka arī narkotiskās vielas. Turpat notikuma vietā aizdomas par saistību ar nelikumīgu šaujamieroču un narkotisko vielu glabāšanu aizturēti divi vīrieši.


Pagājušās nedēļās beigās likumsargi Daugavpilī izmeklējot zādzību, iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros, veica sankcionētu kratīšanu kāda nekustāmā īpašumā, un aizdomās turēto personu transportlīdzekļos. Apskatot angāra telpas, policisti konstatēja, ka tajā atrodas zagtais motocikls, un tiek glabāti nelikumīgi ieroči. Kopumā kratīšanas laikā konfiscēti vairāki šaujamieročiem līdzīgi priekšmeti – divi nereģistrēti un nelikumīgi glabāti medību šaujamieroči, gāzes pistolei līdzīgs priekšmets, pistolei līdzīgs šaujamierocis, šiem ieročiem atbilstošā munīcija, ka arī dažādas šaujamieroču būtiskās sastāvdaļas.

 

Jāpiebilst, ka turpinot kratīšanu tika veikta arī transportlīdzekļu apskate, kuras laikā automašīnas salonā tika konstatēti polietilēna maisiņi ar baltu pulverveida vielu un iesaiņojumi ar zaļganbrūnu augu izcelsmes vielu. Lai noskaidrotu precīzu konfiscēto vielu sastāvu un skaitu ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, taču jau tagad ir redzams, ka visticamāk tas ir amfetamīns un marihuāna.

 

Turpat notikuma vietā aizdomās par saistību ar minētiem likumpārkāpumiem aizturēti divi iepriekš policijas redzeslokā nonākušie vīrieši. Saistībā ar notikušo uzsākti divi kriminālprocesi – par narkotisko vielu neatļautu glabāšanu, un par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas glabāšanu bez attiecīgas atļaujas. Šobrīd likumsargi turpina izmeklēšanu, ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes, savukārt aizturētajam par minētiem likumpārkāpumiem draud kriminālatbildība.

 

Valsts policija atgādina, ka saskaņā ar Krimināllikuma 233. panta 2.daļu, par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

 

Savukārt pēc Krimināllikuma 253.panta 1.daļas, par narkotisko vai psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu vai pārsūtīšanu bez nolūka tās realizēt — soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

 

Daugavpilī konfiscē nelikumīgi glabātus šaujamieročus un narkotiskās vielas


0
Autors:preses - relīze
Foto:Publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā
15. decembrī, 20:46 Ziemassvētku noskaņas Daugavpils Tūrisma informācijas centrā
14. decembrī, 16:23 Mūžībā devies Daugavpils pašvaldības policijas priekšnieks Genādijs Kaminskis
14. decembrī, 13:00 Sociālais dienests uzsāk braukšanas karšu noformēšanu daudzbērnu ģimenēm
14. decembrī, 10:05 Pilsētniekus uzrunās atpazīstamie Daugavpils iedzīvotāji

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti