Noslēdzies Starptautiskais vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls „Dinaburg 1812” 0

Otrdiena, 17 jūl 2018, 09:31 Versija drukāšanai

Noslēdzies Starptautiskais vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls „Dinaburg 1812”
Jau ceturto reizi Daugavpils cietoksnī norisinājās Starptautiskais vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls „Dinaburg 1812”. Šogad tas ilga trīs dienas un sākās jau piektdien, 13. jūlijā, ar balli ampīra stilā.


Jeļenas Pasternakas deju studijas dalībnieki klātesošajiem demonstrēja tālaika tradicionālās balles dejas, bet teātra „Iskateļ” aktieri lasīja Ļermontova, Davidova, Feta dzejoļus, kas notiekošajam piešķīra īpašu atmosfēru un ievadīja pasākuma galvenos notikumus.

 

Otrā festivāla diena,14. jūlijs, Daugavpils cietoksnī sākās ar vēstures rekonstrukcijas klubu kolektīvu ierindu un cietokšņa karoga pacelšanu, pēc kā komandants deva pavēli atvērt Nikolaja vārtus, tādējādi oficiāli atklājot pasākumu.

 

Par tradīciju kļuvušās dalībnieku parādes maršruts veda no Aleksandra vārtiem līdz laukumam pie Marka Rotko mākslas centra. Parādē piedalījās klubi no Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas, Polijas, Vācijas un Latvijas. Jānorāda, ka daudzi jau ne pirmo reizi ierodas uz festivālu. Viņus piesaista Cietokšņa atmosfēra, kas ļauj iejusties tālaika gaisotnē un padara festivālu par neatkārtojamu un ilgi gaidītu.

 

Svinīgajā ierindā klātesošos uzrunāja Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis. Viņš visiem dalībniekiem novēlēja, lai šaujampulveris būtu sauss, bet festivāls izdotos interesants un aizraujošs.

 

Lai gan festivāls jau ir kļuvis par tradīciju, organizatori katru gadu cenšas ieviest jauninājumus šī grandiozā pasākuma organizēšanā.

 

Par īstu festivāla rozīnīti kļuva duelis starp civilpersonu un cietokšņa virsnieku. Skatītāji, kas pulcējās uz tilta pie Nikolaja vārtiem, varēja vērot, kā dāmas nomestā kabatlakatiņa dēļ sālās konflikts, kas noslēdzās ar dueli cietokšņa grāvī.

 

Rekonstrukcija atainoja 1812. gada notikumus, kad vēl neuzceltajam Dinaburgas cietoksnim bez imperatora Napoleona sankcijas uzbruka franču karaspēks. Kā ierasts, tas bija iespaidīgs dūmu un trokšņu pilns pasākums. Par spīti laikapstākļiem uz vaļņiem sapulcējās ļoti daudz cilvēku, tāpēc ik pa brīdim nolijušais lietus netraucēja ne rekonstrukcijas klubu dalībniekiem, ne skatītājiem.

 

Ar to festivāla galvenā diena nebija noslēgusies: apmeklētāji varēja izbaudīt vēl daudzus interesantus pasākumus. Skatītājiem īpaši palika atmiņā vēsturiskā modes skate, ko organizēja sabiedriskā organizācija „Atmiņu lāde”. Entuziasti demonstrēja dažādu laikmetu sieviešu un vīriešu tērpus, parādot, kā ģērbās Cietokšņa civilie un militārie iemītnieki dažādos tā pastāvēšanas laikos.

 

Galvenā festivāla diena noslēdzās ar baltkrievu fantāzijas folkgrupas „Irdorath” uzstāšanos.

0
Autors:www.daugavpils.lv
Foto:Publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 08:45 Preiļu novada mazie uzņēmēji nespēs pastāvēt, ja vēlreiz tiks celta minimālā alga
Šodien, 07:47 Šmakovkas muzeja video gūst lielu popularitāti sociālajos tīklos
Šodien, 07:34 Sestdien starp mākoņiem vietām izsprauksies saules stari
Vakar, 11:46 Daugavpils otru gadu pēc kārtas atzīta par ģimenēm draudzīgāko Republikas pilsētu (VIDEO)
Vakar, 11:35 Daugavpils sociālā dienesta dienas centrs aicina apmeklēt labdarības izstādi-tirdziņu (VIDEO)
Vakar, 11:22 Daugavpils Krievu vidusskolā-liceja liela uzmanība tiek pievērsta atraktīvai skolēnu iesaistīšanai sporta aktivitātēs
Vakar, 10:59 Lūgums atgriezt slidas
13. decembrī, 21:16 Krievu vidusskolā-liceja liela uzmanība tiek pievērsta skolēnu iesaistīšanai aktivitātēs (VIDEO)
13. decembrī, 15:56 Kolektīvs “LAIMA” piedāvāja koncertprogrammas “LAIKMETA AINIŅAS” pirmatskaņojumu (VIDEO)
13. decembrī, 15:52 Apbalvoti bērnu zīmējumu konkursa “Uzzīmē savu cūciņu!” laureāti (VIDEO)
13. decembrī, 09:41 Mana nākotnes skola.Daugavpils (VIDEO)
13. decembrī, 09:35 DU Deju kolektīvs “LAIMA” skatītājiem piedāvāja koncertprogrammas “LAIKMETA AINIŅAS” pirmatskaņojumu
13. decembrī, 09:23 Par ģimenēm draudzīgāko pašvaldību Latvijā atzīts Olaines novads
13. decembrī, 09:16 Mrs. Top of the World 2018 Labdarības balle “Skaistums izglābs pasauli”
12. decembrī, 17:05 Brīnumvirsraksts

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņasFruktFest

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti