Noslēdzies Starptautiskais vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls „Dinaburg 1812” 0

Otrdiena, 17 jūl 2018, 09:31 Versija drukāšanai

Noslēdzies Starptautiskais vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls „Dinaburg 1812”
Jau ceturto reizi Daugavpils cietoksnī norisinājās Starptautiskais vēstures rekonstrukcijas klubu festivāls „Dinaburg 1812”. Šogad tas ilga trīs dienas un sākās jau piektdien, 13. jūlijā, ar balli ampīra stilā.


Jeļenas Pasternakas deju studijas dalībnieki klātesošajiem demonstrēja tālaika tradicionālās balles dejas, bet teātra „Iskateļ” aktieri lasīja Ļermontova, Davidova, Feta dzejoļus, kas notiekošajam piešķīra īpašu atmosfēru un ievadīja pasākuma galvenos notikumus.

 

Otrā festivāla diena,14. jūlijs, Daugavpils cietoksnī sākās ar vēstures rekonstrukcijas klubu kolektīvu ierindu un cietokšņa karoga pacelšanu, pēc kā komandants deva pavēli atvērt Nikolaja vārtus, tādējādi oficiāli atklājot pasākumu.

 

Par tradīciju kļuvušās dalībnieku parādes maršruts veda no Aleksandra vārtiem līdz laukumam pie Marka Rotko mākslas centra. Parādē piedalījās klubi no Lietuvas, Baltkrievijas, Krievijas, Polijas, Vācijas un Latvijas. Jānorāda, ka daudzi jau ne pirmo reizi ierodas uz festivālu. Viņus piesaista Cietokšņa atmosfēra, kas ļauj iejusties tālaika gaisotnē un padara festivālu par neatkārtojamu un ilgi gaidītu.

 

Svinīgajā ierindā klātesošos uzrunāja Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis. Viņš visiem dalībniekiem novēlēja, lai šaujampulveris būtu sauss, bet festivāls izdotos interesants un aizraujošs.

 

Lai gan festivāls jau ir kļuvis par tradīciju, organizatori katru gadu cenšas ieviest jauninājumus šī grandiozā pasākuma organizēšanā.

 

Par īstu festivāla rozīnīti kļuva duelis starp civilpersonu un cietokšņa virsnieku. Skatītāji, kas pulcējās uz tilta pie Nikolaja vārtiem, varēja vērot, kā dāmas nomestā kabatlakatiņa dēļ sālās konflikts, kas noslēdzās ar dueli cietokšņa grāvī.

 

Rekonstrukcija atainoja 1812. gada notikumus, kad vēl neuzceltajam Dinaburgas cietoksnim bez imperatora Napoleona sankcijas uzbruka franču karaspēks. Kā ierasts, tas bija iespaidīgs dūmu un trokšņu pilns pasākums. Par spīti laikapstākļiem uz vaļņiem sapulcējās ļoti daudz cilvēku, tāpēc ik pa brīdim nolijušais lietus netraucēja ne rekonstrukcijas klubu dalībniekiem, ne skatītājiem.

 

Ar to festivāla galvenā diena nebija noslēgusies: apmeklētāji varēja izbaudīt vēl daudzus interesantus pasākumus. Skatītājiem īpaši palika atmiņā vēsturiskā modes skate, ko organizēja sabiedriskā organizācija „Atmiņu lāde”. Entuziasti demonstrēja dažādu laikmetu sieviešu un vīriešu tērpus, parādot, kā ģērbās Cietokšņa civilie un militārie iemītnieki dažādos tā pastāvēšanas laikos.

 

Galvenā festivāla diena noslēdzās ar baltkrievu fantāzijas folkgrupas „Irdorath” uzstāšanos.

0
Autors:www.daugavpils.lv
Foto:Publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 11:03 Notverts kārtējais pilsētas īpašuma bojātājs
Šodien, 10:56 Pēc vēsa nedēļas sākuma gaidāms siltāks laiks
Šodien, 10:29 Daugavpils pilsētas domē notiks ikgadējā pedagogu Augusta konference
Šodien, 10:28 Šodien sāk pārbaudīi izglītības iestāžu gatavību jaunajam mācību gadam
Šodien, 10:25 Militārajās mācībās “Namejs 2018” pārbaudīs Nacionālo bruņoto spēku gatavību valsts aizsardzības uzdevumu izpildei
18. augustā, 10:08 Piešķirts finansējums sakrālā mantojuma saglabāšanai
18. augustā, 10:07 Pašvaldība plāno attīstīt ēkas Vienības ielā 30 infrastruktūru
18. augustā, 10:05 Visi pilsētnieki un Daugavpils viesi tiek aicināti uz aktīvu nedēļas nogali
18. augustā, 10:01 Medus un ķiploku svētki
18. augustā, 09:58 Eiropas labākie spīdvejisti mērosies spēkiem Daugavpilī
17. augustā, 17:25 Muita kravā ar parketu atklāj vairāk nekā trīs miljonus cigarešu
17. augustā, 12:30 Nozagti Jelgavas savvaļas zirgiem paredzēti siena ruļļi
17. augustā, 12:00 No Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītro septiņus tiesātus deputāta amata kandidātus
17. augustā, 11:15 Izsludināts jauns konkurss uz VID ģenerāldirektora amatu
17. augustā, 11:00 Oktobrī tiesa sāks skatīt Eigima sūdzību par VVC lēmumu

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti