Sākušies darbi Cēsu ielas pagalmā Daugavpilī 0

Otrdiena, 07 apr 2015, 09:21 Versija drukāšanai

Sākušies darbi Cēsu ielas pagalmā Daugavpilī
Kā ziņo Pagalmu kustības Daugavpils pagalma mentore Ilzes Janpavles šobrīd jau sācies aktīvs darbs ar iedzīvotājiem un studentiem Cēsu ielas 14,16,16a pagalmā. Iedzīvotāji ir aktivizējušies un ar lielu interesi piedalās mūsu rīkotajās aktivitātēs. Šobrīd ir notikušas jau divas pagalmu iedzīvotāju tikšanās.


"Pirmajā reizē ierodoties pagalmā mūs sagaidīja liels skaits bērni, kuri aktīvi izmanto pagalmu rotaļām un dažādām sporta aktivitātēm. Bērni ar aizrautību izrādīja mazās detaļas un problēmas pagalmā - salauztas šūpoles, iztrūkstošais basketbola grozs, futbola vārti, kuri šobrīd ir izveidoti no sasistiem bērza stumbriem, bet var manīt, ka savu laiku tie ir nokalpojuši. Bērni norādīja uz to, ka būtu nepieciešams vārtus steidzīgi atjaunot, jo vasara jau ir tuvu un futbola sezona pagalmā drīz varēs sākties. Kamēr gaidījām pārējos iedzīvotājus, kuri kuplā skaitā (iespējams vairāk par 30 iedzīvotājiem) sāka pamazām pulcēties pagalmā uz mūsu pirmo tikšanās reizi, bērni izteica vēlmi par nelielu karuseli, kurā varētu griezties un jautri pavadīt laiku vairākiem bērniem kopā," stāsta Ilze Janpavle.

 

Pēc pirmās tikšanās reizes varējis secināt, ka iedzīvotāji tiešām ir motivēti iesaistīties un ar nepacietību gaida studentu radošās idejas. To viņi arī apliecināja, izrādot dedzību iesaistoties aktivitātēs, kuras studenti noorganizēja 27.martā. Liels bijis pārsteigums, ka ne tikai bērni, bet arī pieaugušie aktīvi iesaistījās putnu būrīšu izgatavošanā. Savukārt bērni izpaudās radoši un veidoja dažādus krāsainus zīmējumus uz putnu būrīšu sienām.

 

"Bērni pagalmā ir ļoti radoši, ko apliecina arī sarīkotais bērnu zīmējumu konkurss, kurā bija lūgts pagalma bērniem uzzīmēt kādu pagalmu vēlētos. Lielās Talkas dienā mēs plānojam zīmējumus izvietot uz stendiem pagalmā, lai visi iedzīvotāji var priecāties par to cik radoši un čakli ir. Viņu pagalma jaunieši, kas ir tiešs atspulgs vecākiem, kas rūpējas par bērniem un iesaistās dažādās aktivitātēs, kas veicina kopā būšanu un līdzās darbošanos, lai vairotu skaistumu ne tikai sevī, bet arī sev apkārt," atzīst pagalama mentore.

 

Pēc pēdējās tikšanās reizes studenti aktīvi izstrādā skices un tehniskos zīmējumus, lai pēc iespējas ātrāk varētu tos saskaņot ar iedzīvotājiem un nepieciešamajām institūcijām. Idejas ir daudz un radošas, bet tās ir piezemētas attiecīgi piešķirtajiem līdzekļiem, lai neviestu veltas cerības iedzīvotājos, bet radītu labu pamatu, iesākumu tālākai pagalma attīstībai, ko iedzīvotāji arī labi apzinās. "Viņiem jau ir tālāks plāns - ko darīt pēc šī pasākuma noslēgšanās, bet tam ir nepieciešamas mūsu idejas un iestrādnes, lai tās, kuras nerealizēsies talkas dienā varētu realizēt tālākajā laika periodā," tā Ilze Janpavle.

0
Autors:talkas.lv
Foto:talkas.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti