Daugavpils pilsētas kolektīvi piedalīsies svētkos no visas sirds 0

Ceturtdiena, 28 jūn 2018, 08:50 Versija drukāšanai

Daugavpils pilsētas kolektīvi piedalīsies svētkos no visas sirds
Jau pēc dažām dienām Rīgā savu skanējumu sāks XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki. Daugavpils pilsētu svētkos pārstāvēs 6 deju kolektīvi, 3 kori, 2 pūtēju orķestri, 10 mazākumtautību kolektīvi, 2 folkloras kopas, 2 tautas lietišķās mākslas studijas, vokālais ansamblis un koklētāju ansamblis, kopumā tie būs vairāk kā 550 dalībnieki.


Kolektīvi divus gadus ir cītīgi gatavojušies šiem svētkiem, ir apgūts repertuārs, uzlaboti esošie un izgatavoti jauni tērpi, paši kolektīvu dalībnieki ir veltījuši daudz laika un pūļu, lai varētu piedalīties svētkos un godam pārstāvēt savu pilsētu. Tā kā pirms pasākumiem vēl notiek aktīvi mēģinājumi, tad pirmie kolektīvi uz Rīgu dodas jau 29.jūnijā, lai sagatavotu skatītājiem un sev krāšņus un neaizmirstamus svētkus.

 

Daugavpils pilsēta lepojas ar to, ka vairāki tās kolektīvi piedalīsies pasākumos, kuros uzaicināti piedalīties Latvijas labākie kolektīvi. 30. jūnijā Latvijas Universitātes Lielajā aulā notiks “Koru kari”, kuros piedalīsies visi trīs Daugavpils kori – Daugavpils Latviešu kultūras centra jauktais koris “Daugava” un vīru koris “Forte” (diriģents Jevgeņijs Ustinskovs), kā arī sieviešu koris “Rūta” (diriģente Maruta Veļičko). 2.jūlijā Arēnā Rīga notiks deju koncerts “Vēl 100 gadu dejai”, kurā piedalīsies Daugavpils Latviešu kultūras centra deju ansamblis “Laismeņa” (vadītāja Diāna Soldāne) un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Saime” (vadītāja Lilija Graudiņa), kā arī Krievu kultūras centra jauniešu deju kolektīvs “Uzori” (vadītāja Arina Popova). Savukārt 3.jūlijā M.Čehova Rīgas Krievu teātrī notiks mazākumtautību kolektīvu koncerts “Pa saulei”, kurā piedalīsies Daugavpils Lietuviešu kultūras biedrības folkloras ansamblis “Rasa” (vadītājs Gintaras Andrijauskas), Daugavpils Baltkrievu kultūras centra folkloras ansamblis “Kupaļinka” (vadītājs Večeslavs Petrovs) un amatierteātris “Pauļinka” (vadītāja Inessa Kozlovska).

 

Sīkāka informācija par XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI deju svētku pasākumiem un biļetēm, pieejama šeit: https://dziesmusvetki.lv/notikumu-kalendars/svetku-nedela/

 

XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki pieskandinās Rīgu no 30. jūnija līdz 8.jūlijam, pulcējot 43290 dalībniekus, t.sk. 16500 kordziedātājus no 427 koriem un 18174 dejotājus no 739 kolektīviem. Svētkos piedalīsies dalībnieki no 118 Latvijas pašvaldībām un 21 pasaules valsts. XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkus organizē Latvijas Nacionālais kultūras centrs, kas ir Kultūras ministrijas padotībā esošā valsts iestāde, atbalsta lieldraugi Swedbank, Elektrum, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), kā arī atbalstītāji Rimi, Squalio un Circle K Latvia.

0
Autors:preses - relīze
Foto:Publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

20. maijā, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti