Daugavpilī pirmo reizi notika Starptautiskais leļļu festivāls 0

Otrdiena, 19 jūn 2018, 09:07 Versija drukāšanai

Daugavpilī pirmo reizi notika Starptautiskais leļļu festivāls
No 2018.gada 15.līdz 17.jūnijam Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā sadarbībā ar Autorleļļu un rotaļlietu meistaru Baltijas Ģildi pirmoreiz norisinājās Starptautiskais leļļu festivāls, kura apmeklētājiem bija unikāla iespēja vērot 25 pasaulē atzītu mākslinieku darinātās lelles un piedalīties daudzveidīgā izklaides programmā. Pasākumu apmeklēja vairāk nekā 4 500 cilvēku.


Festivāla pirmajā dienā jau no paša rīta bija skatāma leļļu dāvinājuma muzejam izstāde un festivāla ekspresizstāde, bet Muzeja ielā darbojās daudzveidīgas meistarklases un radošās darbnīcas. Plkst.17.00 notika festivāla svinīgā atklāšana un mākslinieku godināšana. Katrs mākslinieks par piemiņu dalībai festivālā Daugavpilī saņēma piespraudi “lilija”, kas ir viens no mūsu pilsētas simboliem. Tika pasniegtas arī speciālas balvas: Daugavpils Skrošu rūpnīcas balvu – ekskursiju pa rūpnīcu un tās torni – ieguva lietuviešu māksliniece Olga Norviliene un viņas “Barzduks”, savukārt restorāna “Plaza” pārstāvju sirdis iekaroja divas mākslinieces: Gaļina Dmitruka no Baltkrievijas un viņas skaistule “Dina” un Olga Norviliene no Lietuvas ar “Makrolauku zintnieci” un “Barzduku”. Abas mākslinieces ieguva dāvanu kartes restorāna “Plaza” apmeklējumam. Svinīgajai daļai sekoja atklāšanas koncerts muzeja pagalmā. Skatītājus priecēja elegantie un neparastie horeogrāfiskā kolektīva “Antre Dance Studio” (vad. – Rasita Titkova, Jeļena Fatičeva) priekšnesumi, skanīgās bērnu vokālās studijas “Vālodzīte” (vad. – Ilona Znutiņa) audzēkņu balsis, deju šova grupas “Elegance” (vad. – Jekaterina Arefjeva) enerģiskie numuri, biedrības “Ligzda” (vad. – Žanna Minenkova) paspārnē esošo jauniešu priekšnesumi un Armanda Ozuna ģitārspēle.

 

Sestdien svētki turpinājās, piedāvājot radošās darbnīcas bērniem un pieaugušajiem, animatoru izklaides programmu, leļļu tirdziņu, izstāžu apskati un balsojumu par interesantāko lelli, bet dienas koncertā skatītājus priecēja studijas “Vālodzīte” (vad.Ilona Znutiņa) un biedrības “Kadenca” (vad. – Tatjana Basova) audzēkņu vokālais sniegums un vingrošanas skolas “Harmonia” (vad. – Irina Kazakeviča, Olga Šelgunova) aizraujošie priekšnesumi. Sākās mākslinieces no Baltkrievijas Gaļinas Dmitrukas meistaršovs, kura rezultātā divu dienu laikā skatītāju acu priekšā tika izveidota lelle “Paulīna”, kas tika uzdāvināta muzejam un papildināja festivāla izstādi.

 

17.jūnijā, festivāla noslēdzošajā dienā, tika apkopoti tā rezultāti un apbalvoti labāko radošo darbu autori. Trīs dienu garumā notika apmeklētāju balsojums par festivāla ekspresizstādes interesantāko lelli. Sīvā cīņā, kurā līdzvērtīgi piedalījās visi izstādes eksponāti, ikvienam no tiem gūstot savas simpātijas un balsis, līderu pozīcijas ieņēma: godpilnajā 4.vietā – Olga Norviliene (Lietuva) un “Makrolauku zintniece”, 3.vietā – Gaļina Dmitruka (Baltkrievija) un “Dina”, 2.vietā – daugavpilietes Violeta Ozunes “Nakts tauriņš”, bet visvairāk balsu ieguva Violetas Ozunes kompozīcija “Kafijas kantāte” pēc J.-S.Baha skaņdarba motīviem, kas arī saņēma skatītāju simpātiju balvu un dāvanu no muzeja.

 

Tika godināti arī zīmējumu konkursa “Es zīmēju lelli” mazie un lielie uzvarētāji, kuri saņēma balvas no Autorleļļu un rotaļlietu meistaru Baltijas Ģildes, konkursa vadītājām Diānas Botinas un Tatjanas Grišajevas, kā arī no mākslinieces Gaļinas Dmitrukas. Savukārt visi konkursa dalībnieki, kas neieguva godalgotās vietas, var saņemt veicināšanas balvas no Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzeja, apmeklējot to darba laikā un nosaucot vārdu un telefona numuru, kas tika norādīti uz zīmējumiem. Visi konkursa laikā tapušie darbi tiks apkopoti izstādē “Es zīmēju lelli” un būs skatāmi Daugavpils Novadpētniecības un mākslas muzejā līdz vasaras beigām.

 

Aizklāšanas pasākumā izskanēja arī ļoti laba ziņa: Starptautiskā leļļu festivāla ekspresizstāde, kas sākotnēji bija ieplānota uz 3 dienām, tiek pagarināta. Ar meistaru kopīgu lēmumu lelles paliek Daugavpilī un būs skatāmas pilsētas iedzīvotājiem un viesiem līdz par vasaras beigām. Ieejas biļetes maksa pieaugušajiem – 2.00 euro, skolēniem, studentiem, invalīdiem un pensionāriem – 1.00 euro, bērniem, kas jaunāki par 7 gadiem – ieeja bez maksas. Līdz vasaras beigām mākslas ekspozīcijā ir skatāma arī leļļu dāvinājuma izstāde.

 

Uz tikšanos muzejā, kur turpinās leļļu un mākslas svētki!

 

Muzejs pateicas pasākuma atbalstītājiem: Daugavpils pilsētas domei, SIA “Labiekārtošana D”, Komunālās saimniecības pārvaldei, SIA “Ditton nams”, Daugavpils skrošu rūpnīcai un restorānam “Plaza”.

 

 

0
Autors:www.daugavpils.lv
Foto:Publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 10:08 Piešķirts finansējums sakrālā mantojuma saglabāšanai
Šodien, 10:07 Pašvaldība plāno attīstīt ēkas Vienības ielā 30 infrastruktūru
Šodien, 10:05 Visi pilsētnieki un Daugavpils viesi tiek aicināti uz aktīvu nedēļas nogali
Šodien, 10:01 Medus un ķiploku svētki
Šodien, 09:58 Eiropas labākie spīdvejisti mērosies spēkiem Daugavpilī
Vakar, 17:25 Muita kravā ar parketu atklāj vairāk nekā trīs miljonus cigarešu
Vakar, 12:30 Nozagti Jelgavas savvaļas zirgiem paredzēti siena ruļļi
Vakar, 12:00 No Saeimas vēlēšanu sarakstiem svītro septiņus tiesātus deputāta amata kandidātus
Vakar, 11:15 Izsludināts jauns konkurss uz VID ģenerāldirektora amatu
Vakar, 11:00 Oktobrī tiesa sāks skatīt Eigima sūdzību par VVC lēmumu
Vakar, 08:30 Katoļu arhibīskaps: Interese par pāvesta vizīti Latvijā ir, bet varētu būt lielāka
16. augustā, 09:55 Daugavpils delegācija apmeklēja vēstures festivālu Maskavā
16. augustā, 09:53 Ūdensvada avārijas remontdarbi 18.novembra ielā
16. augustā, 09:52 Volejbola kluba ,,Ezerzeme” valdes locekļi analizēja kluba darbu
16. augustā, 09:51 Noslēdzies Pasaules taku orientēšanās čempionāts 2018 Daugavpilī

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti