Informācija par Datu aizsardzības likumu 0

Ceturtdiena, 10 maijā 2018, 12:22 Versija drukāšanai

Informācija par Datu aizsardzības likumu
Nozares Asociācijas uzskata, ka, pieņemot grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, tiks sasniegts tieši pretējais rezultāts, nekā bija deklarēts – ierobežot propagandas televīzijas kanālu pieejamību.


Likuma grozījumu projektā noteikts, ka televīzijas programmu izplatīšanas pakalpojumu sniedzējam ir pienākums nodrošināt visiem tā abonentiem pamatpiedāvājumu, kurā bez obligāti retranslējamām programmām valsts valodā vai Eiropas savienības oficiālā valodā iekļaujamas arī papildus televīzijas programmas, no kurām vismaz 90 procenti ir televīzijas programmas, kuru saturs sākotnēji ir veidots kādā no Eiropas savienības oficiālajām valodām.

 

Latvijas Elektronisko komunikāciju asociācija (LEKA) un Elektronisko sakaru komersantu asociācija (ESKA) uzskata, ka pieņemot grozījumus EPLL tiks sasniegts tieši pretējais rezultāts. Pirmkārt, jau tiks radīti šķēršļi tādu programmu, kā „3+” „CurrentTime” („Настоящее Время”) izplatīšanai, kas ir pretsvars Krievijas propogandas kanāliem. Otrkārt, tā kā jebkura programma, kas sākotnēji nav veidota Eiropas Savienības oficiālā valodā, būs jālīdzsvaro ar vismaz 9 programmām Eiropas Savienības oficiālās valodās, tad maksas televīzijas abonentiem būtiski pieaugs pakalpojuma abonēšanas maksa.

 

Rezultātā – televīzijas programmu izplatīšanas pakalpojumu sniedzēju (Operators) pamatpakās krievu valodā paliks tikai vispieprasītākās programmas: Pirmais Baltijas Kanāls, NTV Mir vai RTR Rossija, bet citu izklaidējošo vai izglītojošo programmu nebūs un Latvijas krievvalodīgajiem skatītajiem nebūs nekādas citas izvēles kā skatīties tikai šīs programmas.

 

Šādas sekas varam redzēt jau no Lietuvas pieredzes, kur bija ieviests līdzīgs tiesiskais regulējums, kad Likumdevējs ieviesa tikai vienu kritēriju Programmu nodrošināšanai pamatpakā – programmas valodu, bet programmas tematiska ievirze nebija ņemta vērā.

 

Rezultātā televīzijas Operatoru pamatpiedāvājumā iekļautas programmas krievu valodā neapmierinās skatītājus, viņi atteiksies no Operatoru televīzijas pakām un izmantos citus nelegālus avotus (OTT, satelīttelevīziju utt.), lai skatītos sev interesējošas programmas.

 

Jau īstermiņa perspektīvā varam prognozēt, ka pieņemot šos grozījumus, Operatoru abonentu skaits būtiski samazināsies, kas savukārt ietekmēs valsts budžetā iekasētus nodokļus.

0
Autors:preses relīze
Foto:pixabay.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. jūnijā, 10:29 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
31. maijā, 17:35 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
31. maijā, 11:15 Daugavpils tehnikuma audzēkņi stāžējas ārzemēs (VIDEO)
30. maijā, 15:15 Bērnu drošība vasarā (VIDEO)
29. maijā, 11:07 Policija lūdz atsaukties konflikta lieciniekus
29. maijā, 10:47 Izsludināta pieteikšanās dalībai akordeona mūzikas festivālā
28. maijā, 14:50 Rēzeknē godalgoti izcilākie skolēni (VIDEO)
28. maijā, 12:05 Izplata viltus ziņas par drošības draudiem Daugavpils tiesā (VIDEO)
26. maijā, 10:41 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
25. maijā, 17:00 Baltkrievu kultūras centrs iegrieza visus jubilejas riņķu dejā
24. maijā, 16:55 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
24. maijā, 16:05 Eiropas Parlamenta vēlēsānas jau sestdien (VIDEO)
20. maijā, 10:58 Šmakovkas muzejs aicina uz 3. dzimšanas dienu
17. maijā, 21:00 Vasaras sezonā Daugavpils cietoksnī darbosies “Krāmu tirdziņš” (VIDEO)
17. maijā, 16:20 «Latgales partija» noslēdz sadarbības līgumu ar «Attīstībai/Par!» (VIDEO)

 

Reklāma

 
-Dautkom ziņas
Projekti

Projekti

Projekti

Projekti