Daugavpils teātrim jauns logo 0

Pirmdiena, 15 dec 2014, 11:23 Versija drukāšanai

Daugavpils teātrim jauns logo
Sestdien, 13. decembrī Daugavpils teātrī notika jaunā logo prezentācija un jaunā foajē interjera prezentācija. Teātra direktors Oļegs Šapošņikovs visus klātesošos pārliecināja, ka tas ir tikai pirmais renovācijas posms, pilnīgi pabeigta tā būs pavasarī un tad, pēc O.Šapošņikova vārdiem – "mūsu teātris būs visskaistākais Latvijā un avangardiskākais no dizaina viedokļa.


Daugavpils teātrim jauns logo
Prezentācijā piedalījās Kultūras ministrijas parlamenta sekretārs Einārs Cilinskis, Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis, Daugavpils domes izpilddirektore Inga Goldberga, Daugavpils novada domes priekšsēdētāja Janīna Jalinska, Daugavpils novada domes Kultūras pārvaldes vadītāja Ināra Mukāne, kultūras iestāžu pārstāvji, žurnālisti un viss teātra kolektīvs.

 

Oļegs Šapošņikovs atzīmēja, ka kaut kādā ziņā tic mistikai un ir pārliecināts, ka apkārtējie priekšmeti, zīmes un pat cilvēka vārds ietekmē viņa likteni. Tas attiecas ne tikai uz cilvēkiem, bet arī uz dažādiem objektiem, tajā skaitā arī uz tik sarežģītu dzīvu būtni kā teātris.

 

"Logo – tas ir teātra vārds un ar laiku tas ietekmēs mūs visus" – saka teātra direktors un režisors.

 

Logo dizainu izstrādāja, jauns Daugavpils dizaineris Anatolijs Vjalihs. Viņam ir sekmīga pieredze darbā ārzemēs un viņš ir biedrības D-Juno līderis.Šī biedrība regulāri organizē pasākumus Daugavpilī par radošo industriju un uzņēmējdarbību Heyday. Starp citu, kārtējais tāds pasākums notika 13. decembrī Marka Rotko mākslas centrā. Vienlaicīgi Daugavpils teātrī notika logo prezentācija.

 

Daugavpils teātra logo ir izmantotas Latvijas karoga krāsas un ietver sevī pārklātus viens otram D un T burtus, tādā veidā atļaujot spēlēt ar to nozīmi. Logo var saskatīt - kolonnas, neatņemamu Daugavpils teātra fasādes daļu, - pusatvērtas žalūzijas, sava veida aizskaru analogs, aiz kura, skatuve ar saviem noslēpumiem, - un visbeidzot klavieru taustiņus, Daugavpils teātris kļūst vairāk un vairāk muzikāls. Protams, logo nākotnē iegūs vēl papildus nozīmes.

Lai ātrāk logo tiktu ar cilvēku siltumu sasildīts,  visiem teātra darbiniekiem, tika uzdāvināti T-krekli ar jauno logo.

 

Oļegs Šapošņikovs pastāstīja, kad viņš pirmo reizi trīs gadus atpakaļ atnāca uz teātri, viņam bija zināma trauma - tā šokēja teātra foajē izskats. Ļoti pazīstamais Konstantīna Staņislavska teiciens – "Teātris sākas no pakaramā" ir attiecināms uz neskatuviskā teātra interjeru, kuram jābūt attiecīgajā līmenī. Skaidrs bija tas, ka vestibila izskatu mainīt ātri neizdosies. Un lūk, process ir sācies, un par to teātra direktors grib pateikties pilsētas domei, teātra draugiem, personīgi teātra valdes loceklei Ritai Strodei un Latviešu kultūras centra direktorei Reģīnai Osmanei.

 

Jau ir parādījušies jauni aizkari, jauns grīdas segums, jauns sienu izskats un iespējams pats svarīgākais no skatītāja viedokļa – parādījās lielas aktieru figūras skatuviskajos apģērbos, kuras aizvietoja tradicionālo fotogaleriju. Pagaidām, tās ir tikai četras, bet O. Šapošņikovs sola, ka nākotnē viesus sagaidīs visi teātra aktieri. Protams, ka tāds jauninājums patiks tiem, kuriem patīk fotografēt, katru savu soli un savas fotogrāfijas ielādēt sociālajos tīklos. Ko teikt, -  būt moderniem, ir teātra uzdevums, kurš vēlas piesaistīt savus skatītājus.

 

Tuvākajā laikā, teātra foajē rotās jaunas mēbeles un dažādi aksesuāri, kā jau iepriekš tika minēts, teātris kļūs avangardiskākais starp visiem Latvijas teātriem.

 

Noslēdzot pasākumu Oļegs Šapošņikovs pateicās teātra kolektīvam par ieguldīto darbu un izteica prieku par to, ka visi patīkamie momenti, iekļaujot ģimenes komēdijas pirmizrādi "Kā mūs mīl tā otra puse" (režisors Juris Jonelis) brīnumaini ir apkopojušies decembrī, Ziemassvētku un Jaungada mēnesī.

Īsi, teātra direktors izklāstīja 2014. un 2015. gada teātra sezonas perspektīvas. Sāksies sezona ar poļu režisores Lūcijas Sosnovskas avangardiskām izrādēm.

-1
Autors:Grani.lv
Foto:Юрий Дунайский

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 12:15 Daugavpils 100+ sekundēs (15.07.2020., VIDEO)
Vakar, 13:20 Daugavpils 100+ sekundēs (14.07.2020., VIDEO)
Vakar, 07:49 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (09.07.2020.)
14. jūlijā, 10:45 Daugavpils 100+ sekundēs (13.07.2020., VIDEO)
13. jūlijā, 16:20 Daugavpils 100+ sekundēs (10.07.2020., VIDEO)
13. jūlijā, 16:00 Kāda šodien ir situācija DRS dzemdību nodaļā? (VIDEO)
13. jūlijā, 12:00 Mēs zinām (Raidījums №9)
13. jūlijā, 08:00 Stop viltus ziņām! (Raidījums nr. 3)
9. jūlijā, 15:00 Daugavpils 100+ sekundēs (08.07.2020., VIDEO)
8. jūlijā, 12:50 Daugavpils 100+ sekundēs (07.07.2020., VIDEO)
8. jūlijā, 10:05 Izmanto bankas datus, lai krāptos (VIDEO)
7. jūlijā, 10:55 Daugavpils 100+ sekundēs (06.07.2020., VIDEO)
6. jūlijā, 11:40 Kompensāciju slimnīcām nebūs? (VIDEO)
6. jūlijā, 11:30 Kas notiek Krievu kultūras centrā? (ВИДЕО)
6. jūlijā, 10:00 Mēs zinām (Raidījums №8)

 

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

Shanson
Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti