Anastasijas Sazankovas jaunā grāmata atdzīvināja vēsturi 0

Otrdiena, 24 apr 2018, 13:39 Versija drukāšanai

Anastasijas Sazankovas jaunā grāmata atdzīvināja vēsturi
2018. gada 17. aprīlī Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notika literāri-muzikālais vakars veltīts Daugavpilī pazīstamas dzejnieces un mākslinieces, Daugavpils pilsētas domes goda raksta un sudraba zīmes “Gada balva-2014” īpašnieces Anastasijas Sazankovas vēstures poēmas “Jaroslavs” prezentācijai.


„Aizmirstot vārdu – zaudējām sevi. Aizmirstot vēsturi – zaudējām Tēvzemi. Saglabājot atmiņu par savu dzimteni, ciešot pēc nostaļģijas, pat esot tālu no dzimtenes mēs esam viņas meitas un dēli…” – tie ir autores vārdi no vēsturiskās poēmas „Jaroslavs” priekšvārdiem. Vēsturiskā tēma, dzimtenes un vēsturiskā mantojuma tēma, ir ļoti tuvas Anastasijai Sazankovai. Esot īstai baltkrievu tautas meitai viņa nevarēja neuzrakstīt par Polockas zemes pazīstamajiem cilvēkiem (kur pati ir dzimusi) – Jefrosinju Polocku, Rognedu un tagad tika publicēta jauna grāmata par Rognedas dēlu – Jaroslavu Gudro.

 

Anastasija Sazankova piedzima Baltkrievijā, Zaharniči ciemā, Polockas rajonā. Pabeidza Polockas medicīnas profesionālo skolu, tālāk sekoja Valsts Medicīnas Universitāte Minskā. Visu savu dzīvi strādāja par ārstu un pat ir izdevusi grāmatu par ārstniecības augiem. A.Sazankova ir Latgales brīvo mākslinieku asociācijas dalībniece, aktīva Baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” biedre. Neskatoties uz cienījamo vecumu dzīvo aktīvi - glezno, raksta dzeju, izdod grāmatas, piedalās Dienas aprūpes centra darbībā, ka arī pilsētas pasākumos.

 

A.Sazankovas astotās pēc kārtas grāmatas vēsturiskās poēmas „Jaroslavs” prezentācija pēc tradīcijas notika Baltkrievu kultūras centrā. Anastasija Sazankova ir aktīvs un daudzpusīgs talantīgs cilvēks, ir vienkārša un centīga, ir cienījama ne tikai baltkrievu diasporā, bet arī Daugavpils radošu cilvēku vidū. Tāpēc uz pasākumu atnāca daudz dzejnieces talanta cienītāju, kuriem bija iespēja pieskarties mūsu senču bagātajam vēsturiskajam mantojumam, noklausīt ļoti krāsaino un aizraujošo autores stāstu par savu grāmatu, dažādas versijas un vēsturiskus faktus, kuri izveidoja poēmas pamatu.

 

Daudzi draugi mākslinieki – Daugavpils dzejnieki, rakstnieki, gleznotāji pateica daudz labu vārdu poēmas autorei, deklamēja savus dzejoļus un dziedāja dziesmas: Gaļina Sontocka, Stanislavs Volodjko, Faina Osina, Marija Safronova, Jevtihijs Konopļevs, Pavels Plotnikovs, Valentīna Prudnikova, Jefrosinija Lele, Pjotrs Lavrenovs un citi.

 

Klausītājus aizkustināja baltkrievu dziesmas, kuras liriski izpildīja koru kapela “Spadčina” (vadītāja Janina Juzefoviča). Vakara vadītāja, vecākais kultūras darbinieks un Baltkrievu biedrības “Uzdim” dalībniece Jevgenija Guļajeva, sarīkoja pasākumu ļoti augstā līmenī, savācot daudz materiālu par A.Sazankovu un viņas grāmatu.

 

BKC vadītāja un Baltkrievu biedrības “Uzdim” valdes locekle Žanna Romanovska ar biedrības “Uzdim” dalībnieci Tatjanu Deņisovu sirsnīgi apsveica Anastasiju Sazankovu sakarā ar jaunās grāmatas, veltītai tādam interesantam vēsturiskajam laikmetam, izdošanu; novēlēja radošu iedvesmu un neapstāties pie sasniegtā.

0
Autors:preses relīze
Foto:publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 16:56 Koncertuzvedums “Pretī vasarai”
Vakar, 14:17 Špoģu vidusskolas veiksmes stāsts
Vakar, 09:48 Auto ekspluatācijas nodokļu izmaiņu dēļ 79% iedzīvotāju pārskatīs auto iegādes plānus
Vakar, 09:36 Muita atklāj gandrīz 170 000 kontrabandas cigarešu akmeņogļu un kukurūzas kravās
Vakar, 09:30 Latvijas izlase svin otro uzvaru Eiropas līgā
23. maijā, 14:30 Atbalstītājus uzrunāja ideja iepriecināt reģionu iedzīvotājus!
23. maijā, 10:01 Jaunieši no dažādām valstīm aicina piedalīties konkursos 1. Jūnijā
23. maijā, 09:43 Aicina daugavpiliešus piedalīties radi!2018 dizaina domāšanas praktiskajā seminārā
22. maijā, 21:47 Pilsētas atpūtas vietas gaida cienītājus baudīt dabu (VIDEO)
22. maijā, 21:45 Daugavpils reģionālajā slimnīcā nodarbības vadīja Vašingtonas Universitātes profesors (VIDEO)
22. maijā, 21:41 Esplanādes futbola stadionā notiek kapitālremontdarbi (VIDEO)
22. maijā, 21:38 Kāpēc "Latgales partija"atteicās iestāties politiskajā apvienībā "Jaunā Vienotība" (VIDEO)
22. maijā, 21:32 Kā saņemt lielisku optisko internetu un saekonomēt apmēram 90 eiro (VIDEO)
22. maijā, 14:03 Latvijas volejbola izlases spēlētājs sajūsmināts par spēlēšanu Daugavpilī
22. maijā, 11:28 Strādnieku ielā atrastā viela vairs nav bīstama (VIDEO)

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti