Anastasijas Sazankovas jaunā grāmata atdzīvināja vēsturi 0

Otrdiena, 24 apr 2018, 13:39 Versija drukāšanai

Anastasijas Sazankovas jaunā grāmata atdzīvināja vēsturi
2018. gada 17. aprīlī Baltkrievu kultūras centrā (BKC) notika literāri-muzikālais vakars veltīts Daugavpilī pazīstamas dzejnieces un mākslinieces, Daugavpils pilsētas domes goda raksta un sudraba zīmes “Gada balva-2014” īpašnieces Anastasijas Sazankovas vēstures poēmas “Jaroslavs” prezentācijai.


„Aizmirstot vārdu – zaudējām sevi. Aizmirstot vēsturi – zaudējām Tēvzemi. Saglabājot atmiņu par savu dzimteni, ciešot pēc nostaļģijas, pat esot tālu no dzimtenes mēs esam viņas meitas un dēli…” – tie ir autores vārdi no vēsturiskās poēmas „Jaroslavs” priekšvārdiem. Vēsturiskā tēma, dzimtenes un vēsturiskā mantojuma tēma, ir ļoti tuvas Anastasijai Sazankovai. Esot īstai baltkrievu tautas meitai viņa nevarēja neuzrakstīt par Polockas zemes pazīstamajiem cilvēkiem (kur pati ir dzimusi) – Jefrosinju Polocku, Rognedu un tagad tika publicēta jauna grāmata par Rognedas dēlu – Jaroslavu Gudro.

 

Anastasija Sazankova piedzima Baltkrievijā, Zaharniči ciemā, Polockas rajonā. Pabeidza Polockas medicīnas profesionālo skolu, tālāk sekoja Valsts Medicīnas Universitāte Minskā. Visu savu dzīvi strādāja par ārstu un pat ir izdevusi grāmatu par ārstniecības augiem. A.Sazankova ir Latgales brīvo mākslinieku asociācijas dalībniece, aktīva Baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” biedre. Neskatoties uz cienījamo vecumu dzīvo aktīvi - glezno, raksta dzeju, izdod grāmatas, piedalās Dienas aprūpes centra darbībā, ka arī pilsētas pasākumos.

 

A.Sazankovas astotās pēc kārtas grāmatas vēsturiskās poēmas „Jaroslavs” prezentācija pēc tradīcijas notika Baltkrievu kultūras centrā. Anastasija Sazankova ir aktīvs un daudzpusīgs talantīgs cilvēks, ir vienkārša un centīga, ir cienījama ne tikai baltkrievu diasporā, bet arī Daugavpils radošu cilvēku vidū. Tāpēc uz pasākumu atnāca daudz dzejnieces talanta cienītāju, kuriem bija iespēja pieskarties mūsu senču bagātajam vēsturiskajam mantojumam, noklausīt ļoti krāsaino un aizraujošo autores stāstu par savu grāmatu, dažādas versijas un vēsturiskus faktus, kuri izveidoja poēmas pamatu.

 

Daudzi draugi mākslinieki – Daugavpils dzejnieki, rakstnieki, gleznotāji pateica daudz labu vārdu poēmas autorei, deklamēja savus dzejoļus un dziedāja dziesmas: Gaļina Sontocka, Stanislavs Volodjko, Faina Osina, Marija Safronova, Jevtihijs Konopļevs, Pavels Plotnikovs, Valentīna Prudnikova, Jefrosinija Lele, Pjotrs Lavrenovs un citi.

 

Klausītājus aizkustināja baltkrievu dziesmas, kuras liriski izpildīja koru kapela “Spadčina” (vadītāja Janina Juzefoviča). Vakara vadītāja, vecākais kultūras darbinieks un Baltkrievu biedrības “Uzdim” dalībniece Jevgenija Guļajeva, sarīkoja pasākumu ļoti augstā līmenī, savācot daudz materiālu par A.Sazankovu un viņas grāmatu.

 

BKC vadītāja un Baltkrievu biedrības “Uzdim” valdes locekle Žanna Romanovska ar biedrības “Uzdim” dalībnieci Tatjanu Deņisovu sirsnīgi apsveica Anastasiju Sazankovu sakarā ar jaunās grāmatas, veltītai tādam interesantam vēsturiskajam laikmetam, izdošanu; novēlēja radošu iedvesmu un neapstāties pie sasniegtā.

0
Autors:preses relīze
Foto:publicitātes foto

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Šodien, 10:31 Darba piedāvājumi Daugavpilī (23.oktobrī)
Šodien, 09:30 VP Daugavpils iecirknis meklē bezvēsts pazudušo Jevgeniju Molodcovu
Šodien, 08:41 Bērnu namā “Priedīte” rudens brīvdienas sākušās ar Kanādas bruņoto spēku viesošanos
Vakar, 15:22 Latvijas Pasts Daugavpilī atklās jaunajiem vecākiem draudzīgo pasta nodaļu
Vakar, 14:38 Ar pārliecinošām uzvarām Daugavpils hokeja čempionāta komandas turpina cīņu
Vakar, 09:19 Daugavpils lasītājiem bija iespēja tikties ar rakstnieku Gunti Bereli
Vakar, 09:16 DU turpinās ķīniešu valodas apguve
21. oktobrī, 09:08 Par 21 473 eiro plāno uzstādīt Latvijas karogus septiņos robežpunktos
21. oktobrī, 09:07 Astoņos mēnešos no Latvijas izvests par 5,3% mazāk cigarešu
21. oktobrī, 09:05 Lielā valsts daļā svētdiena būs saulaina
21. oktobrī, 09:04 Militāro apmācību apguvušajiem studentiem varētu izmaksāt 2500 eiro lielu kompensāciju
21. oktobrī, 09:01 Valodnieki vienojas, ka Solsberi pilsēta jāsauc par Solsberiju
20. oktobrī, 17:00 Šogad aizturētas septiņas personas par kukuļdošanu robežsargiem
20. oktobrī, 13:35 Troickis: Pret propagandu var cīnīties tikai ar godīgumu un atklātību
20. oktobrī, 12:10 Restrukturizācija AS “Daugavpils satiksme” turpinās

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņasFest

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti