Kāpēc izmantot atmaksātas brīvdienas? 0

Piektdiena, 13 apr 2018, 12:00 Versija drukāšanai

Kāpēc izmantot atmaksātas brīvdienas?
Vairāk nekā puse no visiem uzņēmumiem piedāvā darbinieku apmaksātu laiku, nevis noteikto atvaļinājumu dienu, slimības dienu skaitu utt. Ja jūs nekad neesat pārliecināts, kā iegūt pāris brīvdienas bērnu futbola turnīriem, nodarbībām u.c., šāds risinājums var vienkāršot dzīvi. Tāpat arī sms kredīti (sms lån 2018) var sniegt materiālo atbalstu, lai jau tā atmaksātā atvaļinājuma laikā nekā netrūktu vai arī nerastos papildus parādi.


Arī tad, ja jūs ilgojieties pēc brīvdienām, kam nav nepieciešams gaidīt līdz nedēļas nogalei, ir iespējams atrast iespēju iegūt brīvas dienas. Ja jūsu slimības dienas, personīgās dienas un brīvdienas aizņem visu brīvo dienu limitu, iespējams, ka jums būs mazāka iespēja doties brīvdienās, kad jūs nejūtaties pilnībā vesels. Tas varētu palielināt jūsu produktivitāti, bet tas varētu arī likt jums un jūsu darbiniekiem riskēt ar to, ka kāds varētu patiešām saslimt. Darba ņēmēji apspriežas un pārdomā, pirms viņi nolemj zvanīt, lai paziņotu darba devējam, ka ir slimi.

 

Ietaupīto atvaļinājumu dienu taupīšana var jums labi darboties, ja jūsu darba devējs ļauj jums izmantot visas savas neizmantotās brīvdienas. Bet jauni pētījumi atklāj, ka uzņēmumi mazāk un mazāk vēlas to darīt. Tikai 9% no darba devējiem ļauj darbiniekiem izņemt neizmantoto atvaļinājuma laiku, kad viņi pamet darbu. Skaitlis nokrita līdz 13% 2012. gadā no 18% 2010. gadā. Tas var samazināties ekonomisku iemeslu dēļ. Tas maksā papildus darba devējiem. Šie dati attiecas uz Ameriku. Piemērs ir BART, Sanfrancisko apgabala tranzīta sistēma, kurā darbinieki strikti risina jautājumus, tostarp algas, vecāko vadītāju grupa ir uzkrājusi kopumā 69 gadus neizmantoto atvaļinājumu un brīvdienu laiku, kura vērtība ir gandrīz 8 miljoni ASV dolāru (6,46 miljoni eiro).

 

Protams, daudzi cilvēki ar labu iemeslu dēļ ir ar neizmantoto brīvdienu laiku. Jums varat būt neparasti izturīgs, vai arī jūs varētu smagi strādāt pie liela projekta un pabeigt gadu ar papildu brīvām dienām. Bet ar mazāk darba devējiem, kas ļauj pārnest neizmantoto laiku uz nākamo gadu, jums ir mazāk un mazāk iemeslu to uzkrāt. Galu galā, ja jūs nevarat izmantot laiku vēlāk, kāpēc gaidīt? Šķiet, ka Toronto skolotāji to ir izpētījuši. Pēc tam, kad provinču valdība pārtrauca iespēju skolotājiem ietaupīt neizmantoto slimības laiku, skolotāju prombūtnes līmenis palielinājās par 22% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu. Īpaši attiecībā uz atvaļinājumu laiku darbiniekiem vajadzētu to izmantot, jo organizācija dod viņiem šo laiku, lai viņi varētu atpūsties un atgriezties darbā moži. Amerikas Savienotajās Valstīs organizācijām nav pienākuma nodrošināt atvaļinājumu, slimības atvaļinājumu vai jebkādu atvaļinājumu, kas jāmaksā. Savukārt citās valstīs, piemēram, lielākajā daļā Eiropas valstu šādi gadījumi ir pilnībā atmaksāti. Procentu izmaksa no vidējās mēneša algas tomēr var mainīties.

 

Atmaksātas brīvdienas ļauj iegūt brīvu laiku, lai nodotos sev svarīgām lietām: hobijam, doties garākā ceļojumā, apciemot sev tuvos cilvēkus, kam nav sanācis laika u.c. Ir tik daudz lietu, ko ir iespējams darīt, tāpēc nevajadzētu šaubīties, ka ir vērts izmantot piešķirto laiku pat ja šķiet, ka tas neiekrīt tajā laikā, kad katrs vēlētos. Vienmēr var atrast lietas, ko darīt un kā aizpildīt brīvo laiku vai vienkārši izbaudīt laiku ārpus biroja un citas ierastās vides un izlasīt grāmatu bez steigas. Savukārt aizdevums ar negatīvu kredītvēsturi (lån med betalningsanmärkning) ļaus iegūt papildus finanses, ja tomēr šķiet, ka budžets pilnībā neatļauj izbaudīt to, pēc kā visvairāk kāro prāts vai ķermenis.

0
Autors:preses relīze
Foto:publicitātes attēls

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 16:56 Koncertuzvedums “Pretī vasarai”
Vakar, 14:17 Špoģu vidusskolas veiksmes stāsts
Vakar, 09:48 Auto ekspluatācijas nodokļu izmaiņu dēļ 79% iedzīvotāju pārskatīs auto iegādes plānus
Vakar, 09:36 Muita atklāj gandrīz 170 000 kontrabandas cigarešu akmeņogļu un kukurūzas kravās
Vakar, 09:30 Latvijas izlase svin otro uzvaru Eiropas līgā
23. maijā, 14:30 Atbalstītājus uzrunāja ideja iepriecināt reģionu iedzīvotājus!
23. maijā, 10:01 Jaunieši no dažādām valstīm aicina piedalīties konkursos 1. Jūnijā
23. maijā, 09:43 Aicina daugavpiliešus piedalīties radi!2018 dizaina domāšanas praktiskajā seminārā
22. maijā, 21:47 Pilsētas atpūtas vietas gaida cienītājus baudīt dabu (VIDEO)
22. maijā, 21:45 Daugavpils reģionālajā slimnīcā nodarbības vadīja Vašingtonas Universitātes profesors (VIDEO)
22. maijā, 21:41 Esplanādes futbola stadionā notiek kapitālremontdarbi (VIDEO)
22. maijā, 21:38 Kāpēc "Latgales partija"atteicās iestāties politiskajā apvienībā "Jaunā Vienotība" (VIDEO)
22. maijā, 21:32 Kā saņemt lielisku optisko internetu un saekonomēt apmēram 90 eiro (VIDEO)
22. maijā, 14:03 Latvijas volejbola izlases spēlētājs sajūsmināts par spēlēšanu Daugavpilī
22. maijā, 11:28 Strādnieku ielā atrastā viela vairs nav bīstama (VIDEO)

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti