Lielā Stropu ezera krastā izvilks kuģīti, kas radījis piesārņojumu ūdenstilpnē 0

Ceturtdiena, 26 mar 2015, 10:06 Versija drukāšanai

Lielā Stropu ezera krastā izvilks kuģīti, kas radījis piesārņojumu ūdenstilpnē
Šonedēļ, 27.martā,Daugavpilī, Lielajā Stropu ezerā krastā tiks vilkts piesārņojumu radījušais bojatais iegrimušais kuģītis "Stropu vilnis" (peldošā pirts).Kā pastāstīja Daugavpils Komunālās saimniecības pārvaldes vadītājs Aivars Pudāns, kuģīša izvilkšanu krastā paredzēts īstenot, piesaistot divus ceļamkrānus un smago vilcējtehniku - buldozeru vai ekskavatoru.


Lai atvieglotu kuģīša izvilkšanu, ir demontēta pirts un notiek augšējā klāja griešanas darbi. Tāpat plānots saremontēt un aizvērt vandaļu sabojāto kuģa kingstonu. Bez šīs ierīces funkcionalitātes atjaunošanas ūdens sūknēšana no kuģa korpusa nav iespējama. Ar mērķi veikt tā utilizāciju nedēļas sākumā kuģīti, kura masa ir 28 tonnas, no maksātnespējīgās SIA "Ekobūvniecība" pārpirka kāda privātpersona.

 

Kuģīša izvilkšana no ūdens ir viens no nepieciešamajiem priekšnosacījumiem līča attīrīšanai no naftas produktiem, kas noplūst no kuģīša. Stropu ezerā noplūdušo naftas produktu savākšana un utilizācija varētu izmaksāt vairākus tūkstošus eiro. Šie izdevumi būs jāsedz kuģīša iepriekšējam īpašniekam.

 

Patlaban naftas produktu noplūde no kuģīša Stropu ezerā ir apturēta, ezerā ir uzstādītas norobežojošās un absorbējošās bonas, norobežojot piesārņojumu starp piestātni un krastu, un turpinās tā savākšanas darbi. Avārijas vieta tiek uzraudzīta cauru diennakti.

 

Pēc Daugavpils reģionālās vides pārvaldes speciālistu atzinuma, patlaban videi nodarītais kaitējums ir neliels un pludmales, kurai vairākas reizes bijis piešķirts Zilais karogs, darbība šovasar nebūs apdraudēta. Taču, kamēr nogrimušais kuģītis nav izvilkts no ūdens, piesārņojuma draudi turpina pastāvēt.

 

Avārijas seku novēršanas darbus pludmalē "Stropu vilnis" plānots pabeigt līdz 1.aprīlim, līdz 15.aprīlim tiks veikts ūdens kvalitātes monitorings.

 

Kā pastāstīja Daugavpils pilsētas domes civilās aizsardzības organizators Vladislavs Ruskuls, notikuma vietā ir atsūknēti vairāki desmiti kubikmetru degvielas un ūdens maisījuma, 21 metra perimetrā ir uzstādītas absorbējošās bonas, kas ierobežo piesārņojuma izplatību.

 

Degvielas noplūde no kuģīša, kas piesārņoja Stropu ezeru, tika konstatēta 13.martā. Par notikušo nekavējoties tika paziņots atbildīgajiem dienestiem un sākās noplūdes novēršanas un avārijas seku likvidācijas darbi.

 

VUGD darbiniekiem kuģa izraisīto piesārņojumu izdevies lokalizēt pāris stundu laikā. Konstatēts, ka naftas produktu noplūde radusies kuģa īpašnieka bezdarbības dēļ.

0
Autors:daugavpils24.lv
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)
16. maijā, 11:41 Kas ir Drive in un kāpēc to izvēlēties?

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti