DU tiek īstenots projekts “Dissemination of EEA LV-NO Project “Studies of Monuments to Famous Persons” Results and Establishing Guidelines for Further Networking” 0

Pirmdiena, 30 okt 2017, 14:55 Versija drukāšanai

DU tiek īstenots projekts “Dissemination of EEA LV-NO Project “Studies of Monuments to Famous Persons” Results and Establishing Guidelines for Further Networking”
Daugavpils Universitāte saņēmusi atbalstu projekta “Dissemination of EEA LV-NO Project “Studies of Monuments to Famous Persons” Results and Establishing Guidelines for Further Networking”, ID Nr. BFP/2017/20, īstenošanai.


2017. gada 31. augustā no Valsts izglītības attīstības aģentūras tika saņemts apstiprinājums divpusējās sadarbības atbalsta pasākuma projekta “Dissemination of EEA LV-NO Project “Studies of Monuments to Famous Persons” Results and Establishing Guidelines for Further Networking”, ID Nr. BFP/2017/20, ieviešanai.

 

Projekta vadošais partneris: Daugavpils Universitāte.

 

Sadarbības partneris: Dienvidaustrumnorvēģijas universitātes koledža.

 

Projekta vispārīgais mērķis: salīdzināmo kultūrstudiju tīkla izveide, lai koordinētu tālākās aktivitātes kopīga Web of Science datu bāzē iekļautā žurnāla “Comparative Studies. Monuments to Famous Persons as a Component of National Identity” sagatavošanai un jaunu projektu izstrādei salīdzināmo kultūrstudiju jomā. Divpusējās sadarbības atbalsta pasākumu laikā tiks nodrošināta un nostiprināta turpmākā zinātniskā sadarbība un pieredzes apmaiņa starp DU un DUK.

 

Projekta ieviešanas laiks: 01/09/2015 – 31/10/2017.

 

Projekta finansējums: Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) un Norvēģijas finanšu instruments (NFI) – 100%.

 

No 2017. gada 4. oktobra līdz 9. oktobrim Daugavpils Universitātes (DU) Humanitārās fakultātes Latviešu literatūras un kultūras katedras profesore Dr. philol. Maija Burima un DSP „Literatūrzinātne” 3. studiju gada studējošā Mg. philol. Eva Kasparenoka projekta “Dissemination of EEA LV-NO Project “Studies of Monuments to Famous Persons” Results and Establishing Guidelines for Further Networking”, ID Nr. BFP/2017/20, ietvaros viesojās Dienvidaustrumnorvēģijas universitātes koledžā (DUK) Vestfoldā un Bo.

 

Vizītes laikā Vestfoldā tika prezentēti iepriekš īstenotā projekta “Stipendiju ieviešana valodu un kultūras studijām Latvijā un Norvēģijā ar fokusu uz ievērojamu personu pieminekļu studijām un to testēšanu tūrisma vajadzībām”, ID Nr. EEZ/NFI/S/2015/011, rezultāti, notika pārrunas par turpmāko sadarbību salīdzināmo kultūrstudiju jomā. Norvēģijas partneri prezentēja jaunākos pētījumus pieminekļu semiotikas jomā, uz kuru pamata tiks sagatavotas publikācijas zinātnisko rakstu krājumam, kura izdošanu ir paredzēts finansēt, iesniedzot projektu nākamajā EEZ finanšu instrumenta un Norvēģijas finanšu instrumenta programmā. Partneri pārrunāja Latvijas un Norvēģijas kopīgā zinātniskā izdevuma Web of Science datu bāzē iekļautā žurnāla “Comparative Studies. Monuments to Famous Persons as a Component of National Identity” struktūru.

 

Notika organizēta diskusija, kurā piedalījās 6 DUK eksperti kultūras studiju jomā, 10 DUK maģistranti un doktoranti. Diskusijas laikā tika izstrādātas vadlīnijas sadarbības tīkla izveidei, apspriestas idejas nākamā projekta pieteikuma izstrādē un pārrunāta Daugavpils Universitātē paredzētā semināra norise un saturs. Vizītes ietvaros M. Burima un E. Kasparenoka apmeklēja Bo Nordistikas muzeju (Bø Nordisk Museum) un iepazinās ar reģionālo rakstnieku literāro devumu.

 

No 2017. gada 9 oktobra līdz 2017. gada 11. oktobrim notika Dienvidaustrumnorvēģijas universitātes koledžas docētāju Sigrid Aksnes Stykket un Kristian Ihle Hanto vizīte Daugavpils Universitātē. 2017. gada 10. oktobrī DU tika organizēts seminārs „The distribution of the results of EEA LV-NO Project “Studies of Monuments to Famous Persons” and a network planning for further collaboration between Daugavpils University (DU) and University College of Southeast Norway (USN)”, kurā pulcējās vairāk kā 30 dalībnieki – DU akadēmiskais personāls un studējošie. Semināra laikā tika prezentētas Norvēģijā izstrādātās vadlīnijas turpmākajai sadarbībai starp DU un DUK salīdzināmo kultūrstudiju jomā, prezentēts salīdzināmo kultūras studiju tīklojums ar mērķi turpināt sadarbību starp DU un DUK. Semināra otrajā daļā tika organizēts grupu darbs, kas rezultējās ar jaunām idejām pieminekļu izpētē, kā arī citiem ieteikumiem starpdisciplināru projektu ieviešanā.

 

Vizītes ietvaros Norvēģijas partneri iepazinās ar Daugavpils kultūras mantojuma pērlēm – Daugavpils Marka Rotko mākslas centru un Daugavpils sinagogu, izvērtēja iespējas iekļaut šos objektus kopīgo projektu lauka pētījumos. Projekta partneri vienojās, ka projekta ietvaros jāīsteno vēl viens brauciens no DU uz DUK, lai jauno tīklojumu un turpmāko sadarbības plānu prezentētu plašākai auditorijai DUK. Vizīte tiek plānota no 2017. gada 19. oktobra līdz 21. oktobrim.

 

Projektu līdzfinansē EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenti.

 

Vairāk par EEZ/Norvēģijas finanšu instrumentu programmu “Pētniecība un stipendijas” var uzzināt Valsts izglītības attīstības aģentūras mājaslapā www.viaa.gov.lv sadaļā EEZ/Norvēģijas finanšu instrumenti.

DU tiek īstenots projekts “Dissemination of EEA LV-NO Project “Studies of Monuments to Famous Persons” Results and Establishing Guidelines for Further Networking”0
Autors:Grani.lv
Foto:Ivars Soikāns/LETA

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)
16. maijā, 11:41 Kas ir Drive in un kāpēc to izvēlēties?

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti