Daugavpils dome iegādāsies pamestu ēku Saules ielā 0

Piektdiena, 20 mar 2015, 14:54 Versija drukāšanai

Daugavpils dome iegādāsies pamestu ēku Saules ielā
Finanšu komitejā skatīja jautājumu par nekustamā īpašuma iegādi Saules ielā 2”. Īpašums ir bijušā uzņēmuma “Daiļrade” ēku drupas, kas jau vairāk kā 20 gadus ir pamestas un pārvērtušās par graustiem. Pašvaldība nekustamo īpašumu, kas sastāv no 4 ēkām, plāno pirkt par 33 tūkst. eiro. Iegādājoties īpašumu, pašvaldība beidzot varēs risināt jautājumu par teritorijas sakārtošanu un tās attīstību.


Zemesgabals, uz kura atrodas minētās ēkas, ir daļa no kvartāla starp Saules, Institūta, Daugavas un Muzeja ielām, tas atrodas valsts nozīmes pilsētbūvniecības pieminekļa - Daugavpils pilsētas vēsturiskā centra teritorijā. Minētais kvartāls uzskatāms par izcilu vietu Daugavpils vēsturiskajā centrā, kas saglabājusi nozīmīgas arhitektūras vērtības. Kvartālā atrodas divas Saules skolas vēsturiskās ēkas, bet tieši pretī – Saules ielā 1/3- bijušā Skolotāju institūta ēka. Kvartāls labi pārskatāms no Aizsargdambja un Vienības tilta, to var uzskatīt par Daugavpils vēsturiskās daļas vizītkarti.

 

Diemžēl, tieši skatos no Saules un Daugavas ielu krustojuma, kā arī no dambja un Vienības tilta paveras visnepievilcīgākais skats. Bijušās ‘’Daiļrades” ēkas pārvērtušās par graustiem, Institūta un Lāčplēša ielas praktiski zudušas, jo ļoti tuvu apbūvei pietuvojies Daugavas ielas uzbērums. Trīsstāvu būvapjoma drupas disonē ar smalko vēsturisko apbūvi Saules ielas pretējā pusē.

 

Lielākā daļa kvartāla pieder pašvaldībai, te atrodas Saules skolas ēkas. Iegūtais nekustamais īpašums ļaus veikt pirmos neatliekamos sakārtošanas darbus, nojaukt graustus un perspektīvā kompleksi risināt kvartāla apbūvi, gan izbūvējot Saules skolai nepieciešamās ēkas, gan labiekārtojot teritoriju, gan arī zemesgabala daļu gar Daugavas ielu iesaistot kopējā pilsētas veloceliņu struktūrā, tādejādi savienojot veloceliņu gar Daugavas ielu ar Vienības tiltu un Grīvas mikrorajonu.

Turpmāk iecerēts izstrādāt kvartāla apbūves atjaunošanas priekšlikumu, kas paredzētu saglabāt apbūves arhitektoniskās un vēsturiskās vērtības, Saules un Institūta ielu krustojumā veidot arhitektoniski izteiksmīgu un vēsturiskai pilsētvidei atbilstošs būvapjomu, kā arī telpiski atrisināt apbūves sasaisti ar Daugavas ielas uzbērumu.

 

Projektu iecerēts realizēt ERAF finansētā projekta „Daugavpils Dizaina un mākslas vidusskolas „Saules skola” mācību aprīkojuma modernizācija un infrastruktūras uzlabošana” 2. kārtā.

Autors:Grani.lv
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

20. maijā, 09:29 Zemākā un augstākā maksa par 1 kv. m apkuri Daugavpilī atšķiras 14 reizes
15. maijā, 09:31 Radošās rakstīšanas dienas nometne 7. - 9. klašu skolēniem Daugavpilī
8. maijā, 14:53 Klimata un enerģētikas ministrijas vadību nosver uz šķeldas svariem Daugavpilī
29. aprīlī, 12:54 Tiek noslēgta apkures sezona
25. aprīlī, 09:55 Sabiedriskā transporta mēnešbiļetes Daugavpilī: vai tas ir izdevīgi?
22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti