Daugavpilī par saistību ar šaujamieroču nelikumīgu apriti aizturēti divi vīrieši 0

Otrdiena, 15 aug 2017, 13:53 Versija drukāšanai

Daugavpilī par saistību ar šaujamieroču nelikumīgu apriti aizturēti divi vīrieši
Daugavpilī aizdomās par saistību ar šaujamieroču nelikumīgu apriti policijas darbinieki aizturējuši divus 1984. un 1973.gadā dzimušus vīriešus, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova.


Aizvadītajā nedēļā Daugavpilī, VP Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja sevišķi smagu un sērijveida noziegumu apkarošanas nodaļas darbinieki sadarbībā ar Daugavpils iecirkņa un Kārtības policijas biroja likumsargiem, veica profilaktisko reidu, kura gaitā pārbaudīja vairāku personu saistību ar akcīzes nodokli apliekamo preču, narkotisko vielu un šaujamieroču nelikumīgu apriti, ka arī iepriekš sāktā kriminālprocesā veica septiņas sankcionētas transportlīdzekļu un privātīpašumu kratīšanas.

 

Operatīvo pasākumu rezultātā, veicot 1957.gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietas apskati, tajā tika konstatēti vairāki nelikumīgi šaujamieroči. Likumsargi notikuma vietā konfiscēja AK-74 automātam līdzīgu ieroci, revolvera tipa pistoli, piecas mazkalibra patronas, šaujampulveri un metāla ierīci, kas izmantojama patronu izgatavošanai.

 

Savukārt 1974.gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā izņemts PM pistolei līdzīgs šaujamierocis, četras tabletes, kas, iespējams, satur narkotiskās vielas, ka arī citu personu dokumenti.

 

Aizdomās par saistību ar minētajiem likumpārkāpumiem, policisti aizturēja divus organizētas noziedzīgas grupas dalībniekus - 1984.gadā un 1973.gadā dzimušus vīriešus. Vienam no aizturētajiem, 1984.gadā dzimušajam, piektdien tika piemērots drošības līdzeklis - apcietinājums. Šis vīrietis jau agrāk bija nonācis likumsargu redzeslokā.

 

Izmeklēšana turpinās, nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes.

 

Par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas - Krimināllikuma 233.panta 2.daļa - vainīgajām personām paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

 

Savukārt par huligānismu, ja to izdarījusi personu grupa vai ja tas saistīts ar miesas bojājumu nodarīšanu cietušajam vai ar mantas bojāšanu vai iznīcināšanu, vai ar pretošanos varas pārstāvim vai personai, kura vēršas pret sabiedriskās kārtības pārkāpšanu, vai ja tas izdarīts, lietojot ieročus, kā arī citus miesas bojājumu nodarīšanai izmantojamus priekšmetus - 231.panta 2.daļa - vainīgajām personām paredzēts sods ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

0
Autors:LETA
Foto:Jurijs Dunaiskis

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

4. jūlijā, 13:25 Daudzbērnu ģimenes varēs iemācīties iesniegt e-iesniegumus
2. jūlijā, 09:45 “Lelles un papīrs” Starptautiskajā leļļu festivālā Daugavpilī (VIDEO)
25. jūnijā, 11:53 Vasaras pilnbrieda izstāžu sezonas atklāšana
2. jūnijā, 10:29 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
31. maijā, 17:35 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
31. maijā, 11:15 Daugavpils tehnikuma audzēkņi stāžējas ārzemēs (VIDEO)
30. maijā, 15:15 Bērnu drošība vasarā (VIDEO)
29. maijā, 11:07 Policija lūdz atsaukties konflikta lieciniekus
29. maijā, 10:47 Izsludināta pieteikšanās dalībai akordeona mūzikas festivālā
28. maijā, 14:50 Rēzeknē godalgoti izcilākie skolēni (VIDEO)
28. maijā, 12:05 Izplata viltus ziņas par drošības draudiem Daugavpils tiesā (VIDEO)
26. maijā, 10:41 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
25. maijā, 17:00 Baltkrievu kultūras centrs iegrieza visus jubilejas riņķu dejā
24. maijā, 16:55 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (ANONSS)
24. maijā, 16:05 Eiropas Parlamenta vēlēsānas jau sestdien (VIDEO)

 

Reklāma

 
-Dautkom ziņas
Projekti

Projekti

Projekti

Projekti