Lāčplēsis: Elksniņš mēģina izrēķināties ar Pašvaldības policijas priekšnieku 0

Piektdiena, 30 jūn 2017, 14:50 Versija drukāšanai

Lāčplēsis: Elksniņš mēģina izrēķināties ar Pašvaldības policijas priekšnieku
Jaunievēlētais Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (S), atstādinot Pašvaldības policijas priekšnieku Vladimiru Gudakovski no amata pienākumu pildīšanas, ar viņu vienkārši izrēķinās, šādu pārliecību aģentūrai LETA pauda līdzšinējais Daugavpils mērs Lāčplēsis.


Lāčplēsis uzskata, ka rīkojums par Gudakovska atstādināšanu no amata pienākumu pildīšanas no likumības puses ir stipri vien apšaubāms. "Vēlme nokārtot rēķinus ar policijas darbiniekiem vai tās vadību, kas pilda savus pienākumus, ir regulāra parādība. Elksniņa kungs laikam uzskata, ka policija ir nelikumīgi rīkojusies viņa nepieteiktās tikšanās gaitā ar vēlētājiem Jaunajā Forštadtē, kuras laikā bija atbraukusi kāda fiziska persona un skaļi klausījusies mūziku. Elksniņš laikam ir neapmierināts par to, ka pašvaldības policija šajā situācijā bija rīkojusies nevis pēc pasūtījuma, bet gan tikai likuma ietvaros," teica Lāčplēsis.

Bijušais Daugavpils mērs pauda neizpratni par to, kāpēc Elksniņam nav pretenziju, piemēram, pret valsts policiju, kas šajā gadījumā vispār neko nedarīja. "Uzskatu, ka Elksniņš vienkārši grib atriebties policijai," teica Lāčplēsis.

 

Jau vēstīts, ka Daugavpils domes priekšsēdētājs Elksniņš parakstījis rīkojumu par Pašvaldības policijas priekšnieka Gudakovska atstādināšanu no amata pienākumu pildīšanas uz trim mēnešiem.

 

Šajā laikā Gudakovskim aizliegts atrasties darba vietā un veikt darba pienākumus. Uz atstādināšanas laiku Gudakovskim tiks izmaksāta vidējā izpeļņa par visu darba piespiedu kavējuma laiku.

 

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Daugavpils pilsētas domes preses dienestā, Daugavpils domē pēdējās dienās saņemtas četras sūdzības par Pašvaldības policijas darbu un iespējamiem pārkāpumiem tās priekšnieka Gudakovska darbā.

 

Pirmā sūdzība ir par to, ka Pašvaldības policijas priekšnieks neveica pārbaudi sakarā ar dienesta ieroču pielietošanu, neievērojot ieroču aprites noteikumus, kā arī Pašvaldības policijā netiek uzskaitīts izlietotās munīcijas patēriņš un notiek padoto darbinieku emocionāla ietekmēšana.

 

Otrā ir privātpersonas sūdzība par Pašvaldības policijas bezdarbību, nenovēršot sabiedriskās kārtības pārkāpumu Daugavpilī, Jaunās Forštadtes rajonā šī gada 28.maijā un nesniedzot personai atbildi uz sūdzību.

 

Trešā ir vēl vienas privātpersonas sūdzība par to, ka viņa kā cietušā tiesības netika ievērotas, ko pierāda Latgales apgabaltiesas lēmums, kurā tiesa atzina Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas priekšnieka Gudakovska trīs lēmumus par prettiesiskiem un tos atcēla.

 

Ceturtā sūdzība ir par to, ka Pašvaldības policija neveica domes saistošo noteikumu ievērošanas kontroli.

 

Ņemot vērā, ka minētie pārkāpumi var būt būtiski un to, ka Pašvaldības policijas priekšnieks dod saistošus norādījumus padotajiem un var emocionāli tos ietekmēt, kas var kavēt objektīvo apstākļu noskaidrošanu, novēršot jaunu pārkāpumu izdarīšanu secināms, ka Gudakovska atrašanās darba vietā var kaitēt darba devēja pamatotām interesēm un ietekmēt Pašvaldības policijas darbiniekus, lai noskaidrotu visus apstākļus.

 

Atstādināšanas laikā plānots veikt objektīvu un vispusīgu apstākļu pārbaudi un noskaidrojot faktisko situāciju.

 

Sazināties ar Gudakovski aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies.

 

Kā aģentūra LETA noskaidroja Daugavpils Pašvaldības policijā, Gudakovskis šo struktūrvienību vada kopš tās izveides un savas darbības 22 gadus viņam nav bijuši izteikti nedz brīdinājumi vai aizrādījumi, vai arī piemēroti citi disciplinārsodi.

0
Autors:LETA
Foto:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 09:38 Vairākas opozīcijas partijas kandidātu sarakstus plāno iesniegt augusta sākumā
Vakar, 09:37 22. jūlija numeroloģiskais dienas fons
Vakar, 09:36 Svētdien gaiss iesils līdz +30 grādiem
Vakar, 09:34 Stiklu ciemata iedzīvotāji pamazām atgriežas mājās
Vakar, 09:32 Mairis Briedis pēc punktiem uzvar sīksto Delorjē un izcīna savu 24. uzvaru
Vakar, 09:31 Jūlija izskaņā palielināsies sutoņa
21. jūlijā, 09:22 Strīdu par invaliditāti Latvijā tiesas skata deviņus gadus; ECT atzīst pārkāpumu
21. jūlijā, 09:20 Latvijas reģionos uz autoceļiem satiksmi kavēs remontdarbi
21. jūlijā, 09:18 Dūmi no Valdgales ugunsgrēka veido smogu Lietuvas ziemeļos
21. jūlijā, 09:16 Sestdien vietām ducinās pērkons
21. jūlijā, 09:15 Latvijas U-20 basketbolisti uzvar EČ B divīzijas ceturtdaļfinālā
21. jūlijā, 09:10 Tika pārtraukta tramvaju kustība
21. jūlijā, 09:08 18. novembra un Liepājas ielu krustojumā uzstādīs luksoforu gājējiem
20. jūlijā, 16:30 Notiks Daugavpils pilsētas čempionāts futbolā 7x7
20. jūlijā, 08:37 Kosmētikas ražotāja 'Dzintars' zaudējumi pērn – 1,7 miljoni eiro

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti