Lāčplēsis: Elksniņš mēģina izrēķināties ar Pašvaldības policijas priekšnieku 0

Piektdiena, 30 jūn 2017, 14:50 Versija drukāšanai

Lāčplēsis: Elksniņš mēģina izrēķināties ar Pašvaldības policijas priekšnieku
Jaunievēlētais Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš (S), atstādinot Pašvaldības policijas priekšnieku Vladimiru Gudakovski no amata pienākumu pildīšanas, ar viņu vienkārši izrēķinās, šādu pārliecību aģentūrai LETA pauda līdzšinējais Daugavpils mērs Lāčplēsis.


Lāčplēsis uzskata, ka rīkojums par Gudakovska atstādināšanu no amata pienākumu pildīšanas no likumības puses ir stipri vien apšaubāms. "Vēlme nokārtot rēķinus ar policijas darbiniekiem vai tās vadību, kas pilda savus pienākumus, ir regulāra parādība. Elksniņa kungs laikam uzskata, ka policija ir nelikumīgi rīkojusies viņa nepieteiktās tikšanās gaitā ar vēlētājiem Jaunajā Forštadtē, kuras laikā bija atbraukusi kāda fiziska persona un skaļi klausījusies mūziku. Elksniņš laikam ir neapmierināts par to, ka pašvaldības policija šajā situācijā bija rīkojusies nevis pēc pasūtījuma, bet gan tikai likuma ietvaros," teica Lāčplēsis.

Bijušais Daugavpils mērs pauda neizpratni par to, kāpēc Elksniņam nav pretenziju, piemēram, pret valsts policiju, kas šajā gadījumā vispār neko nedarīja. "Uzskatu, ka Elksniņš vienkārši grib atriebties policijai," teica Lāčplēsis.

 

Jau vēstīts, ka Daugavpils domes priekšsēdētājs Elksniņš parakstījis rīkojumu par Pašvaldības policijas priekšnieka Gudakovska atstādināšanu no amata pienākumu pildīšanas uz trim mēnešiem.

 

Šajā laikā Gudakovskim aizliegts atrasties darba vietā un veikt darba pienākumus. Uz atstādināšanas laiku Gudakovskim tiks izmaksāta vidējā izpeļņa par visu darba piespiedu kavējuma laiku.

 

Kā aģentūru LETA iepriekš informēja Daugavpils pilsētas domes preses dienestā, Daugavpils domē pēdējās dienās saņemtas četras sūdzības par Pašvaldības policijas darbu un iespējamiem pārkāpumiem tās priekšnieka Gudakovska darbā.

 

Pirmā sūdzība ir par to, ka Pašvaldības policijas priekšnieks neveica pārbaudi sakarā ar dienesta ieroču pielietošanu, neievērojot ieroču aprites noteikumus, kā arī Pašvaldības policijā netiek uzskaitīts izlietotās munīcijas patēriņš un notiek padoto darbinieku emocionāla ietekmēšana.

 

Otrā ir privātpersonas sūdzība par Pašvaldības policijas bezdarbību, nenovēršot sabiedriskās kārtības pārkāpumu Daugavpilī, Jaunās Forštadtes rajonā šī gada 28.maijā un nesniedzot personai atbildi uz sūdzību.

 

Trešā ir vēl vienas privātpersonas sūdzība par to, ka viņa kā cietušā tiesības netika ievērotas, ko pierāda Latgales apgabaltiesas lēmums, kurā tiesa atzina Daugavpils pilsētas pašvaldības policijas priekšnieka Gudakovska trīs lēmumus par prettiesiskiem un tos atcēla.

 

Ceturtā sūdzība ir par to, ka Pašvaldības policija neveica domes saistošo noteikumu ievērošanas kontroli.

 

Ņemot vērā, ka minētie pārkāpumi var būt būtiski un to, ka Pašvaldības policijas priekšnieks dod saistošus norādījumus padotajiem un var emocionāli tos ietekmēt, kas var kavēt objektīvo apstākļu noskaidrošanu, novēršot jaunu pārkāpumu izdarīšanu secināms, ka Gudakovska atrašanās darba vietā var kaitēt darba devēja pamatotām interesēm un ietekmēt Pašvaldības policijas darbiniekus, lai noskaidrotu visus apstākļus.

 

Atstādināšanas laikā plānots veikt objektīvu un vispusīgu apstākļu pārbaudi un noskaidrojot faktisko situāciju.

 

Sazināties ar Gudakovski aģentūrai LETA pagaidām nav izdevies.

 

Kā aģentūra LETA noskaidroja Daugavpils Pašvaldības policijā, Gudakovskis šo struktūrvienību vada kopš tās izveides un savas darbības 22 gadus viņam nav bijuši izteikti nedz brīdinājumi vai aizrādījumi, vai arī piemēroti citi disciplinārsodi.

0
Autors:LETA
Foto:Grani.lv

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 16:10 Vitebskā klājā nākusi unikālā grāmata par Latvijas un Baltkrievijas vēsturi
Vakar, 16:08 4. maijā Rotko centrā bezmaksas kamermūzikas koncerts
Vakar, 15:40 Darba piedāvājumi Daugavpilī (2018. gada 23. aprilī)
Vakar, 10:21 «Mirušais nāk!» Īsts detektīvs Artilērijas ielā
Vakar, 10:17 Nezaudējiet modrību pavasarī – garnadži nesmādē pat radiatorus
Vakar, 10:14 Urbanovičs noliedz saistību ar māju Pierīgā; žurnālisti un kaimiņi redz ko citu
Vakar, 10:10 VK šaubas par naudas izlietojumu teātra un mūzikas mākslas jomās
22. aprīlī, 21:57 Daugavpils dome no Iekšlietu ministrijas sanēma savā īpašumā bumbu patvertni (VIDEO)
22. aprīlī, 21:55 Preiļu pamatskolas skolnieki atveda dāvanas dzīvnieku patversmei (VIDEO)
22. aprīlī, 21:52 Visā Latvijā un Daugavpilī notika ātruma maratons (VIDEO)
22. aprīlī, 21:49 Uz Daugavpils satiksmes projektu realizāciju nepietiek 5 miljonu eiro (VIDEO)
22. aprīlī, 21:46 Dzīvojamajā mājā Gaismas ielā 7 darbi turpinās (VIDEO)
22. aprīlī, 21:43 “Atmiņu lāde” var palīdzēt sagatavoties Martas ballei (VIDEO)
22. aprīlī, 21:40 Muzejā atklāja izstādi “Brīvības stāsti: Ģimenes vēsture – Latvijas vēsture”
22. aprīlī, 21:37 Turpinās pašvaldības īstenotā grants ceļu asfaltēšanas programma (VIDEO)

 

Padomi no «DauTKom»

Padomi no DauTKom

Reklāma

 

Dautkom ziņas

Dautkom ziņas

Projekti

Projekti

Projekti