Dome plāno nomainīt ielu gaismekļus piecos Daugavpils mikrorajonos 0

Piektdiena, 13 mar 2015, 15:12 Versija drukāšanai

Dome plāno nomainīt ielu gaismekļus piecos Daugavpils mikrorajonos
Ārkārtas Finanšu komitejas sēdē un domē tika skatīti jautājumi par pilsētas apgaismojumu. Deputātus iepazīstināja ar ielu apgaismojuma gaismekļu atjaunošanas projektiem. Komunālās saimniecības parvalde pieņēma lēmumu piedalīties atklātā Klimatu pārmaiņu finanšu instrumenta finansētajā projektu konkursa ar projektu “Siltumnīcefekta gāzu emisijas samazināšana ielu apgaismojuma infrastruktūrā Daugavpils pilsētas Jaunbūves mikrorajonā, pilsētas centrā un Gajokā".


Kopējās projekta izmaksas, kas tiks īstenots Jaunbūves mikrorajonā sastāda 303 193,33 eiro. Par šiem līdzekļiem tiek plānots iegādāties 207 energoefektīvus gaismekļus un uzstādīt ielu apgaismojumam Ziemeļu, Užvaldes, Ventspils (no Jātnieku ielas līdz Plūmju), Kļavu, Kastaņu, Plūmju, Aglonas, Avotu, Atmatas, Aizputes, Līvānu, Valkas (no Užvaldes līdz Plūmju), Neretas ielās.

 

Pilsētas centrā par 649 058,52 eiro tiek plānots iegādāties 899 energoefektīvus gaismekļus un uzstādīt ielu apgaismojumam Stacijas, Krāslavas, Alejas, Viestura, Mihoelsa, Cietokšņa, Ģimnāzijas (no Rīgas līdz Lāčplēša ielai),Vienības (no Lāčplēša līdz Raiņa ielai), Teātra, Muzeja (no Parādes līdz Vienības ielai un Lāčplēša ielas rajonā), Institūta, Kr. Valdemāra, Raiņa, Imantas (no Daugavas līdz Vienības ielai), Lāčplēša (no Muzeja līdz Cietokšņa ielai ), Saules, Sakņu, Indras, Dagdas, Maizes, Rīgas (no Daugavas līdz Cietokšņa ielai), Kandavas, Parādes, Balvu, Stadiona, Sporta, Vienības laukums, Daugavas (no 18. novembra līdz Cietokšņa ielai), apgaismojums pie t/c SOLO, Vienības tilts, transporta mezgls (Stacijas, Kārklu un Kraujas ielas).

 

Projekta izmaksas, kas tiks īstenots Gajoka mikrorajonā sastāda 122 671 eiro. Par šiem līdzekļiem tiek plānots iegādāties 140 energoefektīvus gaismekļus un uzstādīt ielu apgaismojumam Nometņu, (no Februāra līdz mājai nr. 66), Dzelzceļu, Februāra, Dzirnavu, Vidus, Bruģu, Tirgus, Jauna, Burtnieku, Fabrikas, Podnieku, Laivu, Kalēju, Centrālā un Ūdensvada ielās.

 

Visos gadījumos tiek plānots saņemt KPFI finansējumu 70% apmērā, bet Daugavpils domes līdzfinansējums sastādīs 30%. Projektus plānots realizēt līdz šī gada maija beigām.

 

Kā portālam pastāstīja Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Dzalbe, šie mikrorajoni tika izvēlēti apzināti, jo tur ir visvairāk neenergoefektīvu gaismekļu, kas patērē daudz elektroenerģijas. Ja tos nomainīt uz energoefektīviem, tad pašvaldība ieekonomēs 50% no izdevumiem, kas paredzēti pilsētas apgaismošanai.

 

Jāpiebilst, ka projektu iesniegšanas termiņš Vides aizsardzības fondā ir noteikts 19. marts.

 

Vēl divi domē izskatītie jautājumi skar grozījumu veikšana 2013. gada pieņemtajos lēmumos par Judovkas un Grīvas ielu apgaismoju; galvenokārt tie attiecas uz finansēšanu. Pagājušajā reizē, kad pašvaldība piedalījās projektu konkursā ar šiem projektiem un saņēma finansējumu, tad piedāvājumi no būvniekiem pārsniedza līdzekļu apmēru, kas tika noteikts projektā un tāpēc no šīs ieceres bija jāatsakās.

 

Tagad projektu izstrādātāji veica grozījumus projektā – samazināja celtniecības darbu apjomu. Pašvaldība atteicās no apgaismojuma stabu un ceļa virsmas tajā vietā nomaiņas.

 

Šo jautājumu apspriešanas laikā daži deputāti apšaubīja to, ka pašvaldība var atļauties tērēt tādus līdzekļus, bet Pēteris Dzalbe uzskata, ka šobrīd tas ir atvērts jautājums un galīgais lēmums par finansēšanu tiks pieņemts, kad pilsēta saņems atbalstu šo projektu realizācijai. “Ja, kas no viņiem varēs atteikties, tāpat, kā gadījumā ar Grīvas un Judovkas projektiem”, - rezumēja priekšsēdētāja vietnieks.

Autors:Grani.lv
Foto:Stock.XCHNG

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti