Grantu programma “Impulss” palīdzējusi uzņēmējiem atvērt velosipēdu nomas punktus 0

Trešdiena, 21 jūn 2017, 09:30 Versija drukāšanai

Grantu programma “Impulss” palīdzējusi uzņēmējiem atvērt velosipēdu nomas punktus
Pēdējo gadu laikā Daugavpilī ir ievērojami pieaudzis to cilvēku skaits, kuri izvēlas braukt ar divriteni. Šī ērtā un videi draudzīgā transportlīdzekļa cienītāju skaita pieaugumu lielā mērā veicina aktīva ceļu un atpūtas infrastruktūras attīstība, kas sniedz atbalstu arī jaunajiem uzņēmējiem viņu centienos izmantot jaunās iespējas sava biznesa uzsākšanai.


Vēl viens būtisks stimuls savas uzņēmējdarbības uzsākšanai ir pilsētas grantu programma “Impulss”. Daugavpils pašvaldība to īsteno jau ceturto gadu. Trīs gadu laikā finansiālo atbalstu ir saņēmuši 27 jauno komersantu projekti, radītas aptuveni 100 darbavietas. Pagājušajā gadā biznesa ideju konkursa uzvarētāju vidū bija divas firmas, kas piedāvāja velosipēdu nomu.

 

Viena no firmām specializējas mobilajā velosipēdu nomā pēc tūristu pasūtījuma, kuri apmetas viesnīcās, tomēr tās pakalpojumus var izmantot arī pilsētnieki. Labvēlīgos laika apstākļos un brīvdienās pieprasījums pieaug. Viesnīcā “Homelike Hotel” nomas punkts darbojas kopš šī gada maija vidus, pēc aptuveniem aprēķiniem nedēļā tiek iznomāti 7-10 velosipēdi. Firmas vadītāja Svetlana Azubina atzīst, ka piedalīties biznesa projektu konkursā lielā mērā pamudināja Daugavpils domes atpūtas infrastruktūras turpmākās attīstības plāni, tai skaitā promenāžu būvniecība. Pašvaldības atbalsts ļauj cerēt uz biznesa paplašināšanu.

Nikolajs Petrovičs labprāt izmanto velosipēdu. Pēc izglītības būdams finanšu analītiķis, viņš spēja veikt precīzus aprēķinus un ņemt vērā vienu no galvenajiem kritērijiem, ko konkursa komisija izvirzījusi biznesa ideju novērtēšanai – idejas atbilstība Daugavpils attīstības plāniem.

 

Izpētot pieprasījumu, jaunie uzņēmēji grasās atvērt vēl divus velosipēdu nomas punktus – Daugavpils cietoksnī un sporta trasē Stropos, kā arī paplašināt sortimentu, piedāvājot skrejriteņus, bērnu velosipēdus un kalnu divriteņus. Šogad pašvaldība ir palielinājusi finansējumu projektiem grantu programmas “Impulss” ietvaros līdz 60 000 eiro, maksimālā summa vienas biznesa idejas atbalstam – līdz 7 000 eiro. Pieteikumi dalībai konkursā tiek pieņemti līdz 31. augustam Kr. Valdemāra ielā 13, 304. kabinetā.

 

0
Autors:TV DAUTKOM

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti