Daugavpils Centra vidusskolas skolēni izglābj vairāk nekā 450 koku 0

Pirmdiena, 05 jūn 2017, 12:55 Versija drukāšanai

Daugavpils Centra vidusskolas skolēni izglābj vairāk nekā 450 koku
No pagājušā gada decembra līdz šī gada martam Latvijas skolas, profesionālās un pirmsskolas izglītības iestādes varēja piedalīties makulatūras vākšanas konkursā “Tīrai Latvijai!”, kuru rīkoja SIA ,,Zaļā josta” sadarbībā ar VISC, AS ,,Latvijas valsts meži” u.c. uzņēmumiem. Konkursa dalībnieku vidū bija arī Daugavpils Centra vidusskola, kuras audzēkņi savāca 26,742 tonnas makulatūras un ieguva 2.vietu nominācijā “Visvairāk savāktais makulatūras daudzums izglītības iestādē”. Vides speciālisti ir aprēķinājuši, ka viena tonna makulatūras ļauj saglabāt 13 - 18 kokus, tāpēc droši var apgalvot, ka Centra vidusskolas skolēni, viņu vecāki un pedagogi, iesaistoties šajā akcijā, ir pasaudzējuši vismaz 450 kokus.


Visaktīvākie makulatūras vākšanas konkursā bija 3.a klases skolēni, tāpēc tieši viņi 26.maijā kopā ar vecākiem un klases audzinātāju N.Glušakovu devās uz Tērveti, lai saņemtu skolai piešķirto Goda rakstu un balvas. Goda rakstu saņēma arī direktora vietniece audzināšanas jomā T.Zeiļa, kura organizēja makulatūras vākšanu skolā. Pēc apbalvošanas ceremonijas, kuru vadīja populārais dziedātājs Lauris Reiniks, skolēni piedalījās ”Zaļās jostas” bērnu vides festivālā “Tīrai Latvijai!”, kurā varēja iepazīt Latvijas dabu dažādās aktivitātēs. Lai saņemtu atļauju apskatīt Tērvetes dabas parku, festivāla dalībniekiem bija jāpiedalās AS “Latvijas valsts meži” rīkotajā konkursā “Papīra skola”, kurā 3.a klase uzrādīja ļoti labas zināšanas un no Cūkmena saņēma atļauju doties pa meža takām.

 

Augstus rezultātus makulatūras vākšanas konkursā uzrādīja arī 5.a klase (2.vieta), 7.a klase (3.vieta), vairāk nekā 3 tonnas makulatūras savāca gan 2.b, gan 4.a klase. 2. un 3.vietas ieguvēji 30.maijā devās ekskursijā uz Tērveti, kuru kā balvu par skolas iegūto 2.vietu konkursā dāvināja AS “Latvijas valsts meži”. Tērvetē 5.a un 7.a klases skolēni ar audzinātājām M.Skuteli un D.Savicku devās izzinošā pārgājienā kopā ar meža ekspertiem un uzzināja ļoti daudz interesantu un dzīvē noderīgu faktu par Latvijas dabu un dzīvniekiem. Skolēni atzina, ka Tērvetes mežs ar iekoptajām dabas takām, tur esošajiem rūķu namiņiem, kā arī ainavas, kas paveras no skatu torņa, viņos nostiprināja pārliecību par Latvijas dabas krāšņumu un radīja vēlmi to vēl vairāk saudzēt.

 

Labi padarīts darbs un kopīgi pavadīts laiks tuvina. Paldies skolēniem, vecākiem un pedagogiem par ieguldījumu skaistākas un tīrākas Latvijas veidošanā!

0

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

31. oktobrī, 18:59 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 5)
31. oktobrī, 09:00 Atver jaunu analīžu nodošanas punktu Ķīmiķu mikrorajonā
30. septembrī, 15:05 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 4)
15. septembrī, 08:30 Vienības tilts (Rīgas ielas svētku gaidot)
14. septembrī, 13:49 Vieta, kur Lauceses upe ietek Daugavā… (Rīgas ielas svētku gaidot)
12. septembrī, 14:50 Ceļš sākas Grīvā (projekts "Daugavas kreisā krasta stāsti")
8. septembrī, 16:44 Cietokšņ abas malas... (Rīgas ielas svētku gaidot)
1. septembrī, 12:01 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 3)
2. augustā, 10:57 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 2)
1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti