Ministrs un domes priekšsēdētājs izmēģina jaunos tramvajus 0

Ceturtdiena, 20 nov 2014, 08:29 Versija drukāšanai

Ministrs un domes priekšsēdētājs  izmēģina  jaunos tramvajus
Ziņa, ka 17.novembra naktī uz Daugavpili beidzot tika atvesti ilgi gaidītie tramvaji, jau no rīta pāršalca pār pilsētu. Acīgākie pilsētnieki jau paspēja novērtēt jaunos tramvajus, savukārt šodien apskatīt iegādātos uzņēmuma Daugavpils Satiksme jaunos tramvajus ieradās Satiksmes ministrs Anrijs Matīss un Daugavpils domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis.


Aplūkojot jauniegādātos tramvajus gan iekšpusē, gan no ārpuses un aplūkojot, kā noris darbs pie jauno vagonu komplektēšanas, pilsētas mērs un ministrs bija gandarīti.

“ Ļoti patīkami, ka jauno tramvaju iegādes projekts ir realizējies. Tuvākajā laikā uz Daugavpili tiks piegādāti atlikušie tramvaju vagoni. Jaunie tramvaji, salīdzinot ar esošajiem pilsētas tramvajiem, izskatās daudz labāk. Jaunie tramvaji ir ērti un ļoti mūsdienīgi. Ceru, ka arī Daugavpils iedzīvotāji būs apmierināti ar jaunajiem tramvajiem”, sacīja Satiksmes ministrs.

Daugavpils domes priekšsēdētājs J.Lāčplēsis norādīja - “Pats svarīgākais, ka jaunie tramvaji beidzot ir piegādāti. Esmu pārliecināts, ka uzņēmuma darbinieki izdarīs visu iespējamo, lai jaunie tramvaji jau pēc iespējas ātrāk sāktu kursēt un ļautu mūsu iedzīvotājiem justies komfortabli.

Jaunajos tramvajos ērti pārvietoties var gan cilvēki ratiņkrēslos, gan māmiņas ar bērnu ratiem. Jaunie tramvaji ir aprīkoti atbilstoši visām prasībām prasībām. Tas nozīmē, ka ir nodrošinātas novietnes ratiņiem, vietas invalīdiem, tramvaju ieeja ir aprīkota ar izbīdāmu platformu.

Lai pārliecinātos, cik ērti un droši ir tramvaji, Daugavpils Satiksme atbraukušos viesus aicināja izmēģināt tramvajus darbībā.

Pilsētas iedzīvotājiem gaidīt jaunos tramvajus atlicis pavisam nedaudz. Šobrīd uzņēmuma depo atrodas seši jaunie tramvaji. Jau oktobra sākumā tiks piegādāti vēl palikušie seši tramvaji. Vēl notiks jauno tramvaju koriģēšana, pārbaude uz sliedēm un tiks apmācīti tramvaju vadītāji, un tikai pēc tam jaunie tramvaji sāks kursēt pilsētā. Plānots, ka jau novembra sākumā pilsētnieki sāks izmantot jaunajos tramvajos.

Pavisam šogad būs 12 jauni tramvaji, no kuriem 8 ir četru asu vagoni un 4 ir sešu asu vagoni, kuru iegādei tiks iztērēti 6.496 milj. euro (bez PVN).

Satiksmes ministrs Anrijs Matīss sola, ka ar jauno tramvaju iegādi Daugavpils tramvaju parka atjaunošana neapstāsies. Šī projekta realizācija turpināsies ar Eiropas fondu atbalstu. Tuvākajā laikā tiks izsludināts jauns iepirkums vēl 13 jaunu tramvaju iegādei.

 

0
Autors:Grani.lv
Foto:Юрий Дунайский

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

22. aprīlī, 09:16 No 1. jūlija tekstilizstrādājumiem tiks piemērots jauns nodoklis. Kas notiks ar apģērbu cenām?
17. aprīlī, 17:58 Ar darbnīcām #DrošaLatvija viesojas reģionos, lai veicinātu noturību pret manipulācijām informatīvajā telpā
16. aprīlī, 14:24 “INŽENIERU ARSENĀLA” PIRMĀ GADADIENA - "1 GADS KĀ 1 DIENA"
3. aprīlī, 13:43 Nākamo apkures sezonu Daugavpils uzsāks ar zemāku tarifu
27. martā, 17:47 Daugavpils Inovāciju centrā aizritēja STEAM dienas
19. martā, 19:32 Stilīgas sarunas Daugavpilī
11. martā, 12:08 Izglītojoša izstāde “Kosmoss ikdienā”
6. martā, 10:16 Paziņojums par lokālplānojuma redakcijas nodošanu sabiedriskajai apspriešanai
5. martā, 10:06 AADSO aicina uz semināru par atkritumu apsaimniekošanu
20. februārī, 12:43 Iedzīvotāji var samazināt maksu par atkritumu izvešanu
31. janvārī, 09:46 Ja savlaicīgi neapmaksā apkures rēķinu, to sedz no priekšapmaksas
26. janvārī, 12:55 Tīrot katlus šķeldas katlumājā, sekmē to darbības efektivitāti
19. janvārī, 13:14 Renovēto māju iedzīvotāji par apkuri maksā krietni mazāk
1. janvārī, 00:00 Daugavpils valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja Andreja Elksniņa apsveikums Jaunajā gadā
27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti