Priekšlikumi Mežciema nākotnei 0

Trešdiena, 08 mar 2017, 13:14 Versija drukāšanai

Priekšlikumi Mežciema nākotnei
Pašvaldība ir uzsākusi darbu pie jaunā teritorijas plānojuma izstrādes 2019.-2031. gadam. Kādu mēs vēlamies redzēt savu pilsētu turpmākos 12 gadus? Tie ir plāni par kuriem mēs esam atbildīgi, lai tie tiek ieviesti dzīvē. Katrs priekšlikums tiek izvērtēts un ņemts vērā, bet ja ir noraidīts, tad tam ir pamatojums, kāpēc to nav iespējams realizēt.


Jau vairākus gadus pašvaldība saņem priekšlikumus no juridiskām un fiziskām personām ar idejām nekustamo īpašumu jomā: daudziem padomā privātmāju būvniecība, citi vēlas darījumu objektu apbūves iespējas. Tas ir saprotams, jo katram ir tiesības attīstīt savu nekustamo īpašumu pēc saviem ieskatiem. Šajos priekšlikumos skarti viens vai divi īpašumi.

 

Šogad mani patīkami pārsteidza Mežciema biedrība, kura uzaicināja uz tikšanos, lai es tuvāk iepazīstinu ar spēkā esošo Daugavpils teritorijas plānojumu Mežciema teritorijā un tā iespējām sakārtot viņu dzīves vietu- skaisto un vēsturiski interesanto Mežciema mikrorajonu. Viņu priekšlikumi nebija saistīti tikai ar savu zemes gabalu labiekārtošanu, bet gan Mežciemu kopumā: izveidot labiekārtotu parku, kur pastaigāties iedzīvotājiem ar bērniem un cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, atjaunot Mežciema vēsturisko funkciju- kurortoloģiju un protams nepieļaut ražošanas uzņēmumu izvietošanu, kas piesārņo vidi un padara nepatīkamu dzīvi blakus esošo māju iedzīvotājiem. Protams tas viss ir atbalstāms no teritorijas plānošanas viedokļa. Bet atgādinu, ka teritorijas plānojums nosaka vispārīgāku izmantošanu un prasības, jo konkrētas prasības iestrādājot tās grūti izpildīt mainoties biznesa iespējām vai plāniem, jo izmaiņas teritorijas plānojumā var veikt ar lokālplānojumu, kas prasa gan finansiālu, gan ir arī ilglaicīgs pasākums.

 

Mežciems bija viena no iecienītākajām atpūtas vietām- sanatorija ar sērūdens urbumu un profilaktorijs ar minerālūdens urbumu, Mežciema avotu, kā arī slavens ar diviem meža ezeriem – Trikartu un Mazo Trikartu. No šiem ezeriem pat tagad zinošākie Mežciema iedzīvotāji ņem dūņas un izmanto ārstnieciskām vajadzībām. Vai tās nav vienreizējas biznesa idejas? Iedzīvotāji vēlas, lai tiktu atjaunota kuģīša satiksme pa Daugavu, jo piestātnes vieta jau ir. Vajadzētu arī labiekārtot pludmali un Daugavas krastu, kā arī paredzēt promenādi līdz bijušās sanatorijas teritorijai. Kas ir staigājis pa Mežciema ielām, ir ievērojis, ka ir saglabājušās vēsturiskās, skaistās koka vasarnīcas ar ornamentiem. Ir pamats satraukumam - tās izzūd, jo daudzi ēku īpašnieki veic siltināšanu ar plastmasas materiāliem vai arī pārbūvē ēkas pēc saviem ieskatiem. Žēl gan! Protams ir arī pozitīvi piemēri, ka īpašnieks saglabā ēkas vēsturisko vērtību veicot restaurāciju. Tādēļ viens no priekšlikumiem - izstrādāt Mežciema mikrorajonam speciālas apbūves prasības koka arhitektūras saglabāšanai un praktiski izglītojoši semināri ēku īpašniekiem.

 

Iedzīvotājus satrauc arī Mežciema sanatorija, kura jau daudzus gadus atstāta likteņa varā. Tā iet bojā kārtējais Valsts kultūras piemineklis Daugavpilī, kas varētu pārtapt vienā no lielākiem tūrisma objektiem pilsētā. Satrauc arī Mežciema skolas un bibliotēkas liktenis. Kādā no šīm ēkām varētu izveidot Mežciema muzeju, rehabilitācijas centru bērniem ar īpašām vajadzībām. Tik daudz interesantu ideju un biznesa iespēju Mežciemā. Atliek vienīgi realizēt uzsākot jaunus biznesus, rakstot projektus. Atbalsts tam ir gan Latgales speciālās ekonomiskās zonas iespējas, gan Daugavpils biznesa inkubators.

 

Pēc visa spriežot - ja jau ir tik daudz pozitīvi domājošu un aktīvu cilvēku Mežciemā, tad tādi ir arī citos mikrorajonos. Tikai vajag kādu, kas viņus iedrošina, apvieno un uzsāk sarunu. Mežciema iedzīvotāji ir labas prakses piemērs. Viņi ir izveidojuši Mežciema biedrību, kur iesaistījušies tā iedzīvotāji un aktīvi uzsākuši dažādu projektu rakstīšanu un līdzekļu piesaistīšanu Mežciema vēstures apzināšanai, kā arī vides sakārtošanai un atpūtas infrastruktūras izveidei.

 

Pašvaldība atbalstījusi viņu ideju par rotaļu laukuma Mežciema mikrorajonā Plāteru ielā. Mežciemā atrodas AS “Latvijas Valsts meži” mežs, kurā izveidotas stihiskas izgāztuves. Biedrība jau tikās ar “Valsts mežu” pārstāvjiem par atkritumu izvešanu un veicamajiem pasākumiem, lai meži nepārvērstos atkritumu izgāztuvēs, kā arī no akciju sabiedrības puses tiek izrādīta interese atbalstīt Mežciema mikrorajonu, piedaloties kopējos projektos kā sadarbības partneriem. “Valsts meži” izteica piedāvājumu labiekārtot savu meža masīvu starp Alberta, Plāteru un Kaiju ielām Mežciema iedzīvotāju atpūtai, ievērojot iedzīvotāju intereses( mini zoodārzs, sajūtu takas, soliņi u.c.)

 

Liels lūgums arī citiem aktīviem iedzīvotājiem atsaukties un iesaistīties sava mikrorajona attīstības plānošanā. Atbalstīšu un konsultēšu aktīvistus Teritorijas plānošanas jautājumu jomā.

 

Jau iepriekš pateicos par atsaucību, Inta Ruskule, Pilsētplānošanas un būvniecības departamenta Pilsētplānošanas nodaļas un teritorijas plānojuma izstrādes vadītāja, tālr. – 26187086, e-pasts priekšlikumiem: planojumi@daugavpils.lv vai e-pasts jautājumiem: inta.ruskule@daugavpils.lv.

 

Vēlreiz atgādinam, ka informācija par jaunā Daugavpils teritorijas plānojuma izstrādi pieejama www.daugavpils.lv banerī “ Plānojam Daugavpili 2019-2031.g.”

0
Autors:www.daugavpils.lv
Foto:dinaburg.ru

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 16:51 Krāmu tirgus Cietoksnī jeb muzejs zem atklātām debesīm
Vakar, 15:40 Daugavpils 100+ sekundēs (13.08.2020., VIDEO)
13. augustā, 13:54 Daugavpils 100+ sekundēs (12.08.2020., VIDEO)
13. augustā, 09:59 Monitori, kā atslēga darbinieku produktivitātei
12. augustā, 12:20 Daugavpils 100+ sekundēs (11.08.2020., VIDEO)
11. augustā, 12:40 Daugavpils 100+ sekundēs (10.08.2020., VIDEO)
11. augustā, 10:00 Saulainā Džeinas Saulītes pasaulē (VIDEO)
10. augustā, 15:50 Par strūklaku Lielo Stropu ezerā (VIDEO)
10. augustā, 08:00 Mēs zinām (Raidījums №13)
8. augustā, 08:00 Skats no augšas jeb Aivja Pīzeļa gleznu izstāde “Lidojums”
7. augustā, 14:00 Daugavpils 100+ sekundēs (06.08.2020., VIDEO)
7. augustā, 09:38 «Top Latgale»: aktuālākās nedēļas ziņas (VIDEO)
6. augustā, 15:40 Daugavpils 100+ sekundēs (05.08.2020., VIDEO)
4. augustā, 12:55 Daugavpils 100+ sekundēs (03.08.2020., VIDEO)
3. augustā, 10:00 Daugavpils 100+ sekundēs (31.07.2020., VIDEO)

 

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

Shanson
Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti