Turpinās lietu par naudas izkrāpšanu no Valsts policijas budžeta 0

Ceturtdiena, 05 mar 2015, 09:52 Versija drukāšanai

Turpinās lietu par naudas izkrāpšanu no Valsts policijas budžeta
Ar apsūdzēto pratināšanu ceturtdien, 5.martā, Daugavpils tiesa turpinās skatīt krimināllietu par naudas izkrāpšanu no Valsts policijas (VP) budžeta.


Jau ziņots, ka bijušais VP Daugavpils iecirkņa Kārtības policijas nodaļas Jaunbūves iecirkņa inspektors Dauts Barkins apsūdzēts par to, ka ieguva svešu mantu ar viltu un izmantoja viltotu dokumentu. Savukārt toreizējie VP Latgales reģiona pārvaldes Personāla vadības nodaļas priekšnieks Gunārs Zvīgulis un Jaunbūves iecirkņa priekšnieks Māris Nikolajenko apsūdzēti, jo kā valsts amatpersonas izdarīja tīšas darbības, ļaunprātīgi izmantojot dienesta stāvokli, un šīs darbības radījušas būtisku kaitējumu valsts varai.

 

Par cietušo kriminālprocesā atzīta VP. Materiālā kaitējuma kompensācija kriminālprocesā pieteikta 9428 latu (13 415 eiro) apmērā, kas prokurora ieskatā ir pamatota.

 

Jau ziņots, ka lietu izmeklēja Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB). Tā pierādījumi liecina, ka divas atbildīgās policijas amatpersonas, ļaunprātīgi izmantojot savu dienesta stāvokli, pieļāvušas situāciju, ka 2010.gada oktobrī dienestā pieņemtā amatpersona nav strādājusi policijas iecirknī un nav veikusi savus amata aprakstā paredzētos pienākumus, bet ir saņēmusi atalgojumu.

 

Faktiski ilgstošā laika posmā policijas iecirknī aizņemta vakanta amata vieta, darba slodze sadalīta uz pārējām policijas iecirkņa amatpersonām, tādējādi apgrūtinot policijas iecirkņa pilnvērtīgu darbu un radot ievērojamu kaitējumu VP prestižam.

 

KNAB uzskata, ka VP reģiona pārvaldes Personāla vadības nodaļas vadītājs un iecirkņa priekšnieks, izmantojot dienesta stāvokli, ar savām darbībām ir veicinājuši un atbalstījuši finanšu līdzekļu izkrāpšanu no VP budžeta 9428 latu (13 415 eiro) apmērā.

 

Turklāt pirmstiesas izmeklēšanas laikā atklāts, ka persona tikusi pieņemta darbā VP, izmantojot viltotu valsts valodas prasmes apliecību.

Visi trīs policisti no amata atvaļināti.

 

Autors:daugavpils24.lv
Foto:Photl.com

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

Vakar, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam
31. augustā, 16:21 Guļamistabas princis - satīns
3. augustā, 22:42 Daži fakti par kaitīgo ieradumu, kura dēļ mirst miljoni
2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti