Ēnu dienā 2017 – Daugavpils otra aktīvākā pilsēta! 0

Sestdiena, 18 feb 2017, 09:00 Versija drukāšanai

Ēnu dienā 2017 – Daugavpils otra aktīvākā pilsēta!
Kā iepriekšējos gados, tā arī šogad daugavpilieši aktīvi iesaistījās praktiskās biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija rīkotajā akcijā Ēnu diena, kas norisinājās 15.februārī. Starp lielākajām Latvijas pilsētām Daugavpils kļuva par otru aktīvāko pilsētu aiz Rīgas pēc ēnotāju pieteikumu skaita, saņemot 353 pieteikumus, kas norāda uz lielo skolēnu interesi par pasākumu. Apkopojot statistikas datus, kopumā Daugavpilī Ēnu dienā iesaistījās 56 ēnu devēji, piedāvājot 233 vakances. Aktīvākā ēnu devēja titulu pilsētā izpelnījās Daugavpils pašvaldība, piedāvājot skolēniem 31 vakanci.


Šogad Daugavpilī ēnošanas vakances tika piedāvātas vairāk nekā 20 dažādās nozarēs – valsts pārvalde, darbs pašvaldībā, dzelzceļa transports, farmācija, veselības aprūpe, izglītība, TV programmu izstrāde un apraide un citas. Skolēniem bija iespēja iepazīt ārsta, feldšera, medmāsas, farmaceita, elektroinženiera, enerģētiķa, datorgrafiķa, video operatora, glābēja, reklāmas speciālista, administratora un vēl daudzas profesijas.

 

Ēnu dienā iesaistījās visu Daugavpils vispārizglītojošo iestāžu skolēni, ēnojot gan savas skolas darbiniekus, gan dodoties ēnot uz dažādiem uzņēmumiem, organizācijām un iestādēm kā Daugavpilī, tā arī citviet Latvijā, bet aktīvākie ēnotāji pilsētā, kuri reģistrējušies portālā www.enudiena.lv , bija Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja skolēni, jo skola iekļuvusi Latvijas aktīvāko skolu topā!

 

Pilsētā ir arī izglītības iestādes, kas Ēnu dienu organizēja lokāli, nereģistrējoties portālā, taču sasniedzot izvirzītos mērķus – veicināt izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, gūt priekšstatu par darba pasauli, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izvēlēties savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Vērojama tendence, ka ēnotāji kļūst drosmīgāki, jo piesakās ne tikai 9. – 12.klašu skolēni, bet sākot jau no 5.klases.

 

Pieteikšanos izvēlētajām vakancēm un pozitīvas atbildes saņemšanu ietekmē vairāki apstākļi – ēnotāju interese par kādām konkrētām profesijām, nozarēm, liels pieteikumu skaits un konkurence uz kādu konkrētu vakanci, profesijas vai amata prestižs, savlaicīga pieteikšanās vakancēm, saziņa un komunikācija ar ēnu devējiem. Šo informāciju apstiprina fakts, ka tika saņemti 353 pieteikumi, taču apstiprināti tika 162 ēnotāji, kas rada situāciju, ka dažām vakancēm ir liels pieprasījums, bet citas paliek neizmantotas.

 

Lai pieteiktos vakancei, kā arī saņemtu apstiprinājumu, skolēniem bija rūpīgi jāizpēta piedāvājums, jāatrod sev interesanta profesija un vakance, kā arī savlaicīgi un prasmīgi pieteikumā jāuzraksta motivācijas vēstule darba devējam. Savukārt darba devējs jau veic atlasi pēc iesūtītajiem pieteikumiem. Lai skolēns kļūtu par ēnu sev vēlamajā vietā, bija pietiekami atbildīgi un rūpīgi jāpamato sava vēlme būt ēnai. Veiksmi garantēja rūpīgs darbs un atbildīga attieksme.

Paldies Daugavpils Ēnu devējiem – uzņēmumu, iestāžu un organizāciju profesiju pārstāvjiem par ieguldīto darbu un veltīto laiku, iesaistoties akcijā! Paldies Daugavpils izglītības iestāžu pedagogiem karjeras konsultantiem par skolēnu motivēšanu un atbalstu, iesaistoties Ēnu dienā!


Sīkāka informācija par Ēnu dienas norisi un statistiku Latvijā.

0
Autors:www.daugavpils.lv
Foto:http://enudiena.lv/jaunumi/pieprasitaka-profesija-enu-diena-2017-programmetajshttp:/miljons.jal.lv/Documents2/JA-Enu-diena-2017-infografiks.pdf

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

2. martā, 12:23 Pašvaldība apmaksās 8 dienas stacionāros pensionāriem, personām ar invaliditāti un vecāko klašu skolēniem.
1. martā, 16:05 Sociālais dienests aicinā iesniegt iesniegumus attālināti!
24. februārī, 09:03 AS Latvijas Valsts Meži informē par bojāto koku izstrādi
1. februārī, 11:51 5. februārī notiks Daugavpils iedzīvotāju forums Eiropas kultūras galvaspilsētas 2027 ideju kopradei
30. decembrī, 23:48 Atskats par paveikto: spilgta pieredze un augsts novērtējums Erasmus+ projektos
22. decembrī, 15:45 Ko zemessargi dara uz robežas? (VIDEO)
22. decembrī, 15:08 Daugavpils Stropu pamatskolas - attīstības centra ēka Mihoelsa ielā 4, pieņemta ekspluatācijā
21. decembrī, 12:49 Skolās tiek veikta anketēšana par attālinātām mācībām un sejas un deguna masku lietošanu
21. decembrī, 12:36 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 11:54 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 09:00 Kaitīgi ikdienas paradumi un mobilie telefoni
21. decembrī, 08:17 Ar 21. decembri Daugavpils dome atceļ iedzīvotāju pieņemšanu klātienē
21. decembrī, 08:13 Izsludināts Ziemassvētku noformējuma konkurss “Pasakainie Ziemassvētki”
18. decembrī, 09:32 Kādus projektus pilsētā plāno realizēt nākamajos 7 gados?
17. decembrī, 12:46 No 9. decembra ir aizliegts atrasties uz ūdenstilpju ledus pilsētas teritorijā

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti