Ēnu dienā 2017 – Daugavpils otra aktīvākā pilsēta! 0

Sestdiena, 18 feb 2017, 09:00 Versija drukāšanai

Ēnu dienā 2017 – Daugavpils otra aktīvākā pilsēta!
Kā iepriekšējos gados, tā arī šogad daugavpilieši aktīvi iesaistījās praktiskās biznesa izglītības biedrības Junior Achievement Latvija rīkotajā akcijā Ēnu diena, kas norisinājās 15.februārī. Starp lielākajām Latvijas pilsētām Daugavpils kļuva par otru aktīvāko pilsētu aiz Rīgas pēc ēnotāju pieteikumu skaita, saņemot 353 pieteikumus, kas norāda uz lielo skolēnu interesi par pasākumu. Apkopojot statistikas datus, kopumā Daugavpilī Ēnu dienā iesaistījās 56 ēnu devēji, piedāvājot 233 vakances. Aktīvākā ēnu devēja titulu pilsētā izpelnījās Daugavpils pašvaldība, piedāvājot skolēniem 31 vakanci.


Šogad Daugavpilī ēnošanas vakances tika piedāvātas vairāk nekā 20 dažādās nozarēs – valsts pārvalde, darbs pašvaldībā, dzelzceļa transports, farmācija, veselības aprūpe, izglītība, TV programmu izstrāde un apraide un citas. Skolēniem bija iespēja iepazīt ārsta, feldšera, medmāsas, farmaceita, elektroinženiera, enerģētiķa, datorgrafiķa, video operatora, glābēja, reklāmas speciālista, administratora un vēl daudzas profesijas.

 

Ēnu dienā iesaistījās visu Daugavpils vispārizglītojošo iestāžu skolēni, ēnojot gan savas skolas darbiniekus, gan dodoties ēnot uz dažādiem uzņēmumiem, organizācijām un iestādēm kā Daugavpilī, tā arī citviet Latvijā, bet aktīvākie ēnotāji pilsētā, kuri reģistrējušies portālā www.enudiena.lv , bija Daugavpils Krievu vidusskolas-liceja skolēni, jo skola iekļuvusi Latvijas aktīvāko skolu topā!

 

Pilsētā ir arī izglītības iestādes, kas Ēnu dienu organizēja lokāli, nereģistrējoties portālā, taču sasniedzot izvirzītos mērķus – veicināt izglītības satura sasaisti ar reālo dzīvi, gūt priekšstatu par darba pasauli, palīdzot skolēniem mērķtiecīgi plānot savu karjeru, izvēlēties savu nākotnes profesiju un atbilstoši sagatavoties darba tirgum. Vērojama tendence, ka ēnotāji kļūst drosmīgāki, jo piesakās ne tikai 9. – 12.klašu skolēni, bet sākot jau no 5.klases.

 

Pieteikšanos izvēlētajām vakancēm un pozitīvas atbildes saņemšanu ietekmē vairāki apstākļi – ēnotāju interese par kādām konkrētām profesijām, nozarēm, liels pieteikumu skaits un konkurence uz kādu konkrētu vakanci, profesijas vai amata prestižs, savlaicīga pieteikšanās vakancēm, saziņa un komunikācija ar ēnu devējiem. Šo informāciju apstiprina fakts, ka tika saņemti 353 pieteikumi, taču apstiprināti tika 162 ēnotāji, kas rada situāciju, ka dažām vakancēm ir liels pieprasījums, bet citas paliek neizmantotas.

 

Lai pieteiktos vakancei, kā arī saņemtu apstiprinājumu, skolēniem bija rūpīgi jāizpēta piedāvājums, jāatrod sev interesanta profesija un vakance, kā arī savlaicīgi un prasmīgi pieteikumā jāuzraksta motivācijas vēstule darba devējam. Savukārt darba devējs jau veic atlasi pēc iesūtītajiem pieteikumiem. Lai skolēns kļūtu par ēnu sev vēlamajā vietā, bija pietiekami atbildīgi un rūpīgi jāpamato sava vēlme būt ēnai. Veiksmi garantēja rūpīgs darbs un atbildīga attieksme.

Paldies Daugavpils Ēnu devējiem – uzņēmumu, iestāžu un organizāciju profesiju pārstāvjiem par ieguldīto darbu un veltīto laiku, iesaistoties akcijā! Paldies Daugavpils izglītības iestāžu pedagogiem karjeras konsultantiem par skolēnu motivēšanu un atbalstu, iesaistoties Ēnu dienā!


Sīkāka informācija par Ēnu dienas norisi un statistiku Latvijā.

0
Autors:www.daugavpils.lv
Foto:http://enudiena.lv/jaunumi/pieprasitaka-profesija-enu-diena-2017-programmetajshttp:/miljons.jal.lv/Documents2/JA-Enu-diena-2017-infografiks.pdf

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

27. novembrī, 14:18 “Daugavpils satiksme”: viena pasažiera pārvadājuma pašizmaksa pieaug līdz 1,56 eiro
10. novembrī, 12:57 Šogad oktobrī par apkuri maksāsim mazāk, pat bez valsts atbalsta
2. novembrī, 13:47 Informācija mājokļa pabalsta saņēmējiem
30. oktobrī, 09:45 Budžeta izveide: padomi un rīki
26. oktobrī, 14:51 “Lidl” akcija – viens no labākajiem veidiem, kā gudri iepirkties
25. oktobrī, 10:10 Apkures tarifs Daugavpilī saruks par vēl 5%; “apkures grozā” – šķelda un propāna butāna maisījums
18. oktobrī, 15:25 Daugavpilietei Marijai Trošinai apritēja 104 gadi!
17. oktobrī, 13:29 Tiek apspriesta valsts lielāka iesaistīšanās Daugavpils reģionālās slimnīcas pārvaldībā
11. oktobrī, 10:07 Olimpiskajā centrā notiks populārās grupas «BERMUDU DIVSTŪRIS» lielkoncerts
3. oktobrī, 08:53 Pabalsts politiski represētai personai, komunistiskajā un nacistiskajā režīmā cietušai personai, Otrā pasaules kara, Afganistānas kara un Černobiļas atomelektrostacijas avārijas seku likvidēšanas dalībniekam
2. oktobrī, 10:15 Mēs turpinām trokšņot!
25. septembrī, 16:19 Latgales Industriālā tehnikuma sporta zāles un slēgtā poligona praktisko apmācību darbnīcu atklāšana
20. septembrī, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti