Jānis Lāčplēsis par ekonomisko situāciju Daugavpilī un krievu mediju ietekmi reģionā 0

Pirmdiena, 01 dec 2014, 17:13 Versija drukāšanai

Jānis Lāčplēsis par ekonomisko situāciju Daugavpilī un krievu mediju ietekmi reģionā
12.novembrī Daugavpils domes priekšsēdētājs Jānis Lāčplēsis sniedza interviju Latvijas televīzijas raidījumam “ Rīta Panorāma” kurā norādīja, ka valdības deklarācijā ir minētas daudzas vērtīgas tēzes, bet svarīgākais ir tas, kā tās visas īstenot dzīvē. Un atkarīgs tas ir ne tikai no Ministru kabineta, bet arī no pašvaldībām.


Attiecībā uz plānoto minimālā atalgojuma palielināšanu, pilsētas mērs uzskata, ka programmas realizēšanai pilsētas budžetā būs nepieciešams atrast papildus līdzekļus. Pēc speciālistu veiktajiem aprēķiniem pilsētai papildus būs nepieciešams aptuveni viens miljons eiro.

 

Jānis Lāčplēsis norāda, ka notiekošais starp Krieviju un Ukrainu ir jūtams arī Daugavpilī: “Ja runājam par ekonomiku, sekas protams ir. Ja mēs skatāmies uz ieņēmumiem no nodokļiem, tad krituma nav, drīzāk nodokļu plāns šobrīd pārpildās. Tuvākajā laikā tiek plānots pieņemt izmaiņas budžetā, palielinot finansiālās iespējas pašvaldībām. Protams, situācija varētu būt arī labāka, taču galvenais, ka recesijā neesam ieslīguši. Taču atsevišķās nozarēs šī ietekme ir vērojama”.

 

“Cita situācija ir ar Lokomotīves Remonta rūpnīcu, kas pilnībā ir atkarīga no Krievijas tirgus un viņiem citus pasūtītājus atrast būs, neapšaubāmi, grūti. Šis uzņēmums ir “politiski jūtīgs”, taču tas ir lielākais darba vietu devējs pilsētā un mēs esam ieinteresēti, lai rūpnīcas problēmām tiktu pievērsta pēc iespējas lielāka uzmanība, ja savulaik Daugavpils ķīmiskās šķiedras rūpnīcai būtu pievērsta īpaša uzmanība, pieļauju, ka nodarbinātības un ekonomiskā situācija Daugavpilī tagad būtu cita”, norādīja domes priekšsēdētājs.

 

Uz lūgumu raksturot Informatīvo telpu Latgales reģionā un Daugavpilī, Jānis Lāčplēsis paskaidro - “ Tas, ka krievu medijiem ir ietekme Daugavpilī un apkaimē, nav noslēpums. Viena lieta, ja mēs runājam par legāliem un licencētiem masu informācijas līdzekļiem, kas strādā vairāk vai mazāk ievērojot ētikas principus un likuma normas, bet pavisam cita lieta, ja mēs palūkojamies, cik daudz informācijas tiek izplatīts nekontrolētajā telpā, un tur var ieraudzīt un izlasīt brīnumus. Ja cilvēks pārāk aizraujas ar šāda rakstura informācijas uztveršanu, tad viņam var rasties sajūta, ka viņš dzīvo kādā citā valstī un citos apstākļos”.

 

“Neapšaubāmi, katram ir savs viedoklis par politisko situāciju, taču bez aktīvas trešo valstu iejaukšanās situāciju destabilizēt nav iespējams. Pārsvarā cilvēki tomēr ir lojāli savai valstij”, norādīja J.Lačplēsis. Lai stabilizētu un sakārtotu informatīvo telpu, pēc domes priekšsēdētāja domām, valdībai vispirms būtu jāsāk kontrolēt nelegālo informācijas aprites telpu – sevišķi tas būtu attiecināms uz internetā izplatīto informāciju, un uz blogeru aktivitātēm un komentāriem.

0
Autors:Grani.lv
Foto:Юрий Дунайский

Komentāri (0)

Citas ziņas

 

1. augustā, 16:56 Elektriskie skrejriteņi ir mūsu nākotne, kas notiek jau tagad
1. jūlijā, 15:27 Tumsas pabērni (Raidījums nr. 1)
25. maijā, 13:33 Aksesuāri velosipēdistiem, kas noderēs ikdienā
20. maijā, 12:11 Kā tikt vaļā no nevēlamiem matiņiem vasaras sezonā?
19. maijā, 12:26 Svarīgākie dārza darbi jūnijā
18. maijā, 09:51 Laivu motors - kā izvēlēties?
26. aprīlī, 17:37 X Starptautiskais festivāls “Poļu folklora Latgalē” Daugavpilī
25. februārī, 13:13 Kas ir vasaras riepas un vai tās var izmantot visu gadu?
18. februārī, 15:11 Cigarešu dūmi un bīstamās vielas tajos
24. decembrī, 06:06 Jaungada apņemšanās – atmest smēķēšanu
8. decembrī, 13:38 Jauno ķīmiķu skola pēc AS beigām atvērta ikvienam interesentam
22. novembrī, 08:34 Andrejs Zelčs, SIA “Auto Welle” valdes priekšsēdētājs: “Būt kustībā –– ŠKODA nostiprina savas pozīcijas Latgales reģionā”
13. novembrī, 08:41 Skrejceļš var būt pirmais solis ceļā uz aktīvu dzīvi
5. oktobrī, 08:00 Āda aukstajā sezonā: kā par to parūpēties?
4. oktobrī, 13:07 8 noliktavas pakalpojumu priekšrocības, kas sniedz labumu biznesam

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti