Korupcija “ Daugavpils siltumtīklos”: izkrāpti 850 000 eiro 1

Sestdiena, 29 nov 2014, 13:31 Versija drukāšanai

Korupcija “ Daugavpils siltumtīklos”: izkrāpti 850 000 eiro
Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) lūdz prokuratūru uzsākt kriminālvajāšanu pret septiņām personām saistībā ar “Daugavpils siltumtīklu” iepirkumiem, kuros izkrāpti 850 000 eiro, bet kukuļots 130 000 eiro apmērā. Par to šodien pavēstīja biroja pārstāvji.

 


Atgādināsim, ka krāpšana veikta saistībā ar emisijas kvotu maiņu un tirdzniecību. Lietā figurē vairāki cietušie – divas pašvaldības un trīs uzņēmēji.

Par kukuļņemšanu, dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu un krāpšanas atbalstīšanu tika aizturētas divas Daugavpils pašvaldības amatpersonas. Savukārt divi uzņēmēji tika aizturēti aizdomās par krāpšanu lielā apmērā, kukuļošanu un dienesta stāvokļa ļaunprātīgas izmantošanas atbalstīšanu. Vēl viens komersants tika aizturēts par krāpšanu lielā apmērā un krāpšanas atbalstīšanu.

Kriminālprocess par iespējamo kukuļošanu “ Daugavpils siltumtīklos” tika uzsākts vēl pagājušā gada janvārī. Vispirms tika pārbaudīts kukuļošana 120 000 eiro apmērā, taču izmeklēšanas gaitā tika konstatēti vairāki krāpšanas gadījumi un apzināta dienesta stāvokļa izmantošana saistībā ar iepirkumiem pašvaldības uzņēmumā.

KNAB konstatēja, ka laika periodā no 2011.gada sākuma līdz 2012.gada sākumam divi no noziedzīgos nodarījumos iesaistītajiem uzņēmējiem, pēc Latvijas Radio sniegtās informācijas, tie ir Jānis Spirinovskis un Gints Sorokins, no diviem pašvaldību un trim privātiem uzņēmumiem izkrāpa 850 000 eiro. Piemēram, sniedzot brokera pakalpojumu emisijas kvotu darījumā, no pašvaldības uzņēmuma “Daugavpils siltumtīkli” tika izkrāpti 80 000 eiro.

“Tika izmantota situācija, ka siltumtīklu uzņēmuma operatori nebija informēti par emisijas kvotām un to tirdzniecību. Uzņēmēji ļaunprātīgi izmantoja situāciju un veica krāpšanu”, informēja biroja izmeklētāja Anda Rumjanceva. Krāpnieki piedāvāja pakalpojumus, zinot, ka tos neveiks, taču līgumi tika noslēgti un naudas līdzekļi par pakalpojumiem tika pārskaitīti.

Rezultātā, kukuļdošana notika divos gadījumos, pirmkārt, saistībā ar “ Daugavpils siltumtīkli” koģenerācijas projekta iepirkumiem, kad uzņēmuma valdes loceklim Mārim Laudiņam tika nodots kukulis 10 000 eiro apmērā; vēlāk, vēl 120 000 eiro liels kukulis tika nodots tālākai nodošanai toreizējam Daugavpils domes vicemēram Vjačeslavam Širjakovam.

KNAB uzskata, ka iepirkumos ieinteresētie starpnieki (pēc Latvijas Radio sniegtās informācijas tie ir Antons Oglodkovs un Sergejs Karnauhovs) piesavinājās katrs pa 30 000 eiro. Kukulis tika dots ar nolūku, lai izslēgtu citu pretendentu dalību “Daugavpils siltumtīklu” iepirkumos. Zinot, ka par darījuma līgumā nav paredzēta PVN apmaksa, viena amatpersona viltoja dokumentus, kā rezultātā siltumtīklu uzņēmumam radīti zaudējumi 58 022 eiro apmērā.

Pēc KNAB priekšnieka vietnieka pienākumu izpildītāja korupcijas apkarošanas jautājumos Lienīte Šikore sacīja, ka Latgales reģionam ir atklāta ļoti ekonomiski nozīmīga lieta.

Biroja izmeklētāja Anda Rumjanceva pastāstīja, ka lietas ietvaros notikusi sadarbība ar Austrijas kolēģiem: viņiem tika nosūtīti tiesiskās sadarbības lūgumi, notikušas pratināšanas un kratīšanas. Veikts arī liels skaits ekspertīžu, piemēram, DNS, rokrakstu, skaņu, smaku, datortehniskās ekspertīzes. Tika analizēti līgumi un tehniskās specifikācijas.

0
Autors:Grani.lv
Foto:Юрий Дунайский

Komentāri (1)

Citas ziņas

 

Vakar, 15:17 Pēdējās šī gada ekskursijas "Inženieru arsenāla noslēpumi"!
13. septembrī, 10:04 Rīgas ielas svētki: кad ir desmit, var teikt, ka ir piedzimusi tradīcija
24. augustā, 10:48 Pedagogi tiek aicināti uz konferenci un izglītojošu semināru
22. augustā, 12:40 Padomi, izvēloties bāra papildinājumus
10. augustā, 13:04 Daugavpilī uzlabos kultūras un tūrisma jomu pārvaldību
1. augustā, 16:29 Kā pareizi sagatavoties pirms vizītes pie permanentā grima meistara
9. jūlijā, 20:18 "Mēs iepazinām televīzijas maģiju"
30. jūnijā, 14:07 Daugavpilī notika Izgudrotāju festivāls
28. jūnijā, 18:41 Erasmus+ projekti sniedz iespējas pilnveidoties pedagogiem un vidusskolēniem
19. jūnijā, 16:30 15. jūnijā Daugavpilī notika multfilmas veidošanas pasākums
14. jūnijā, 09:42 Uzsākta Aveņu ielas atjaunošana
6. jūnijā, 08:50 Priekšapmaksu par apkuri var palielināt jebkurā brīdī
29. maijā, 15:39 Neirogrāfijas pamati Daugavpils Centrālajā parkā
23. maijā, 11:32 Aizsaules gaitās devies daugavpilietis Boriss Judins (07.02.1949. - 06.05.2023.)
16. maijā, 11:41 Kas ir Drive in un kāpēc to izvēlēties?
,nbfhjo 25 janvārī 2015 13:13

Lai zagļi atdod naudu . Un par to naudu uzcelt kāru rūpnīcu, lai būtu iedzīvotājiem darbs.

Bet tikai tā pļāpāšana vien un būs un tā arī beigsies. Neviens ierēdnis neparko neatbild parto un zog .

 

 

-LRT+-LRT+


-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+

-LRT+


Laibas

Projekti

Projekti

Projekti

Projekti